Go to ...
Akbank Gayri Nakdi Krediler ile Kobiler Dahada Güçlü


Gayri Nakdi Kredi, gayri nakdi ürünleri- Saygıdeğer okurlarımız, 724kredinotu.com olarak sizlerin ihtiyaç duyduğu konuları, güncel, doğru ve tarafsız bilgiler ile sunmaya çalışıyoruz. Bugünde KOBİ’lerimizi ilgilendirecek özel bir yazı ile karşınızdayız. Kobiler ülke kalkınmasına adına oldukça büyük rol üstlenirler. Özellikler orta ölçekli kılıfını yırtıp büyük ölçekte koşturan kobiler, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında güzel işlere imza atıyorlar.

GAYRİ NAKDİ KREDİ GENEL AÇIKLAMA

Tabi ülke ve dünya çapında bir marka oluşturmak için yatırım yapması gerektiğinden de ciddi manada paraya ihtiyaç duyuyor. Bundan dolayı da borca giriliyor. Borç veren kişide bir teminat istiyor haklı olarak. İşte bu noktada yardımınıza koşuyor. Bugün sizler için Akbank Gayri Nakdi Krediler konusunu anlatmaya çalışacağız. Bu sayede sizlerde güvenli ve sağlam bir referans ile büyümenize devam edebileceksiniz. Hazırsanız bu ürünlerinin detaylarını inceleyelim.

KABUL KREDİSİ

İthalatçıları ve ihracatçıları düşünen da. İster ithalat ister ihracat yapan bir firma olun, Akbank Kabul/Aval Kredisi ile tanışın, ticarette bir adım öne geçin. Özelliklerİ;  İthalatçı firmalar mal bedelini vadeli ödeme avantajına sahip olur. İhracatçı firmalar ise, ithalatçının bankasından, öngörülen vade sonunda mal bedeline ilişkin ödemenin yapılacağının garantisini alır. Kabul/Aval Kredisi, ithalatçı firmanın malı teslim aldıktan sonra, satıcı ile anlaştıkları ve poliçe üzerinde belirtilen bir tarihte ödeme yapmasını içerir.

Akreditifli, vesaik veya mal mukabili olmak üzere yapılabilecek kabul kredili ödeme şeklinde düzenlenecek poliçelerin vadeleri, kabul tarihinden başlamak üzere herhangi bir süre ile sınırlı olmaksızın serbestçe belirlenir. Yurtdışından ithalat yapan bütün firmalar Akbank Kabul/Aval Kredisi’nden yararlanabilir. AvantajlarI: Güven: Açılan Kabul Kredisi ile firmalar, Akbank’ın güvenilirliği ve saygınlığından faydalanmış olur. İş Kolaylığı – Maliyet – Garanti: Akreditif ile firmalar, ithal edecekleri ürünlerin sermaye bağlamadan, eksiksiz ve uygun bir şekilde ellerine geçmesini garanti eder.

AKREDİTİF KREDİ

Siz de Akbank güvenilirliğinden yararlanın. İthalat işlemlerinde, mal bedeli ödeme yöntemi olan akreditif işlemi, ithalatçının, ihracat yaptığı ülkedeki alıcının talebine dayanarak bir banka aracılığı ile ayrıntıları verilmiş bir malın veya hizmetin ihracatçıya ödeme yapılması yönündeki şartlı bir taahhüttür. Yurtdışından ithalat yapan tüm firmalar bu krediden yararlanabilir.

Avantajlar: Güven: Açılan akreditif ile şirketiniz, Akbank güvenilirliği ve saygınlığından faydalanmış olur. İş Kolaylığı – Maliyet – Garanti: Kredilendirilen firma, yurtdışından ithal edeceği mallar için sermaye bağlamadan, ithal edeceği ürünlerin eksiksiz ve uygun bir şekilde elde edeceği garantisini sağlamış olur.

REFERANS MEKTUBU

Tesis ve onarım ihaleleri için nakit sorununuzu Akbank çözüme kavuşturuyor. Genelde inşaat ve taahhüt işleri ile uğraşan şirketlere, resmi dairelerin yapım, tesis ve onarım ihalelerine katılmaları nedeniyle, TL veya yabancı olarak düzenlenir. Bilgilendirme; Referans mektubu, şirketinizin Akbank nezdinde olan bilgilerini, talebiniz üzerine ilgili kişilere sunmaktadır.

TL/YP TEMİNAT MEKTUBU

TL/ YP Teminat Mektubu ile maliyet avantajı elde edin. Teminat mektupları, yurtiçinde veya yurtdışında yerleşik gerçek veya tüzel kişiler lehine, bir malın teslimi, bir işin yapılması gibi konularda muhatap oldukları kişi ve kurumlara hitaben, banka tarafından verilen ve söz konusu işin zamanında ve eksiksiz yapılmasını taahhüt eden garanti mektubudur.

Mektupta, aksi takdirde muhatabın uğrayacağı zararın metinde belirtilen tutar kadarının mektubu veren banka tarafından karşılanacağının taahhüt edildiği de yer alır. Teminat mektupları, işin mahiyetine göre süreli ya da süresiz olarak düzenlenebilir. Avantajlar: Güven: Teminat mektubu verildiğinde Akbank, kendi saygınlığını ve güvenilirliğini firmaların kullanımına sunar. İş Kolaylığı ve Maliyet Avantajı: Firmalar, sermaye bağlamadan iş yapma ve maliyet avantajına sahip olur. Garanti: İlgili kuruluş, banka teminat mektubu sayesinde kendini daha güvende hisseder.

Sizlerde Akbank’ın bu özel kredilerinden yararlanmak istiyorsanız size en yakın şubeye uğramanız gerekecektir. Böylece bir haberinin daha sonuna gelmiş olduk. Dilerseniz aşağıda sizler için hazırladığımız farklı konulardan oluşan galerimizi de inceleyebilirsiniz.

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK VE DİĞER SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

QNB Finansbank KOBİ’lere Özel Paketler

Halkbank KOBİ Turizm Sezonu Destek Paketi

Garanti KOBİ’lere Yeni Yıl Kredisi

Halkbank Sanayi Bölgeleri Destek Paketi

Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin