Go to ...
Elimdeki Para İle Nelere Yatırım Yapabilirim


Nelere yatırım yapılmalı, nelere yatırım yapılabilir, yatırım yaparken nelere dikkat etmeli- gibi sorularınızın olduğunuz biliyoruz. Bir çok kimse durmadan çalışıp para biriktiriyor. Sonrada bu parasını mantıklı ve karlı bir yatırıma dönüştürmek istiyor. Dolayısıyla bu noktada sıkıntı çekiyor. Acaba ne yapmalıyım? Paramı Nereye yatırmalıyım? sorusunun cevabını arıyorlar. Çünkü yanlış yapılacak bir yatırım tüm birikimlerinizin sonu anlamına gelecektir. Bundan dolayı da doğru adımları atmak gerekir.

NELERE YATIRIM YAPILABİLİR GENEL BİLGİLENDİRME

Doru adımları sizlere göstermek adına bu özel yazıyı kaleme aldık. Bugün sizler için Elimdeki Para İle Nelere Yatırım Yapabilirim konusunu masaya yatırıyoruz. Bu sayede düşünemediğiniz aaa buda varmış dediğiniz yatırım türlerini bulabilirsiniz. Geleceğe dönük yatırım yapabileceğiniz hususları sizlerde öğrenince elinizdeki paraya göre birini veya bir kaçını deneyebilirsiniz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konumuzun detaylarına madde madde geçiş yapalım.

EV ALARAK YATIRIM YAPIN

Sizlerde cebinizde ki para ile gelişime açık bir semt ve muhitte bir ev satın alabilirsiniz. Normalde şehir merkezinde 200.000 TL ev fiyatları ama sizin aldığınız çevre henüz tam gelişmediği için 150 bin lira. Bu ev bir kaç yıla kadar değerini ciddi oranlarda arttıracaktır. Ayrıca kira getirisi de cabası olacaktır. Her ay bin liraya yakın bir kira ile de daha farklı yatırımlar düşünebilirsiniz. Ama bu yol ve yöntem ileriye dönük en doğru ve anlamlı adımlardan bir tanesidir.

2. EL ARAÇLARA YATIRIM YAPIN

Bazı zamanlar insanlar nakite ciddi manada sıkışabiliyorlar. Bundan dolayı da 100 bin liralık arabasını 80 bin liraya kadar acil olarak satmaya çalışıyorlar. Bu süper bir yatırım demek oluyor. Sizlerde elinizdeki parayı bu araca yatırıp, 95 bin liraya elinizden çıkartabilirsiniz. Bu sayede de kısa sürede lira para elde edebilirsiniz. İnanınki sırf bu iş için gece gündüz internette dolaşan insanlar var. Düşük fiyata yada daire alıp güzel bir kar ile servetine servet katıyorlar.

ARSAYA YATIRIM

Bu madde de gerçekten de ileri görüşlü olmak şart. Bunun için iyi bir araştırma yapmanız gerekiyor. 3 -5 emlakçı gezip şehrin hangi tarafa doğru ilerleyeceğiniz öğrenin. Hatta belediyede tanıdıklar vasıtasıyla nerelere imar verildiğini ve şehrin hangi alanlara doğru kayacağı tiyosunu alın. Ardından da bu istikamette 500 metre kare yada bir dönüm, paranıza göre arsa alınız. Bu sayede uzun vadede güzel bir kar elde edebilirsiniz. Oldukça düşük bir meblağa aldığınız araziyi 10 yıl sonra bir müteahhit burayı daireler karşılığında sizden alacaktır.

