Go to ...
Acele Edin! KOBİ’lere KGF 50 Bin Lira Nefes Kredisi Başvuruları başladı


Kredi Garanti Fonu, Düşük Faizli  Nefes Kredisi Projesi- Bir çok KOBİ’nin gözü kulağı bu haberdeydi. Sonunda sevindirici haber geldi. Dumanı henüz üzerinde. Kredi Garanti Fonu ile KOBİ’ler bekledikleri krediye kavuşabilecekler. Malumunuz Kredi Notu diye bir olgu var. Bankalar kredi notu düşük olanlara kredi vermiyordu. İşte bu esnada Kredi Garanti Fonu KOBİ’lere kefil olmaktadır. Bu sayede de istedikleri krediye kavuşabilmektedirler.

NEFES KREDİSİ NEDİR?

Bugün sizler için Nefes Kredisinden söz edeceğiz. Bu proje Kredi Garanti Fonu, TOBB, Denizbank ve Ziraat Bankası ile hayat buluyor. KOBİ’ler bu sayede düşük faizli kredilerine kavuşabilecekler. Bu projeye göre TOBB,  Ticaret ve Sanayi odalarıyla mevduatlarını Denİzbank ve Ziraat Bankasına yatıran ve üyesi olan KOBİ’lere %9,90 Yıllık faiz oranı uyguluyor. Bu krediyi Ziraat ve Denizden 12 ay vade ile alabiliyorsunuz.

Kredi çekerken teminat gösteremeyen veya teminatı yetmeyenlerin yardımına da Kredi Garanti Fonu (KGF) yetişiyor. Arkadaşlar bu projenin ilk basamağı olan 5 milyar liralık bir işlem hacminden söz ediyoruz. Çekeceğiniz kredinin %85 oranında teminatı yani kefili KGF olduğu için ziraat bankası ve denizbank’da daha rahat imza atmış bu projeye. Ayrııca TOBB’un da buradaki gücünü ve potansiyelini unutmayalım. 500 milyon liralık mevduatını ziraat ve Denizbank’a yatırarak KOBİ’lerin de 5 milyar liralık kredi çekebilmelerini sağlamıştır.

NE KADAR KREDİ ÇEKİLE BİLİR?

Sevgili okurlarımız, bu proje ile ilk iki ay 70 bin KOBİ’nin bu krediden faydalanacağı düşünülüyor. Tabi burada KOBİ’lerin faaliyetlerine göre ve faaliyetlerini sürdürdükleri illere göre kredi rakamları belirleniyor. Buna göre en düşük kredi miktarı 50 bin liradır. Daha sonra 100 bin lira ve 150 bin lira rakamları izliyor. Buda mükemmel ötesi bir rakam. Küçük büyük tüm KOBİ’lerin derdine derman olabilecek bir kredi projesi. Adı gibi rahat bir nefes aldıracağa benziyor.

NEFES KREDİSİNİN DİĞER ÖZELLİKLERİ

Esasen Kredi Garanti Fonunun KOBİ kredilerinin %85’ine kefil olduğunu tekrardan hatırlatalım. Misyon oalrak önemli bir rol üstleniyor KGF. Yine KGF şimdiye kadar 25 bin KOBİ’ye kredi kullandırmış bir kurumdur. Üstelik kullandırılan kredi miktarı 14 milyar liradır. Bu rakam hiçte küçümsenecek bir rakam değildir. Bu proje ile de hazine müsteşarlığından gelirinin bir bölümünü yani 4,25 milyar lirasını ortaya koyuyor. Geriye KOBİ’lerin büyümesi ve gelişmesi kalıyor.

Sevgili okurlarımız, sizlerden ricam bu yazıyı olabildiğince yaymanızdır. LÜTFEN BU YAZIYI TÜM KOBİ’LERİN GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

KREDİ GARANTİ FONU (KGF) MİKRO KOBİLERE MİKRO KREDİLER PROJESİ DESTEĞİ PROGRAMI

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin