Go to ...
Halkbank Tarım Destek Paketi


Halkbank Tarım Destek Paketi- Değerli dostlarımız, Halkbank sadece esnaf ve kobilerin ihtiyaçlarınız karşılamıyor. Ayrıca avantajlı paketleri ile çiftçilerin de derdine derman  oluyor. Yediğimiz ekmekten tutunda, meyvesinden, sebzesine kadar, bir çok üründe emeği geçen çiftçiler, özellikle son yıllarda maddi desteğe ihtiyaç duymaya başladı. Traktör, mazot, tohum, gübre, su, işçi gibi gider kalemleri oldukça büyük bir meblağ tutuyor. Tabi bunun altından kalkması da oldukça zor.

HALKBANK TARIM DESTEK PAKETİ GİRİŞ BÖLÜMÜ

Anlayacağınız, çiftçiler makineden, tutunda kurulacak seraya kadar bir çok hususta maddi desteğe ihtiyaç duyuyor. Bundan dolayı da bankalardan kredi çekme yoluna gidiyorlar. Bizlerde bugün sizler için hem bir alternatif oluşturması adına hemde tarıma özel hazırlandığı için işinizi görecek Halkbank Tarım Destek Paketi hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunacağız. hazırsanız bu özel destek paketinin içeriklerine hızlı bir geçiş yapalım.

HALKBANK TARIM DESTEK PAKETİ GENEL BİLGİ

Tarım Sektörü, nüfusun gıda maddeleri gereksinimini karşılaması, tarıma dayalı sanayinin hammadde kaynağını oluşturması, belli bir kesime istihdam olanağı sağlaması, dışa bağımlılığın önlenmesi ve ödemeler dengesi üzerinde önemli etkilerinin olması, küresel kuraklık vb. nedenlerle, ekonomideki stratejik rol ve işlevini her geçen gün artarak sürdürmektedir.

Halkbank tarım sektörüne kapsamlı bir destek sunabilmek amacıyla “Tarım Destek Paketi” hazırlanmış olup paket kapsamındaki tüm ürünlerimizin vadeleri çiftçilerin ödeme şartları göz önünde bulundurularak nakit girdilerinin olduğu hasat zamanında ödeme yapılmasına olanak sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Bu paket içerisinde dokuz ürün bulunmaktadır (Tarım Destek Kredisi, Traktör ve Tarım Makinaları/Ekipmanları Kredisi, Sera İşletme ve Sera Yapım Kredisi, Topraksız Tarım Kredisi, Tarımsal Sulama Sistemleri Kredisi, Çeltik Kredisi, IPARD-Kırsal Kalkınma Hibe Programı Kredisi, Tarımsal Arazi Alım Kredisi, TMO Makbuz Senedi Karşılığı Kredi).

HALKBANK TARIM DESTEK KREDİSİ

Halkbank’tan kredinizi alın, hasat zamanı ödeyin. Tohum, dikim, gübreleme, sulama gibi ekim öncesi ve sonrası tarımsal faaliyetlerinizi finanse etmek ya da hasat toplama dönemindeki nakit ihtiyacınızı karşılamak amacıyla “Tarım Destek Kredisi“ni ürün deseninize/hasat döneminize uygun olarak, 48 aya varan vadelerle kullanabilirsiniz.

HALKBANK TRAKTÖR VE TARIM MAKİNALARI KREDİSİ

İster sıfır kilometre, ister ikinci el olsun; traktör, biçerdöver ve benzeri tarımsal ekipman alımlarınızın finansmanında kullanmanız için Traktör ve Tarım Makinaları/Ekipmanları Kredisi uygun faiz oranları ve 60 aya varan esnek vade seçenekleri ile hizmetinizde. Kredi limitinin belirlenmesinde; Yeni (Sıfıır km) traktör alımlarında, traktörün KDV dahil fatura bedelinin azami %70’i, İkinci el traktör alımlarında kasko bedelinin azami % 50’si,  Yeni (0 km) biçerdöver, pamuk toplama makinası, pancar sökme makinası gibi yürür aksama sahip makina alımlarında KDV dâhil fatura bedelinin azami %70’i, Yeni tarım makinası/ekipmanı alımlarında, KDV dâhil fatura bedelinin azami %70’i dikkate alınmaktadır.

HALKBANK SERA İŞLETME VE SERA YAPIM KREDİSİ

Seranızın yapımı, mevcut seranızın büyütülmesi, modernizasyonu için ya da tohum, zirai ilaç, ısıtma vb. işletme giderlerinizin karşılanması için Sera İşletme ve Sera Yapım Kredisi kullanabilirsiniz. İşletme Kredisi olarak 24 aya varan vadeler, Sera Yapım kredisi olarak ise 48 aya varan vadelerle, 3/6/9/12 ayda bir eşit taksitlerle ödeme imkanından yararlanabilirsiniz. Ayrıca, Sera yapımında 1 yıla, işletme kredilerinde 6 aya varan ödemesiz dönem verilebilmekte, kredinizin vadesi ve ödeme şekli hasat döneminize uygun olarak belirlenebilmektedir.

