Go to ...
Garanti Bankası KGF Kredileri ile KOBİ’lerin Nakit İhtiyacına Çözüm


Garanti Bankası KGF Kredileri Başvuruları, Hazine Destekli PGS Kredisi- Kredi nasıl ki, doktora, polise, öğretmene, işçiye, çiftçiye, emekliye lazım oluyorsa aynı şekilde KOBİ’lere de lazım oluyor. Hatta KOBİ’ler herkesin duyduğunun belkide 10 katı hatta 100 katı daha fazla krediye ihtiyaç duyuyorlar. Daha doğrusu maddi desteğe çok fazla ihtiyaç duyuluyor. Bunun için de KOSGEB kuruldu. Küçük ve Orta dereceli KOBİ’lere maddi destek sağlayabilme adına.

KOSGEB KOBİ’LER İÇİN YETERLİ DEĞİL

KOSGEB kredileriyle binlerce KOBİ yararlansa da geride bekleyen milyonlarca KOBİ var. Dolayısıyla KOSGEB KOBİ’ler için maalesefki yeterli olmuyor. Şartları ve prosedürleri, ayrıca yararlanacak kişi sayısı ve maddi kaynak belliyken geride kalan kobilerin maddi sıkıntısı devam ediyor. Maddi kaynak bulamama mani nakit bulamama kobilerimizin en büyük derdi. Sıcak paraya ulaşamama. Para olduğu zaman alt yapı hazırlanabiliyor ve büyük ringlerde mücadele verilebiliyor.

ÜLKENİN YÜKÜ KOBİ’LERİN SIRTINDA

KOBİ olmak büyük bir sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Zira  ülkemizin ekonomisinin büyük bir bölümü kobiler tarafından oluşturuluyor. Çok büyük bir işçi istihdamı söz konusu. Yani milyonlarca kişi KOBİ’lerin yanında çalışıyorlar. Bunun dışında Vergiler, SGK ödemeleri, Uluslararası camiada ülkenin tanıtımı ve yapılan yatırımlar. Bunların hepsi çok büyük bir yükü de ister istemez KOBİ’lerin sırtına yüklüyor. Bir ülkenin kobisi güçlüyse ekonomisi de güçlü oluyor

BANKA KREDİLERİ KOBİLER’İÇİN TEK ÇÖZÜM YOLU

Gerek alt yapılarını geliştirmek, gerek teknolojiden faydalanmak, gerek iş gücünü artırmak, gerekse de piyasaya ürünleri sunmak adına nakit paraya ihtiyaç duyuyorlar. Bu parayı da son çare olarak banka kredilerini çekmekte buluyorlar. Ama gel gör ki her başvuru yapan kobi kredi alamıyor. Çünkü bankalar teminat koşulunu öne sürüyorlar. Onlarda kendilerince haklı. Zira kötü bir durumla karşılaşmak istemiyor. Bu açıdan teminat gösteren kredi alabiliyorken, teminatı olmayan kredi alamıyor.

KREDİ GARANTİ FONUNDAN KOBİ’LERE BÜYÜK DESTEK

Kredi alamayan ve KOBİ’lere, çnlerindeki engeli kaldırabilmek adına KGF teminat sunuyor. KGF kefaleti ile artık teminat bulamayan KOBİ’lerde kredi alabilecek. Tabi anlaşmalı bankalardan. Anlaşma yapılan bankalardan bir tanesi de Garanti Bankası. BU yazıda Garanti Bankası Hazine Destekli PGS’den söz edeceğiz. Bu sayede sizlerde gerekli şartları taşımanız karşılığında başvurunuzu gerçekleştirebileceksiniz. Biz hazırız. Sizlerde hazırsanız detaylara geçelim.

GARANTİ BANKASI HAZİNE DESTEKLİ KGF KREDİSİ NEDİR?

Garanti bankası bir kere daha KOBİ’lerin yanında olduğunu bu kredi ile gösteriyor. Sizlerde Teminat bulamıyorsanız ve bundan dolayı da kredi çekemiyorsanız artık PGS yani Portföy Garanti Sistemi sayesinde Kredi Garanti Fonu (KGF) sizlere kefalet sağlıyor. Bu sayede o çok ihtiyaç duyduğunuz krediye ulaşabiliyorsunıuz. İhtiyaçlar noktasında Garanti Bankası sizlere uygun çözüm yolları sunuyor anlayacağınız. Peki bu kredinin özellikleri neler? Şimdide bunları inceleyelim.

