Go to ...
EMİNEVİM Ev Alma Sistemleri


Eminevim ev alma sistemi, Faizsiz ev alma çözümleri, Çekilişli, Peşinatlı, Vade ortası, Kısaltılmış Vadeli Sistem- Hepimiz bir evimiz olsun istiyoruz. Bunun için de canla başla çalışıyoruz. Lakin evler çok pahalı. Bundan dolayı da borç almadan ve destek görmeden ne kadar para biriktirirsek biriktirelim ev alamıyoruz. Dolayısıyla da bankalara gidiyoruz. Lakin bankalar çeşitli nedenlerden dolayı konut kredisi talebimizi geri çeviriyor. Ayrıca faiz durumu da var.

EMNEVİM EV ALMA SİSTEMLERİ ÖN BİLGİLENDİRME

Bankalardan kredi alınamayınca farklı arayışlar içerisine giriyoruz. Ülkemizde de ev satın alabilmemiz için farklı sistemler bulunuyor. Bu sistemlerden en revaçta olanlarından birisi de EMİNEVİM’dir. Bu sistem ile  ile yılda binlerce kişi kendi evinin sahibi oluyor. Üstelik faizsiz bir şekilde. Bizlerde bugün sizler için; Eminevim ile ev alma sistemlerini ve kaç çeşit olduklarını teker teker anlatmaya çalışacağız. Hazırsanız bir an önce bu özel yazının detaylarına geçelim.

EMİNEVİM SİSTEMİ NEDİR?

Malumunuz bankalardan konut kredisi çekince neredeyse bir o kadarda faiz ödüyoruz. Bu durumdan sıkılanlar süper bir sistem geliştirmişler. Aynı köylerdeki gibi imc anlayışını bu sisteme entegre etmişler. Bir grup insan bir araya getiriyorlar. Ardından her ay noter huzurunda çekiliş çekiliyor ve bir kişiye ev alınıyor. Tabi bu sistemde ev alabilmeniz içinde farklı çözüm önerileri ve imkanları sizlere sunuluyor. Şimdi Faizsiz Ev Alam Çözümleri ne? bunları inceleyeceğiz.

ÇEKİLİŞ SİSTEMİ

Bu başlığın en fazla rağbet gören sistem olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Faizsiz mükemmel bir sistem kurmuşlar. Tıpkı ev hanımları ayda bir toplanır ve bir kişiye yüklü bir para veya altın verilir ya, buda aynı bu şekildedir. Eminevim çekiliş sisteminde 120, 100, 80, 60 ve 40 ar kişilik gruplar kurar. Kişi sayısı taksit sayısını da belirler. Örneğin ben yüz bin lirayı 60 ayda ödeyeceğim diyorsanız, grubunuzda sizin gibi konut isteyen 60 kişiden oluşur. Her ay noter huzurunda çekiliş çekilir.

Kimin ismi çıkarsa ona ihtiyaç duyduğu ev parası verilir. Taksitlerin faizsiz olduğunu da söyleyelim. Grubunuz 100 kişiden oluşuyorsa en geç 51. ayda tüm bireyler evini almış olur. En geç taksidin yarısına kadar herkes evini alır. Bu sistemde ister önden peşinatlı veya peşinatsız girebilirsiniz. Ayrıca çekilişte ilk sıralarda çıkarsanız diğerlerine göre biraz daha avantajlı olursunuz ama ödediğiniz taksit miktarı az biraz arttırılır.  Ev alamayanların taksit miktarından da düşülür. Buna da kira yardımı deniyor. Dara girerseniz taksitlerinizi dondurabilirsiniz.

PEŞİNATLI SİSTEM

Adından da anlaşılacağı gibi bu sistem de bir miktar peşinat önden verilir. Taksit sayınızı da siz belirliyorsunuz. Örneğin size 60 bin lira lazım. Bunu da 80 ay taksitle ödemek istiyorsunuz. Peşinat düşülür. Ardından taksit sayısına bölünür ve her ay ödeyeceğiniz tutar ortaya çıkar. İstediğiniz zaman taksit sayınızda veya miktarında değişikliğe gidebilirsiniz. Ayrıca faizsiz bir sistemdir bunu da belirtelim. Taksitlerinizi dondurabilir veya sistemden çıkabilirsiniz.

Bu durumda da ödediğiniz ücretleri geri alırsınız. Ama organizasyon ücretinin yarısını alırsınız. Taksit miktarınızı artırır veya ara ödemeler yaparsanız evinizi de önden alırsınız. Avantajı peşinat verdiğinizden erken teslim alırsınız. Ne kadar fazla önden peşinat verdiyseniz o kadar erken alabilme özelliğiniz olur. Ayrıca taksitler belirlendiği gibi sabit ilerler.

VADE ORTASI SİSTEM

Arkadaşlar bu sistemde de faiz söz konusu değildir. Burada taksidinizi de, ayda kaç lira ödeyeceğinizi de kendiniz karar verir. Örneğin 60 bin lira lazım. 80 ayda ödemek istiyorsunuz. hemen kaç lira ödeyeceğiniz hesaplanıyor. Organizasyon ücretinizi ve ilk taksidinizi ödeyerek sisteme girmiş oluyorsunuz. Toplam kaç ay vade yaptıysanız ortasını takip eden ilk ay herkes evini alır. Anlayacağınız çekiliş yoktur. Bütünlük vardır. Herkesin evi taksit ortasında aynı anda evini alır.

Ara peşinat vermek isterseniz yada taksit sayınızı artırmak isterseniz evin teslim tarihi erkene çekilir. Bunu da söylemeden geçmeyelim. İsterseniz evinizin miktarınız artırabilirsiniz. taksit sayınızı düşürebilirsiniz. Bu tip avantajlarınız da söz konusudur.

KISALTILMIŞ VADELİ ÇEKİLİŞLİ SİSTEM

Bu sistem az buçuk çekilişli sisteme benzer. 120, 100, 80, 60 ve 40 kişilik gruplar belirlenir. Evinizin miktarını da taksit sayısını da siz belirlersiniz. Taksit sayısı katılımcı sayısıdır da aynı zamanda. Her ay noter huzurunda çekiliş çekilir. Ardından bir kişiye ev parası teslim edilir. Ödemeler faizsizdir. Ev almak istiyorsanız ve bu sisteme dahil olmak istiyorsanız %10 peşinat da vermeniz gerekiyor.

Diyelim ki; 100 kişilik bir guruba dahil oldunuz. 46 ay boyunca kura sonucu her ay bir kişiye ev teslim edilir. 46 aydan sonra ise geri kalan 54 kişinin ev parası 55. ayda teslim ediliyor. Organizasyon ücreti ilk girişte bir defaya mahsus alınıyor.

Böylece oldukça fazla merak edilen bir konunun tanıtım yazısını da bitirmiş olduk. 2015 verilerine göre o yıl tamı tamına 90 bin kişiye konut teslim edilmiş. Bir yılda konut teslim alanların sayısı ortada. Özel ve faizsiz bir sistem gibi gözüküyor. Bize tanıtımını yapmak kalıyor. Değerlendirme işi de size kalıyor. Ekonomik ve kredi haberleri için bizi takip etmeye devam edin. Yeni bir yazıda buluşmak dileğiyle. BU YAZIYI FACEBOOK İLE PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Faizler düştü, konut kredisi yapılandırma nasıl olur

EMİNEVİM Faizsiz Ev Alma Fırsatı ile Sıcacık Yuvalarınız Olsun

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin