Go to ...
İş kurana 50 bin tl karşılıksız kredi


İş kurana 50.000 tl karşılıksız kredi- Yaş geldi geçti. Elin işinde çalışıyorsunuz ve hak ettiğinizin oldukça altında bir meblağa çalışıyorsunuz. Evi zar zor geçindiriyorsunuz. Esasen işinizde de başarılı sayılırsınız. Hatta işinizin erbabı da diyebiliriz, zira mesleğiniz ile alakalı tüm belgeleriniz tam. İşte tamda bu noktada ? sorusu devreye giriyor. Neden benimde bir işim olmasın? Neden ben iş veren olmayayım? Neden ailemi daha da iyi koşullar ile geçindiremeyeyim?

İŞ KURANA 50.000 TL KARŞILIKSIZ KREDİ GENEL AÇIKLAMA

Bu sorular sizlerinde aklını kurcalıyor ve koca bir soru işareti oluşturuyorsa belkide en doğru yazı üzerindesiniz. Sizlere tavsiyem bu yazımızı sonuna kadar detaylı bir şekilde okumanız ve belirtilen hususları teker teker tatbik etmeniz. Ardından sizler de kendi işinizin patronu olabileceksiniz. Bugün sizler için İş kurana 50 bin tl karşılıksız kredi hakkında detaylı bir bilgilendirmede bulunacağız. Hazırsanız bu konu nedir? neyin nesidir? hep beraber görelim.

ÖNEMLİ!!! KİMLER HİBE KREDİ ALAMAZ!!!

Yazımızın detayına inmeden bu bölümü bir uyarı ve yol gösterici mahiyette olması için yazmaya karar verdik. Sevgili dostlarımız, sakın şunu demeyin; “Ya bana çıkmaz, ben alamam, kim bana verecek bu parayı.” Bu cümleleri dediğiniz anda kaybedenlerden oluyorsunuz ve kötü olan durumunuzu daha da kötüleştiriyorsunuz. Halbuki az sonra size öğreteceğimiz yöntemler sayesinde sizlerde iş kurmak için karşılıksız kredi alabilirsiniz. Onun için kesinlikle ama kesinlikle bana çıkmaz demeyin.

İŞ KURANA 50.000 TL KARŞILIKSIZ KREDİ DETAYLARI

Değerli kardeşlerim ve abilerim, Devletimiz KOSGEB aracılığı ile kendi işini kurmak isteyen girişimci ruhunu taşıyan insanlara hibe kredi yani karşılıksız kredi veriyor. Ufak bir iş için en az karşılıksız kredi, 100.000 lirada faizsiz bir şekilde kredi veriyor. Tabi bunun için ufak bazı prosedürler gerekiyor. Toplamda 1 hafta 10 gününüzü bu konuya ayırırsanız sizlerde bu yardımlardan yararlanabilme imkanına eriyorsunuz.

Bundan dolayı girişimci ruhlu demiştim. Az biraz girişimci olmanız yeterli. Ne olacak ki 10 gününüzü belkide daha da az vaktinizi ayıracaksınız. Tabi bu hibe krediler için yapılması gerekenler var. Şimdide nasıl ve ne şekilde karşılıksız kredi alabileceğinizi teker teker anlatacağız. Hazırsanız başlayabiliriz.

KOSGEB EĞİTİMLERİ

Sizlerde kendi işinizi kurmaya karar verdiniz ama yeterli miktarda sermayeniz yok ve karşılıksız devlet kredilerinden faydalanmak istiyorsunuz. O halde KOSGEB eğitimlerine başvuruda bulunarak ilk adımı atmış olursunuz. Bu eğitim her ilde belirli periyotlar dahilinde yapılmaktadır. eğitimleri ayrıca belirli bir kontenjan dahilindedir. Bundan dolayı bu eğitime başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra muhakkak ki katılımınızı da gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Yani devamsızlık yapmamanız ve eğitimin sonunda da başarılı olmanız gerekiyor. Ardından sizlere bir başarı belgesi mahiyetinde sertifika takdim ediliyor. Hemen şunu da belirtelim ki eğitimler 5 gün falan sürüyor. Toplam 32 saat. Bundan sonra işiniz oldukça rahat. Sertifikanızı cebinize katıyorsunuz. Artık sizlerde bir girişimci adayı olmuş oluyorsunuz. Peki bundan donra ne yapmalıyım;

PROJE HAZIRLAMA

Sertifikanızı aldınız ve artık tam olarak ne iş yapmak istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Daha sonrada kimisi proje diyor, kimisi de iş planı, bunu hazırlamanız gerekiyor. İnternette çeşitli işler ile ilgili onay almış onlarca hatta yüzlerce proje örneği var. Bunlardan birini alıp kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Yok ben anlamam derseniz de sizin yerinize proje hazırlayacak olan şirketlerde mevcut.

Siz ne yapmak istediğinizi noktası virgülüne kadar şirket yetkililerine anlatıyorsunuz, onlarda sizin adınıza projenizi hazırlıyorlar. Tabi bunun içinde belirli bir miktar para ödüyorsunuz. 5 gün eğitim sürmüştü. 2 günde proje hazırlama ve belgelerinizi tamamlama işlerinin ardından sıra Projenizi sunmaya geldi. Artık işiniz daha da kolay ve basit. Karşılıksız krediye bir adım daha yaklaştınız.