DÖVİZE YATIRIM

Herkes bir yol tutturmuş gidiyor. Kimisi de parasını ve birikimini dövize yatırarak kar elde etmeye çalışıyor. Bunun için euro veya dolar en iyi seçenek gibi gözüküyor. Tek yapmanız gereken öncelikle piyasayı iyi takip etmek ardından karar verdiğiniz döviz düşüşe geçtiğinde yüklü bir miktarda almak. Daha sonra piyasanın durumuna göre isterseniz al sat yaparak, isterseniz de dövizinizin belirli bir rakama gelmesini bekleyerek yatırımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

ALTINA YATIRIM

Geçmişten günümüze, günümüzden de geleceğe en karlı yatırımlardan birisi olarak karşımıza altın çıkıyor. Tarih boyunca uğruna savaşların çıktığı ve en iyi alım gücü de diyebiliriz. Paranızı göre uzun vadeli altına yatırım yapabilirsiniz. Ama yastık altında biriktirmeyerek tabi ki de. Yastık altı her zaman risk doğurur. Sizlere uykusuz geceler yaşatır. Bunun yerine bir bankada altınlarınızı değerlendirebilirsiniz. Bu sayede altınlarınız hem değer kazanır hemde güvenli bir şekilde büyür.

Sevgili dostlarımız, sizler için nelere yatırım yapabileceğinizi anlatmaya çalıştık. Bu sayede sizlerde yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarımızı da inceleyebilirsiniz. Beğendiğinizi tıklamanız yeterli olacaktır.

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK VE TWİTTER İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Kolay Para Kazanma Yolları Nelerdir

Para Biriktirme Yolları Nelerdir, Nasıl Para biriktirilir?

Kredi Çekemiyorum Yardım Edin Lütfen Para Nereden Bulabilirim

Tags: , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Ekonomi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalmalıdır ? Esnafların Hayatta Kalma Rehberi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalabilir?, Hangi Yolları İzlemeleri Gerekir ? Neler yapılmalıdır? Esnaf nasıl ayakta durur? – Güzel ve kaliteli bir ekonomi yazısı ile tekrardan karşınızdayız. Esnaflarımızı düşünerek ela alıyoruz bu yazımızı. Daha doğrusu 6 ay önce karşılaştığım esnaf bir arkadaşıma verdiğim tüyoları sizler ile paylaşacağım. Bu tüyolar onda ne gibi değişiklikler sağladı? Sizlerde de faydalı

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada – Çok önemli ve hassas bir yazı ile sizleri selamlamak istiyorum. Banka ve ekonomi adına çok önemli ve kaliteli haberler ile sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz. Bugün ki haberimiz ise ham ekonomimizi hemde bankaları ve hemde bizi çok yakında ilgilendiriyor. Artık kredi çekmeyen ve buna bulaşmayan kimse

100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır?

100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır? – Güzel bir ekonomi yazı ile siz değerli okurlarımın karşısındayım. Esasen bu konuyu okurumuz Sadettin Bey sayesinde kaleme aldım. Dilerseniz Sadettin Bey‘in bizlere yönelttiği soruyu sizler ile paylaşalım; Merhabalar, 30 yıldır bir finans kuruluşunda güvenlikçi olarak çalışıyorum. Geçenlerde ise babamdan kalma

Erken Kapatılan Kredilerde Sigorta Ücretini Geri İstemeyi Unutmayın

Erken Kapatılan Kredilerinde Hayat Sigortası Ücretinizi Geri İstemeyi Unutmayın – Bugün çok önemli bir yazı ile sizlere seslenmek istiyorum. Hatta bu yazım, sizler için çok büyük ve önemli bir hatırlatma olacak. Malumunuz kredisiz yapamıyoruz. Öncelikle bunun altını çizelim. Herkesin kredi çekmek için kendine göre bir nedeni ve sebebi oluyor. Kimisi iş kurmak için kredi çekiyor.

Ziraat Bankası İşe Alımlar Başladı Son Başvuruya Dikkat 2017

Ziraat bankası personel alımı, ziraat bankası iş arkadaşı sınavı, 2017 ziraat bankası iş ilanları, iş başvurusu,- Değerli okurlarımız ve genç takipçilerimiz, bu yazıyı sizlere özel olarak derliyoruz. Zira ülkemizdeki işsizlerin sayısı her geçen gün artıyor. İş bulanlarda dört elle bu işlerine sarılıyorlar. Bu sıralar iş bulmak çok zor. Özellikle de devlette işe yerleşmek çok daha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin