Denizbank ile KOBİ’lere Nefes Kredisi Başvuruları Başladı

KGF, TOBB, Denizbank Nefes Kredisi Başvurusu- Değerli KOBİ okurlarımız, yine sizlere özel olarak derlediğimiz güzel bir yazı ile karşınızdayız. Büyük sıkıntılar içerisindesiniz ve bir yardım eli bekliyorsunuz. Yetkililer sonunda sesinizi duydu ve bazı kararlara imza atmaya karar verdiler. Bu hafta içerisinde KOBİ’leri sevindirecek haberlerin ardı arkası kesilmedi. Yapılan çalışmalar ile ekonomi daha da canlandırılmaya çalışılacak. KOBİ’lerde bu süre zarfında toparlanmaya başlayacak.

DENİZBANK NEFES KREDİSİ GENEL BİLGİ

Yakın bir zaman içerisinde KOBİ ve esnaflara kara liste sicil affı gelecek. Ayrıca Yine işsiz kalan esnaflara işsizlik fonu da bağlanması için çalışmalar başlatıldı. Bu gelişmeler dışında KOBİ’ler için 2 tane güzel kredi haber fırsatı geldi. Bunlardan birincisi KOBİ’lere 50.000 TL ilk 12 ay ödemesiz 36 ay vadeli faizsiz kredi imkanı KOSGEB ile geldi. Bu haber ile ilgili detaylı bilgiye BURDAN ulaşabilirsiniz. Lakin elinizi çabuk tutun zira başvurular için son bir kaç gün.

Kobileri ilgilendiren ikinci gelişme ise Nefes Kredisi oldu. Bu kredi ile kobiler rahat bir nefes alacak gibi. Tabi yazımızın devamında bu haber ile ilgili ayrıntıları ve tayları bulabileceksiniz. Bugün sizler için Denizbank Nefes Kredisi hakkında detaylı bir bilgilendirmede bulunacağız. Bu kredi nedir? Kimler başvuruda bulunabilir? Başvuru kanalları nelerdir? vs. aklınıza takılan tüm soruları yanıtlamaya çalışacağız. Hazırsanız haberimizin ayrıntılarına geçebiliriz.

DENİZBANK NEFES KREDİSİ NEDİR?

Değerli dostlarımız, TOBB, KGF, Denizbank ve Ziraat Bankas bir araya gelerek KOBİ’leri canlandırabilme adına bir projeye imza attılar. Bu proje ile KOBİ’ler 12 ay vadeli ve yıllık %9,9 faiz oranı ile kredi alabilme imkanı buluyorlar. Bu rakamı aylık olarak hesapladığımızada karşımızda 8,3 gibi bir rakam çıkıyor. Buda şimdiye kadar görülmemiş bir fırsat demek oluyor. Nefes Kredisi ise ilinize ve kuruluşunuzun türüne göre 50 bin lira, 100 bin lira ve 150 bin liraya kadar destek alabiliyorsunuz.

DENİZBANK NEFES KREDİSİ DETAYLARI

Nefes Kredisi, TOBB ve KGF desteği ile sunuluyor. Nasıl mı? Onuda anlatalım. TOBB 500 Milyon Lira Mevduatını prpje gereği denizbank ve ziraat bankasına yatırmış oldu. Bu paraya göre de deniz ve ziraat de toplamda 5 milyar liralık yani mevduatın 10 katı kadar kredi açmış oldu. Lakin bunun için de bir teminat istediler. İşte tam da bu noktada devletimiz devreye girdi ve Kredi Garanti Fonunu araya soktu.

Kredi Garanti Fonu (KGF) Gelirinin 4’te 1’ini yani 4,25 Milyar lirasını bu projeye yatırarak teminat göstermiş oldu. Bu açıdan bakıldığında iki kurum da çok büyük bir rol üstlenmiş. Tebrik etmek gerekiyor.

NEFES KREDİSİNDEN KİMLER FAYDALANIR? BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’a bağlı odalara ve borsalara üye olan tüm KOBİ’ler Nefes kredisinden faydalanabilir. Başvuru için size en yakın Denizbank şubesine uğramanız gerekecektir. Bu kredi 12 ay vadelidir. Nakdi ve ticari kredi olma özelliğini taşımaktadır. Aylık eşit taksit ödemelidir. Yıllık Faiz oranı %9,9 dur. 250 lira denizbank kredi tahsis ücreti ve 250 tl de KGF başvuru ücreti yatırmanız gerekmektedir. Ayrıca kredinin %0,5 komisyonu KGF’nindir.

Alınabilecek kredinin üst limiti 150 bin liradır. deminde belirttiğim gibi kredi 12 ayı geçemez ve yalık faiz oranı %0,825 dir. KGF başvuru ücreti olan 250 tl ise kredi onayınız alınmasa dahi başvuru esnasında alındığında kesinlikle iade edilmemektedir. Kredi Garanti Fonu kullanacağınız kredinin %85’i oranında teminat sağladığı için bunun karşılığında da alacağınız kredinin %0,5’i kadar da komisyon almaktadır. Limiti ise bağlı olduğunuz ilin odalar birliğinin özelliği belirlemektedir.

Bu krediden faydalanmak isteyenlerin KOBİ olabilme şartını taşımaları gerekiyor. bundan dolayı da Yıllık cirosu 40 milyon liranın altında olması gerekiyor. Ayrıca çalışan sayısı da 250 kişiden az olması şart. Ayrıca başvuru yaptığınızda en az 1 yıldır faaliyet gösteriyor olmanız da şart.

Sevgili KOBİ’lerimiz sizlerde bu özel krediden yararlanmak istiyorsanız elinizi biraz çabuk tutmalısınız. Zira ilk etapta bu krediden yararlanacak olan kobi sayısı 70 bin olarak düşünülmüş. Faiz oranı düşük. Ama keşke vade sayısı da biraz daha da uzun olsaymış. Tabi karar verecek ve değerlendirecek olan sizlersiniz. Dilerseniz aşağıda sizler için hazırladığımız farklı konu başlıklarımızı da inceleyebilirsiniz.

LÜTFEN BU YAZIYI KOBİ’LERİN GÖREBİLMESİ ADINA BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

KREDİ GARANTİ FONU (KGF) MİKRO KOBİLERE MİKRO KREDİLER PROJESİ DESTEĞİ PROGRAMI

KREDİ GARANTİ FONU (KGF) TARIM SATIŞ KOOPERATİFLERİ ÜRÜN ALIM FİNANSMAN DESTEĞİ PROGRAMINDAN KİMLER FAYDALANABİLİR?

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.