PROJE SUNMA VE ONAY ALMA

Hazırlamış olduğunuz projenizi ve sertifikanızı alıp KOSGEB’in yolunu tutuyorsunuz. Artık sıra projenizi sunmaya geliyor. Yetkililer sizi karşılıyor ve projenizi onlara da anlatıyorsunuz. Arkadaşlar proje dediysek de hani büyük çaplı fabrika işleri olabileceği gibi kırtasiye, çay bahçesi, market, terzi vb. yerlerde olabilir. Onun için işinizde hakimseniz hiç korkmayın. Ve çıkın jürinin önünde terker teker yapacağınız işi anlatın. Zaten bu işte iyi olduğunuzu ve projenizin de iyi olduğunu görünce yetkililer büyük ihtimalle onay verecektir.

UYGULAMA

Projeniz için gerekli onayı aldınız ve artık karşılıksız krediden size faydalanabileceksiniz. Tabi bu para sizlere yavaş, yavaş kullandırıkacak. ilk etapta tutma ve ruhsat harç bedeli olarak 2 -3 bin lira para alacaksınız. Ardından projenizde hangi ayna ne yapılması gerekiyorsa siz uygulayacaksınız, KOSGEB yetkilileri de inceleyecek. Ardından sizlere paranızı verecekler. Ama sakın burada açık gözlülük ve uyanıklık yapmayın.

Yani projenizde 200 litre hacimli bir makineyi 3. ayda alacağım diyorsanız ve siz gidip te 5 litrelik bir makineyi ucuza alıp, 200 litrelik makinenin parasını talep ediyorsanız işiniz zor. KOSGEB her ay düzenli kontrol eder ve projenizde yazanları harfiyen uygulamanızı isterler. Ayrıca denetçiler enayi ve saf kimselerde değiller. Kurnazlık yaptığınızı anlarlarsa tüm hibenizden de olabilirsiniz. Bunun için zaten para almaya hak kazanmışsınız, projenizde ne taahhüt ettiyseniz onu gerçekleştirin. Gerisine karışmayın.

LÜTFEN BU YAZIYI TÜM ARKADAŞLARINIZIN GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK VE TWİTTER GİBİ SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

 

 

Tags: , , , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Ekonomi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalmalıdır ? Esnafların Hayatta Kalma Rehberi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalabilir?, Hangi Yolları İzlemeleri Gerekir ? Neler yapılmalıdır? Esnaf nasıl ayakta durur? – Güzel ve kaliteli bir ekonomi yazısı ile tekrardan karşınızdayız. Esnaflarımızı düşünerek ela alıyoruz bu yazımızı. Daha doğrusu 6 ay önce karşılaştığım esnaf bir arkadaşıma verdiğim tüyoları sizler ile paylaşacağım. Bu tüyolar onda ne gibi değişiklikler sağladı? Sizlerde de faydalı

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada – Çok önemli ve hassas bir yazı ile sizleri selamlamak istiyorum. Banka ve ekonomi adına çok önemli ve kaliteli haberler ile sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz. Bugün ki haberimiz ise ham ekonomimizi hemde bankaları ve hemde bizi çok yakında ilgilendiriyor. Artık kredi çekmeyen ve buna bulaşmayan kimse

100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır?

100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır? – Güzel bir ekonomi yazı ile siz değerli okurlarımın karşısındayım. Esasen bu konuyu okurumuz Sadettin Bey sayesinde kaleme aldım. Dilerseniz Sadettin Bey‘in bizlere yönelttiği soruyu sizler ile paylaşalım; Merhabalar, 30 yıldır bir finans kuruluşunda güvenlikçi olarak çalışıyorum. Geçenlerde ise babamdan kalma

Erken Kapatılan Kredilerde Sigorta Ücretini Geri İstemeyi Unutmayın

Erken Kapatılan Kredilerinde Hayat Sigortası Ücretinizi Geri İstemeyi Unutmayın – Bugün çok önemli bir yazı ile sizlere seslenmek istiyorum. Hatta bu yazım, sizler için çok büyük ve önemli bir hatırlatma olacak. Malumunuz kredisiz yapamıyoruz. Öncelikle bunun altını çizelim. Herkesin kredi çekmek için kendine göre bir nedeni ve sebebi oluyor. Kimisi iş kurmak için kredi çekiyor.

Ziraat Bankası İşe Alımlar Başladı Son Başvuruya Dikkat 2017

Ziraat bankası personel alımı, ziraat bankası iş arkadaşı sınavı, 2017 ziraat bankası iş ilanları, iş başvurusu,- Değerli okurlarımız ve genç takipçilerimiz, bu yazıyı sizlere özel olarak derliyoruz. Zira ülkemizdeki işsizlerin sayısı her geçen gün artıyor. İş bulanlarda dört elle bu işlerine sarılıyorlar. Bu sıralar iş bulmak çok zor. Özellikle de devlette işe yerleşmek çok daha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin