Go to ...
EKONOMİ BAKANLIĞI YURT DIŞI BİRİM, MARKA VE PAZARLAMA DESTEĞİ NEDİR NASIL ALINIR


İş kurmak , işini geliştirmek, yurt dışı piyasalara açılmak, Yurt dışında şube veya dükkan açmak, içerde veya dışarıda markasını tescil ettirmek, firmasını içerde ve dışarıda tanıtmak isteyen iş adamları/girişimcileri bu konularda destekleyen çok sayıda kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Girişimcilere destek verem kurumlar hakkında yazdığımız yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Muhakkak size bir , , programı bulacağınızdan eminiz.

Girişimcilerimize destek veren Bakanlıklarımızdan bir tanesi de şüphesiz Ekonomi Bakanlığıdır. Ekonomi Bakanlığımızın verdiği destekler nelerdir bu konu hakkında bilgi almak isteyen arkadaşlarımız ilgili linki açmaları yeterli olacaktır. Biz bugün Ekonomi Bakanlığımızın girişimcilere verdiği “Yurt Dışı Birim, Marka ve Tanıtım Desteği “  hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Yurt Dışı Birim, Marka ve Tanıtım Desteğini neden vermektedir; Bakanlık bu desteği ile işletmelerin ürünlerini pazarlama ve tanıtımının daha iyi yapılmasını gerçekleştirmek, bu amaçla özellikle yurt dışında gerçekleştirilen tanıtım, reklam, pazarlama, marka tescil giderleri ile yurt dışında ürün ticareti yapmak için açılan şube/birim vb. yerlerin giderlerinin belirli bir oranının Bakanlıkça karşılanmasını ve bu suretle ihracatın geliştirilmesini gaye edinmektedir.

Bu destek programında verilen desteğin üst limiti 75.000 bin ABD $’ı ile 250.000 ABD$’ı arasında değişmektedir. Destek oranları ise sınai şirketler için %50 ticari şirketler için ise %60 oranındadır. Bu destekler sınai ve ticari şirketlerin yurt dışında açacakları şube, dükkan vb yerlerin giderleri ile Yurt dışındaki marka tescil işlemlerine ödedikleri giderler için yapılmaktadır.

Ekonomi bakanlığının yurt dışı birim, marka ve tanıtım giderleri desteğinden kimler yararlanabilmektedir; ’de faaliyet gösteren ticari ve sanayi şirketleri ile işbirliği kuruluşlarından İhracatçı birlikleri, Ticaret ve Sanayi Odaları, Organize Sanayi Bölgeleri, Üretici Dernekleri, ile üretici ve imalatçıların kurduğu dernek, birlik ve kooperatifler bu destekten faydalanabilmektedirler.

Bakanlık bu desteği ne kadarlık bir süre için ve kaç adet için vermektedir; Bu destek azami olarak 4 yıl için ve 15 adet yurt dışı birim için verilebilmektedir.

Ekonomi Bakanlığı Hangi giderleri desteklemektedir; Destek kapsamında;

Kira Giderleri, Tanıtım Faaliyetleri giderleri, Yurt dışı marka tescil faaliyetleri için yapılan giderler bu program bünyesinde desteklenen harcamalardan oluşmaktadır.

Kira Giderleri için için verilen destekler şunlardan oluşmaktadır; Ticari firmalar için; Mağaza kurulumu için yapılan giderlerin üst limiti 100 bin ABD$ , Showroom, ofis, depo kurulumu üst limit 75 bin ABD$ olup destek oranı ise %50’dir.  Sınai ve Ticari Şirketler ve İşbirliği kuruluşları için: Mağaza kurulumu üst limiti 120 bin USD, Ofis,showroom,depo kurulumu üst limiti: 100 bin USD (Destek oranı %60)

Tanıtım Faaliyetleri Giderlerinin desteği için ise;  açılacak birime bağlı üst limit: 150 bin ABD $’ı,  Marka Tescili için üst limit 250 bin ABD$ olup destek oranı ise %60’dır.
Yurtdışı Marka Tescil Faaliyetleri giderlerinde ise; Destek üst limiti: 50 bin TL olup, destek oranı ise %50’dir.

Söz konusu destek için İhracatçı Birliklerine yapılması gerekir, yurt dışındaki onay mercii ise Ticaret Müşavirlikleri, ataşelikleri yada Konsolosluklardır. Ekonomi Bakanlığı tarafından verilen yurt dışı birim, marka ve pazarlama desteği programı hakkında bilgi verdiğimiz yazımıza burada son veriyoruz. Hoşçakalın.

PAYLAŞIM

Tags: , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Banka

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Halkbank’tan Emekli Amca ve Teyzelerimize Düşük Faizli Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi, Halkbank Emeklilere Özel Hesaplı Kredi, Türkiye Halk Bankası Uygun Emekli Kredisi – Saygıdeğer Emekli Büyüklerimiz; Amcalarımız, Teyzelerimiz, Abilerimiz ve Ablalarımız. Bu yazı sizlere özel. Sizler için yeri geldiğinde bankaların kredi kampanyalarını paylaşıyoruz zaten. Lakin çoğu zaman emekliler gerçekten de araştırma yapmadığından yüksek faizli kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Çoğuda %1,50’nin üstünde faizlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan

PAYLAŞIM