HALKBANK TOPRAKSIZ TARIM KREDİSİ

“Topraksız Tarım” yapmak isteyen işletmeler; üretim yapacağınız arazi, konstrüksiyon (sera iskeleti, sera örtüsü, havalandırma), ısıtma sistemi, sulama, gübreleme, iklimlendirme sistemleri, fog sistemi, ısı ve gölgeleme perdesi, jeneratör, trafo gibi her türlü ana yatırımlarınız için “Topraksız Tarım Kredisi” kullanabilirsiniz.

TL ve YP olarak kullandırılan, üst limiti projenize göre tespit edilen kredimiz; Yatırım ve İşletme kredisi olarak verilmektedir. Yatırım kredileri 2 yıldan az olmamak kaydıyla azami 5 yıl vadeli, işletme kredileri ise azami 2 yıl vadeli olarak sizlere sunulmaktadır. Ayrıca ödemesiz dönemde öngörülebilen Topraksız Tarım kredisinin vadesi ve ödeme şekli, hasat döneminize uygun olarak belirlenebilmektedir.

HALKBANK TMO MAKBUZ SENEDİ KARŞILIĞI KREDİSİ

TMO Makbuz Senetleriniz Halkbank’ta hemen nakde dönüştürülüyor. Toprak Mahsulleri Ofisi’ne ürününü teslim eden gerçek veya tüzel kişilere, TMO tarafından verilen Makbuz Senedi karşılığında, Halkbankdan kredi imkanı sunulmaktadır. Kredi konusu ürünler; Arpa, Yulaf, Buğday, Tritikale, Mısır, Çeltik olarak belirlenmiştir.

TMO Kredisinin faiz oranı, kredi vadesine göre değişiklik göstermekte olup ticari faiz oranlarına göre avantajlı olan TRLIBOR faiz oranı baz alınmaktadır.Kredini azami limiti, Makbuz Senedi tutarından TMO tarafından yapılacak kesintiler düşüldükten sonra kalan net tutar üzerinden belirlenmektedir.

HALKBANK TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ KREDİSİ

Tarımsal üretim faaliyetlerinde Modern Sulama Sistemlerini kullanmak ve bu yolla verimini artırmak isteyen, Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi sahibi, zirai kazanç sağlayan çiftçiler ile tarımsal üretim faaliyetinde bulunan tarımsal işletmeler/firmalar ‘‘Tarımsal Sulama Sistemleri Kredisi’’ kullanabilirler.

‘‘Tarımsal Sulama Sistemleri Kredisi’’ ile Damla Sulama, Yağmurlama ve Hareketli Yağmurlama Sulama sistemleri kurulum ve makine/ekipman alımları kredilendirilebilmektedir. Damla Sulama ve Yağmurlama Sulama Sistemleri için kredi vadesi azami 5 yıl, Hareketli Yağmurlama Sulama Sistemi için ise kredi vadesi azami 3 yıl olup, geri ödeme şekli hasat dönemlerine uygun olarak belirlenebilecektir.

Kredi kullandırımında; Hareketli Yağmurlama Sulama Sisteminde; KDV dahil proforma faturanın azami %70’i, Damla Sulama ve Yağmurlama Sulama Sistemlerinde; faturalandırılan projenin azami %75’i değerlendirilmektedir.

HALKBANK ÇELTİK KREDİSİ

Çeltik üretiminiz için; tohum, dikim, gübreleme, sulama gibi ekim öncesi ve sonrası ihtiyaçlarınızı finanse etmek ya da hasat toplama dönemindeki nakit ihtiyacınızı karşılamak amacıyla “Çeltik Kredisi”ni ürün deseninize/hasat döneminize uygun olarak, 12 aya varan vadelerle kullanabilirsiniz.

HALKBANK IPARD KIRSAL KALKINMA HİBE PROGRAMI KREDİSİ

Halkbak, IPARD–Kırsal Kalkınma Hibe Programından hibe almaya hak kazanan firmalara;  proje yatırım tutarının %75’ine kadar ön finansman kredisi ile destek sağlamaktadır. Krediden, azami 2 yıl anapara ödemesiz dönem olmak üzere azami  7 yıla varan vadeler ile 3/6 ay periyotlu  ödeme seçenekleriyle yararlanabilinecektir. IPARD -Kırsal Kalkınma Hibe Programı Kredisi başvuruları; TKDK tarafından belirtilen kriterlere uygun şekilde hazırlanan başvuru paketi ile Halkbank Şubelerine yapılabilir.

HALKBANK TARIMSAL ARAZİ ALIM KREDİSİ

Tarımsal üretim yaptığınız mevcut arazinin büyütülmesi veya yeni tarımsal arazi (tarla,sera,bahçe vb.) alımlarınıza yönelik nakit ihtiyacınızı karşılayabilir, ürün deseninize/hasat döneminize uygun olarak 60 aya varan vadelerle kullanabilirsiniz.

Halkbank franchising destek paketi

Halkbank İmalat Destek Paketi

Halkbank Sıfır faizli esnaf kredileri

Etiketler:, , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin