Go to ...
Halkbank Sıfır faizli esnaf kredileri


Halkbank esnaf ve sanatkarlara %0 faizli kredi desteği- Esnaflar, bir ülkenin gelişimi adına oldukça büyük bir görev üstlenirler. Gerek vergileri, gerekse sıcak paranın döngüsü ve gerekse de işçi istihdamı açısından önemli bir misyonları vardır. Tabi bunu gören ülkeler esnaflarına büyük destekler sağlamaktadırlar. Ülkemizde de KOSGEB aracılığı ile ihtiyaç duyan esnaflara maddi açıdan destek sağlanmaktadır. Tabi bazı şart ve kriterlerin sağlanması karşılığından.

HALKBANK SIFIR FAİZLİ ESNAF KREDİLERİ GENEL BİLGİ

KOSGEB her ne kadar  esnaf ve kobilerin yanında olsa da tüm esnaflar yararlanamıyor. Bundan dolayıda nakit ihtiyaçlarında bankalara müracaat etmek zorunda kalıyor. Bankalarda sıcak para akışını kaçırmama adına esnaflar için bir birinden güzel kredi kampanyaları düzenliyor. Halkbank da bu bankalardan birisi. Bugün sizler için Halkbank Sıfır faizli esnaf kredileri konusunu anlatmaya çalışacağız. Hazırsanız bu kredilerin detaylarına inebiliriz.

KAYBOLMAYA YÜZ TUTAN MESLEK KOLLARINDA FAALİYET GÖSTERENLERE KREDİ

193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 9’uncu maddesinde belirtilen, geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında (el dokuma işleri, bakır işletmeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik, oyacılık ve bu işlere benzerlik gösterdikleri Maliye Bakanlığı’nca kabul edilen) faaliyet gösteren ve “Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi” sahibi esnaf ve sanatkarlar % 100 faiz indirim imkanı ile kredi kullanabilmektedir. Bu krediden KOSGEB’den hibe desteği alanlar faydalanamayacaktır.

USTALIK BELGESİ SAHİBİ OLUP YENİ İŞ YERİ KURAN GİRİŞİMCİ ESNAF VE SANATKARLARA KREDİ

3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında, kredi başvuru tarihi itibariyle en az 3 yıllık ustalık belgesine sahip olan ve ustalık belgesiyle ilgili meslek kolunda, son 1 yıl içinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen girişimci esnaf ve sanatkarlara, bu Karar kapsamında 01/01/2015 tarihinden itibaren % 100 faiz indirim imkanı ile kredi kullanabilmektedir. Bu krediden, aynı işletme için KOSGEB’den hibe desteği alanlar ile son bir yıl içinde ticari faaliyetini veya vergi mükellefiyetini sonlandıranlar faydalanamayacaktır.

30.000 TL’YE SIFIR FAİZLİ KREDİ

30.000 TL’ye Kadar Sıfır Faizli Kredi: Makine, ekipman ve demirbaş alımları, işyeri modernizasyonu veya hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik kredi talep eden esnaf ve sanatkarlar, 30.000 TL’ye kadar % 100 faiz indirim imkanı ile kredi kullanabilmektedir. Bu kapsamda başvuruda bulunanların kredi kullanım amacını yazılı olarak taahhüt etmeleri zorunludur. Bu krediden açık durumda Hazine destekli esnaf kredisi bulunanlar ve KOSGEB’den hibe desteği alanlar faydalanamayacaktır.

GENÇ GİRİŞİMCİ ESNAF VE SANATKARLARA KREDİ

Genç Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Kredi: KOSGEB Girişimcilik Destek Programını bitiren, başvuru tarihinde 30 yaşını tamamlamamış olan genç girişimci esnaf ve sanatkarlara KOSGEB tarafından onaylanan projelerini Bankamıza sunmaları durumunda 100.000 TL’ye kadar % 100 faiz indirim imkanıile kredi kullanabilmektedir. Bu krediden açık durumda Hazine destekli esnaf kredisi bulunanlar ve KOSGEB’den faizsiz kredi veya hibe desteği alanlar faydalanamayacaktır.

Sevgili okurlarımız, bu şartlar bana da uyuyor diyorsanız sıfır faizli kredi imkanından yararlanmak için bir dakika bile beklememenizi tavsiye ederim. Zira günümüzde 10 bin lirayı 48 ay vade ile çektiğinizde 4 bin lirada kredi ödüyorsunuz. Buda neredeyse çektiğiniz kredinin yarısı kadar bir meblağa denk geliyor. Sıfır faizli kredi gerçekten değerlendirilmesi gereken bir fırsat olduğunu unutmayınız. Tabi son karar size ait. Biz sadece haber yapıyoruz. Değerlendirme işi de sizlere kalıyor. Böylece bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. Dilerseniz aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarımızı da inceleyebilirsiniz.

LÜTFEN BU KONUYU FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Kredi Notum Neden Düşüyor

Bankaların Faiz Oranları Karşılaştırma

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin