Go to ...
ARICILIK KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR? ZİRAAT BANKASI ARICILIK KREDİLERİ NELERDİR?


Arı ve arıcılık konularında verilen destek ve kredileri konu edindiğimiz yazılarımıza devam etmekteyiz. Arıcılık konularında verilen destek hibe ve krediler ile ilgili olan yazımız yayınlandı ilgili linkten konu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Başta olmak üzere çok çeşitli kuruluşlar bu konuda hibe ve krediler vermektedir. Ancak biz bugün Arıcılığa Bankalar hangileridir onları inceleyeceğiz.

Arıcılık konusunda kredi veren temel bankalar;

  • T.C. Ziraat Bankası,
  • Finansbank,
  • Türk Ekonomi Bankası (TEB),
  • Şekerbank,

Arıcılık konusunda kredi veren temel bankaları oluşturmaktadır.

Kimler arıcılık Kredilerinden faydalanabilir; Arı yetiştiricileri veya işlerini büyütebilmek amacıyla arıcılık kredilerinden faydalanabilirler.

T.C. Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi;  Ziraat Bankası arıcılık kayıt sisteminde kaydı bulunan ve 50 tane arılı kovan ile üretimine devam eden veya arılı olan kovan sayısını 50 tanenin üzerine çıkarmak isteyen üreticilere arıcılık kredisi vermektedir.

Arıcılık konusunda yatırım yapacak arıcılarımıza Ziraat Bankası kredileri; Bu konuda yatırım yapacak olan arıcıların; Polen kapanlı yeni boş kovan , arılı kovan, polen kurutma ve temizleme, Süzme makinesi, kek hazırlama makineleri alımı için, 200 tane ve daha fazla miktardaki Arılı kovan ile gezginci arıcılık yapan girişimcilerimiz için jeneratör, güneş enerji sistemleri, arıcı barakası yada karavanı alımı için, 100 tane ve daha yüksek miktarda arılı kovanı bulunan ana arı üretimi yapmak isteyen arıcılarımıza; Ana arı üretimi için jeneratör, güneş enerji sistemleri, en az  bin adet çiftleştirme kutusu/kovanı alımı ile arıcı karavanı/barakası alımı için, Bombus arısı üreten girişimciler için bina inşaatı ve bakım onarımı, raf sistemleri ile ilgili alet ve ekipmanların alımı için T.C. Ziraat Bankası kredi vermektedir.

Ziraat Bankası İşletme Kredileri kapsamında ise ; Arı yetiştirme ile ilgili Temel petek, şeker, ruhsatlı ilaç alımında, Gezgin oralarak arıcılık ile iştigal eden arıcılarımızın işçilik dahil arı kovanlarının nakliye giderleri, Ana Arı işletmeleri için ise ; Temel petek, şeker, kek alımı ve Ana arı üretim malzemelerinin alımı için , Bombus arısı üretimine yönelik ihtiyaç hissedilen şeker, polen, plastik kap ve ambalaj malzemeleri gibi işletme giderleri için Ziraat Bankası finansman sağlamaktadır.

Bilindiği gibi T.C. Ziraat Bankası tarım ve hayvancılığı finanse etmek, geliştirmek ve desteklemek amacıyla Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş yıllarında kurulmuş köylümüzün ana destekçisi ve finansörü bir bankadır. Bu banka ayrıca ülkemizin en büyük bankası olma hüviyetini taşımaktadır. T.C. Ziraat Bankası , Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile birlikte köylümüzü finansal açıdan destekleyen ana kuruluşlardan bir tanesidir.

Ziraat Bankasının büyükbaş ve hayvancılık ile kanatlı hayvanlar için destekleri bulunmakta olup, bu kredi ve desteklerin yanı sıra yukarıda açıklamaya çalıştığımız gibi arıcılık konusunda da kredileri bulunmaktadır. İhtiyacı olan vatandaşlarımızın bankaya başvurarak ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir.

Arıcılık kredisi veren diğer bankalar ile ilgili bilgi vermeye önümüzdeki günlerde devam edeceğiz. Bugünlük bu kadar hoşçakalın.

PAYLAŞIM

Tags: , , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Banka

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Halkbank’tan Emekli Amca ve Teyzelerimize Düşük Faizli Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi, Halkbank Emeklilere Özel Hesaplı Kredi, Türkiye Halk Bankası Uygun Emekli Kredisi – Saygıdeğer Emekli Büyüklerimiz; Amcalarımız, Teyzelerimiz, Abilerimiz ve Ablalarımız. Bu yazı sizlere özel. Sizler için yeri geldiğinde bankaların kredi kampanyalarını paylaşıyoruz zaten. Lakin çoğu zaman emekliler gerçekten de araştırma yapmadığından yüksek faizli kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Çoğuda %1,50’nin üstünde faizlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan

PAYLAŞIM