GARANTİ BANKASI HAZİNE DESTEKLİ KGF KREDİLERİ ÖZELLİKLERİ

Kredide alabileceğiniz en düşük limit 10.000 TL dir. Şimdi sıkı durun. Alabileceğiniz en yüksek kredi tutarı ise 2.940.000 TL dir. Tüm KOBİ’ler kendi ihtiyacına göre çekeceklerdir ama en yüksek limiti alanlar devler liğinde kolay bir şekilde açılabilir diye düşünüyorum. almak istediğiniz kredinin %85’ine kadar kefalet veriyor. 200 bin lira talepte bulunursanız zaten 170 bin lirasına KGF teminat verecektir. Sizlerde 30 bin liraya kolay bir şekilde teminat sağlayabilirsiniz.

Alabileceğiniz en yüksek kredi tutarı 2.940.000 TL olduğuna göre En fazla kefalet sağlanabilecek kredi tutarı da 2.500.000 TL dir. Kadın Girişimci kobiler, Genç Girişimci kobiler ve diğer KOBİ’ler 6 ay ile 36 ay arasında vade yapabiliyorlar. Bunun dışında İhracatçı kobiler ise 6 ile 60 ay arasında kredilerini vadelendirebiliyorlar. Bu süreler yabana atılacak gibi değil. Bilmeniz gereken önemli bir kaç husus daha var.

Örneğin sizlerden her yıl kefalet sağladığı için ,5 oranında komisyon alacaktır. Ayrıca Başvuru ücreti olarak da 250 lira talebinde bulunacaktır. Bu ücretleri ödemeniz gerekiyor. Ha bir de Garanti Bankasının kredi kullandırım ücretleri oluyor. Dosya masrafı falan talep edilebilir.

KOBİ’LER DE ARANACAK BAŞVURU ÖZELLİKLERİ VE ŞARTLARI

KOBİ’ler başvuru yapacaksa en az bir yıldır faaliyet yürütüyor olması gerekiyor. Yalnız yatırım kredilerinde böyle bir şart aranmıyor. Genç girişimciyseniz 2 yıldır faaliyet sürdürüyor olmanız şart. Ayrıca en az 18 yaşında olmalısınız. Bunun dışında 30 yaşınızı doldurmamış olmanız gerekiyor. En az ilkokul mezunu olmalısınız. Hisselerin de en az %50’si sizin adınıza olmalı. Kadın girişimci olanlar 50 yalını doldurmamış olmalı. Hisselerin en az yarısı üzerinizde olmalı. Haliyle ilkokul mezunu olmalısınız.

İhracatçı KOBİ’ler ise en az bir yıldır faaliyet sürdürüyor olmalı. İhracattan veya dövizden para kazanıyor olmaları gerekiyor. Şimdi birazda başvuru şartlarına değinelim. Bu krediye her kolunu sallayan başvuramaz. KOBİ şartlarını ve vasfını taşıyan kişiler başvurularını gerçekleştirmelidir. Gerçek ve Tüzel kişi işletmeleri başvuruda bulunabilir. Başvuruda bulunacakların iflas ilan etmemiş olması ve iflas ertelemesi yapmamış olması gerekiyor.

Başvuru yapanların vergi dairesinden ve Sosyal Güvenlik Kurumundan, 30 gün içerisinde alınmış borcu yoktur yazısını da sunmalısınız. Borcunuz varsa da yapılandırmış olmanız gerekiyor. Ayrıca da bu yapılandırmayı bozmamış olmanız şartlar arasında. Bunun dışında aksi bir durum varsa aldığınız kredinin %20’sini bor borçlarınızı ödemek için kullanmanız gerekiyor.

Değerli KOBİ’ler sizler için bir kredi haberi hazırlamaya çalıştık. Bu haberden istifade edeceğinizi düşünüyorum. Özellikle de krediye ihtiyaç duyan ve yeterince yararlanamayan KOBİ’lerin. Bizlerden şimdilik bu kadar. Yeni kredi haberleri için bizleri okumaya devam ediniz. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu galerimizi de incelemenizi tavsiye ediyoruz. Zira merak ettiğiniz bir çok konuya ulaşabilirsiniz.

LÜTFEN BU YAZIMIZI KOBİ’LERİN GÖREBİLMESİ ADINA FACEBOOK VE TWİTTER ADRESLERİNİZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Akbank Axess KOBİ Ticari Kredi ile Paran Her An Cebinde

Denizbank ile KOBİ’lere Nefes Kredisi Başvuruları Başladı

Yapı Kredi Bankası KOBİ Ödeme ve Tahsilat Sistemleri ile Muhasebe Yükünden Kurtulun

KREDİ GARANTİ FONU (KGF) MİKRO KOBİLERE MİKRO KREDİLER PROJESİ DESTEĞİ PROGRAMI

 

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin