Go to ...
DENİZBANK VE ZİRAAT BANKASI BÜYÜKBAŞ HAYVANCILIK KREDİLERİ NELERDİR?


Tarım ve hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımıza kredi, hibe, destek ve teşvik veren kurumlar hakkında bilgi sunmaya çalıştığımız yazı dizimize devam ediyoruz. Büyükbaş hayvancılık yapan vatandaşlarımıza hibe, destek ve kredi veren kurumlar hakkında bilgi almak için lütfen linki tıklayınız.

Daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz gibi hükumetimiz hayvancılık yapacaklara büyük destekler içeren Milli Tarım Projesi ve özelliklede hayvancılığa destek verdiği Hayvancılıkta yerli üretimi destekleme projelerini hayata geçirmiştir.Bu konularda ayrıntılı bilgi almak isteyen arkadaşlarımız ilgili linkleri açmaları yeterli olacaktır.  Hayvancılık yapan/yapmak isteyen vatandaşlarımız muhakkak kendilerine destek olacak bir program bulabileceklerdir. Biz bugün Büyükbaş hayvancılığa destek ve kredi veren T.C Ziraat Bankası ve Denizbank’ın kredileri hakkında ayrıntılı bilgi sunmaya çalışacağız.

Bilindiği gibi Ziraat Bankası tarımı ve hayvancılığı desteklemek üzere kurulmuş bankamızdır. Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan bu bankamız halen tarımı finanse eden en büyük bankamız niteliğindedir. T.C. Ziraat Bankası büyükbaş hayvancılığı için en şartlarda düşük faizli krediler vermektedir.

T.C. Ziraat bankası hem süt üretimi hem de et amacıyla besi üretimi için kurulacak olan veya mevcutta kurulmuş işletmeleri daha büyütmek amacıyla çiftçilerimize kredi vermektedir. Bu kredinin ön şartı ise kurulacak iş yerinin en az 10 baş hayvanının olması yada 10’dan küçük baş sayıda hayvanı bulunan işletmelerin 10’un üzerindeki baş hayvan sayısına ulaştırılmasının amaçlanması gerekmektedir.

T.C. Ziraat Bankası Tarafından verilen Büyükbaş Süt Hayvancılığı Kredisi bünyesindeki Yatırım Kredileri nelerden oluşmaktadır? 1) Gübre yönetimi ile ilgili altyapı ile alet&ekipman alımı, 2) Türkvet Kayıt Sistemi’ne kaydolmuş, kültür ırkı yada melezi , en çok 48 aylık, en az bir doğum gerçekleştirmiş büyükbaş hayvan alımı, 3) Diğer yatırım giderlerinin finanması için, 4) Barınak inşaası ve tadilatı için yapılan yatırımlar , 5) Çayır biçme makinesi, Balya makinesi ile silaj makinesi alımı için yapılan giderler, 6) Süt soğutma tankı ile süt sağım üniteleri alımı için yapılan giderler, 7) Yem hazırlama birimi alımı için yapılan giderler

Bu kapsamda (Büyükbaş Süt hayvancılığı Kredisi) verilen işletme Kredileri ise ; 1) Bir yıllık yem bitkisi giderleri, 2) Diğer işletme giderlerinin karşılanması için kredi vermektedir.

Büyükbaş Hayvancılık için Denizbank tarafından verilen krediler; T.C Ziraat bankasından sonra Türkiye’de Büyükbaş hayvancılık kredisi veren bankalarımızdan bir tanesi de Denizbanktır. Denizbank hem süt üretimi için hem de et amaçlı besi büyükbaş hayvan alacaklara %75 oranında kredi imkanı sunmaktadır. Bu oran alınacak hayvanın fatura tutarının %75’ini ifade etmektedir. Örneğin 200 bin Tl. tutarında bir hayvan alımı yapacaksanız bunun %75’i olan 150 bin TL. size kredi olarak verilmektedir. Denizbank’ın büyükbaş hayvancılık kredileri 12 ay vadelidir. Eğer isterseniz yılda iki kere yani 6 ayda bir ödeme yapma imkanınız bulunmaktadır.

Büyükbaş hayvancılığına kredi veren Denizbank ve Ziraat Bankası kredileri hakkında bilgi sunduğumuz yazımız burada sona ermektedir. Sağlıcakla kalın.

Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan