Go to ...
ESKİ HÜKÜMLÜYÜM İŞ KURMAK İSTİYORUM. NEREDEN DESTEK ALABİLİRİM. İŞKUR ESKİ HÜKÜMLÜ DESTEĞİ


İşkur son yıllarda yaptığı yenilik ve atılımlarla artık iş gücü piyasasında yerini almaya başlayan resmi kurumlarımızdan bir tanesidir. İş arayan ile işçi arayanı bir araya getiren kuruluşumuzun istihdama yönelik olarak çeşitli program ve yürüttüğü projeler bulunmaktadır. Bu program ve projeler arasında işkur destekli eğitim programları (çok çeşitli adlar altında eğitim programlar düzenlenmektedir), İş başı eğitim programları, İşsizlik sigortası vb.

İşkur istihdamın arttırılmasına yönelik olarak kadınlara, eski hükümlülere, engellilere, gençlere, öğrencilere, her kesimden vatandaşlarımızın iş sahibi olabilmeleri için çalışmaktadır. Piyasada gittikçe ağırlığını hissettirmeye başlayan İŞKUR’un gelecekte istihdam piyasasında 1 numara olacağından eminiz. Halen bazı eksikleri bulunmasına rağmen her kese bir danışman atayan İŞKUR’un zamanla bu eksiklerini de tamamlayarak çok daha üstün hizmetler vereceği kanaatindeyiz.

İŞKUR  vatandaşlarımıza yönelik Engelli Girişimci Desteği Projesi yürütmektedir. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak isteyen arkadaşlarımız ilgili linki tıklayarak ayrıntılı bilgi alabilirler.  Son yıllarda iş kurmak isteyen her sosyo ekonomik sınıftan vatandaşlarımıza kredi, hibe, teşvik  ve destek veren kurumlarımız faaliyetlerini  ve destek miktarlarını arttırmışlardır. Hibe, Teşvik, Destek ve kredi veren kuruluşlar hakkında ayrıntılı bilgi bulmak isteyen arkadaşlarımız ilgili linki tıklayarak okumalılar. Hangi sektörde olursanız olun size destek verecek bir kurum bulacağınızdan eminiz.

Bu kurumların varlığı özellikle sermaye yetersizliği çeken orta direk vatandaşlarımız için bir şans olup, bu imkanları iyi değerlendirmek gerektiği kanaatindeyiz. Piyasada bu imkanları kötü niyetle kullanmak isteyenlere aldırış etmeksizin iş kurmak, geliştirmek , ilerletmek, yurt dışı pazarlara açılmak isteyen vatandaşlarımızın sitemizi dikkatle takip etmelerini ve gerekli girişimleri yaparak kendilerine fayda sağlamalarını salık veririz.

İŞKUR ekonomik içerikli desteklerinin yanında bazı vatandaşlarımızın sosyal yapıya ayak uydurmaları, kendi içlerine kapanıp kalmadan iş ve sosyal hayata adapte olabilmeleri amacıyla çeşitli faaliyetler yürütmektedir. Nüfusumuzun yaklaşık 0’u engelli vatandaşlarımızdan oluşmaktadır. Onların ekonomik/sosyal hayata adapte olmaları hem sosyal hem ekonomik hemde psikolojik açıdan toplumumuzun huzur ve mutluluğu açısından çok önemlidir. Engelli vatandaşlarımıza yönelik İŞKUR destekleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için yukarıda verdiğimiz linki dikkatle okumanızda sizin için fayda bulunmaktadır.

Toplumumuzun kanayan bir diğer yarası ise Eski hükümlülerin durumudur. Hangi sebeple olursa olsun hapishaneye düşmüş cezasını çekmiş vatandaşlarımızın tekrar sosyal/ekonomik topluma uyum sağlamaları ve hayatlarına devam etmeleri gerekmektedir. Bu çerçevede İŞKUR eski hükümlü vatandaşlarımıza yönelik özel içerikli eğitim programları düzenlemekte ve ayrıca hibe krediler ile öncelikli olarak desteklemektedir. Kanunlarımız çerçevesinde bazı hükümlü vatandaşlarımızın belirli sayılarda istihdam edilmeleri zorunlu bulunmaktadır.

Ancak biz bugün İŞKUR tarafından kendi işini kurmak isteyen vatandaşlarımız için yaptığı destek programından bahsedeceğiz. İşkur’un eski hükümlülere yönelik verdiği eğitimin yanı sıra Kendi işini kurmak isteyen Eski hükümlülere yönelik hibesi de bulunmaktadır.  İnsanlar çeşitli nedenlerle hapishanelere düşebilirler. Ancak devam eder. Hepimizin başına gelebilir bu ancak geçimimizi devam ettirmek ve hayata sıkı sıkı sarılmamız gerekir.  İş te bu amaçla İŞKUR kendi işini kurmak isteyen eski hükümlülere bir hibe yürütmektedir.

Bu program çerçevesinde kendi işini kurmak isteyen eski hükümlü vatandaşlarımız hazırlayacakları  projelerini Denetimli Serbestlik veya Koruma Kurulları vasıtasıyla Komisyona sunacaklar ve eğer projeleri kabul edilirse en çok Brüt asgari ücretin 10 katı miktarınca iş yeri kuruluş desteği sağlamaktadır.  Nereden sermaye/destek bulurum diyen eski hükümlü vatandaşlarımızın bu konuyu önemsemelerini ve bu imkandan layıkıyla faydalanmalarını salık veririz. Bugünlük bu kadar hoşçakalın.

Etiketler:, , , , ,

One Response “ESKİ HÜKÜMLÜYÜM İŞ KURMAK İSTİYORUM. NEREDEN DESTEK ALABİLİRİM. İŞKUR ESKİ HÜKÜMLÜ DESTEĞİ”

  1. 1 Aralık 2017, 03:34

    8 yıla yakın cezaevinde yattım şu anda boşum ncak ikinci el eşya alım satımı yaptım o konuda tecrübem var bu konuya kredi veriyor musunuz veya ne yapmam lazım Yardımcı olur musunuz Allah işlerinizde kolaylık versin İyi ki varsınız teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan