Go to ...
Elimdeki Para İle Nelere Yatırım Yapabilirim


Nelere yatırım yapılmalı, nelere yatırım yapılabilir, yatırım yaparken nelere dikkat etmeli- gibi sorularınızın olduğunuz biliyoruz. Bir çok kimse durmadan çalışıp para biriktiriyor. Sonrada bu parasını mantıklı ve karlı bir yatırıma dönüştürmek istiyor. Dolayısıyla bu noktada sıkıntı çekiyor. Acaba ne yapmalıyım? Paramı Nereye yatırmalıyım? sorusunun cevabını arıyorlar. Çünkü yanlış yapılacak bir yatırım tüm birikimlerinizin sonu anlamına gelecektir. Bundan dolayı da doğru adımları atmak gerekir.

NELERE YATIRIM YAPILABİLİR GENEL BİLGİLENDİRME

Doru adımları sizlere göstermek adına bu özel yazıyı kaleme aldık. Bugün sizler için Elimdeki Para İle Nelere Yatırım Yapabilirim konusunu masaya yatırıyoruz. Bu sayede düşünemediğiniz aaa buda varmış dediğiniz yatırım türlerini bulabilirsiniz. Geleceğe dönük yatırım yapabileceğiniz hususları sizlerde öğrenince elinizdeki paraya göre birini veya bir kaçını deneyebilirsiniz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konumuzun detaylarına madde madde geçiş yapalım.

EV ALARAK YATIRIM YAPIN

Sizlerde cebinizde ki para ile gelişime açık bir semt ve muhitte bir ev satın alabilirsiniz. Normalde şehir merkezinde 200.000 TL ev fiyatları ama sizin aldığınız çevre henüz tam gelişmediği için 150 bin lira. Bu ev bir kaç yıla kadar değerini ciddi oranlarda arttıracaktır. Ayrıca kira getirisi de cabası olacaktır. Her ay bin liraya yakın bir kira ile de daha farklı yatırımlar düşünebilirsiniz. Ama bu yol ve yöntem ileriye dönük en doğru ve anlamlı adımlardan bir tanesidir.

2. EL ARAÇLARA YATIRIM YAPIN

Bazı zamanlar insanlar nakite ciddi manada sıkışabiliyorlar. Bundan dolayı da 100 bin liralık arabasını 80 bin liraya kadar acil olarak satmaya çalışıyorlar. Bu süper bir yatırım demek oluyor. Sizlerde elinizdeki parayı bu araca yatırıp, 95 bin liraya elinizden çıkartabilirsiniz. Bu sayede de kısa sürede 15 bin lira para elde edebilirsiniz. İnanınki sırf bu için gece gündüz internette dolaşan insanlar var. Düşük fiyata araba yada daire alıp güzel bir kar ile servetine servet katıyorlar.

ARSAYA YATIRIM

Bu madde de gerçekten de ileri görüşlü olmak şart. Bunun için iyi bir araştırma yapmanız gerekiyor. 3 -5 emlakçı gezip şehrin hangi tarafa doğru ilerleyeceğiniz öğrenin. Hatta belediyede tanıdıklar vasıtasıyla nerelere imar verildiğini ve şehrin hangi alanlara doğru kayacağı tiyosunu alın. Ardından da bu istikamette 500 metre kare yada bir dönüm, paranıza göre arsa alınız. Bu sayede uzun vadede güzel bir kar elde edebilirsiniz. Oldukça düşük bir meblağa aldığınız araziyi 10 yıl sonra bir müteahhit burayı daireler karşılığında sizden alacaktır.

DÖVİZE YATIRIM

Herkes bir yol tutturmuş gidiyor. Kimisi de parasını ve birikimini dövize yatırarak kar elde etmeye çalışıyor. Bunun için euro veya dolar en iyi seçenek gibi gözüküyor. Tek yapmanız gereken öncelikle piyasayı iyi takip etmek ardından karar verdiğiniz döviz düşüşe geçtiğinde yüklü bir miktarda almak. Daha sonra piyasanın durumuna göre isterseniz al sat yaparak, isterseniz de dövizinizin belirli bir rakama gelmesini bekleyerek yatırımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

ALTINA YATIRIM

Geçmişten günümüze, günümüzden de geleceğe en karlı yatırımlardan birisi olarak karşımıza altın çıkıyor. Tarih boyunca uğruna savaşların çıktığı ve en iyi alım gücü de diyebiliriz. Paranızı göre uzun vadeli altına yatırım yapabilirsiniz. Ama yastık altında biriktirmeyerek tabi ki de. Yastık altı her zaman risk doğurur. Sizlere uykusuz geceler yaşatır. Bunun yerine bir bankada altınlarınızı değerlendirebilirsiniz. Bu sayede altınlarınız hem değer kazanır hemde güvenli bir şekilde büyür.

Sevgili dostlarımız, sizler için nelere yatırım yapabileceğinizi anlatmaya çalıştık. Bu sayede sizlerde yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarımızı da inceleyebilirsiniz. Beğendiğinizi tıklamanız yeterli olacaktır.

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK VE TWİTTER İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Kolay Para Kazanma Yolları Nelerdir

Para Biriktirme Yolları Nelerdir, Nasıl Para biriktirilir?

Kredi Çekemiyorum Yardım Edin Lütfen Para Nereden Bulabilirim

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin