Go to ...
100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır?


100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır? – Güzel bir ekonomi yazı ile siz değerli okurlarımın karşısındayım. Esasen bu konuyu okurumuz Sadettin Bey sayesinde kaleme aldım. Dilerseniz Sadettin Bey‘in bizlere yönelttiği soruyu sizler ile paylaşalım; Merhabalar, 30 yıldır bir finans kuruluşunda güvenlikçi olarak çalışıyorum. Geçenlerde ise babamdan kalma bir arsa vardı. Satıldı ve bana da 100.000 TL kaldı. 30 yıldır hiç bir şeyim olmadı. Şimdi ise önümde iki yolum var. Ya bir ev alıp rahat edeceğim, yada yerimde çalışanlar gibi borsaya girip bu parayı misliyle kazanacağım ayada kaybedeceğim. Sizce ne yapmalıyım?

VATANDAŞ YATIRIM MI? MI? KONUSUNDA KARARSIZ

Sadettin bey’in sorusu oldukça açık ve anlaşılır dilden. Esasen cevabı da belli gibi. Ama ben yine de böyle bir soru sorulur mu ki? diye düşündüm ve hemen Google amcaya sordum. Aman Allah’ın karşıma çıkan sonuçlar ile şok olduk. Herkes ev mi alalım borsaya mı girelim, yada yatırım mı yapalım ve borsaya mı girelim tarzında sorular sormuş. O zaman bu iş şaka değil ve dikkate alınması gerekir diye kanaat getirdim. Vatandaş para kazanmak istiyor. Bunda da oldukça haklılar. Zira bu oldukça fazla şey almış insanlardan ve artık kolay yoldan köşeyi dönelim anlayışı hakim.

BORSAYA MI GİRMELİYİM? EV Mİ ALMALIYIM?

Ben bu konuya biraz genel çerçeve de bakmak istiyorum. Zira Sadettin Bey’in ki sadece bir örnek. Herkesin kendine göre bir nedeni var. Ben borsaya girecek olan kişilere şu soruyu yöneltiyorum; Borsa hakkın da yeterince bilgi sahibi misiniz? Bu iş şakaya gelmez arkadaşlar. Evet borsadan çok güzel para kazanan kişiler var ama, bu seviyeye gelebilmek için ne kadar para kaybetti? Ben her zaman bir arkadaşımdan örnek veriyorum. Adam 15 -20 bin lira para kaybetti. hemde ilk aylarda. Şimdilerde ise haftalık çarşı ve pazar parasını kazanmaya başladı.

BORSA İŞİNDE HER ŞEYİ GÖZE ALMALISINIZ

Aslında benim şuan yaptığım karşılaşabileceğiniz sorunları gün yüzüne çıkarmak. Bunları bilirseniz karar verme işiniz çok daha kolay olacaktır. Bu işten para kazananlar olduğu gibi evini, işini ve arabasını kaybedenler de oluyor. Hatta sağlığından olanlar da var. Borsa işini bilmeyen ve hayatında ilk defa yüklü bir miktar parası olanların borsaya girmesi bence doğru değil. Direkt olarak ev alınmalı ve kira derdinden kurtulmalısınız. Zira o paranın bir bölümünü kaybedip zarar edebilirsiniz. Buda evde ailenizin huzurunu kaçıracaktır.

Bir iki eviniz, arabanız ve bankada da bir kaç yüz bin lira paranız olsaydı o zaman, temkinli olacak şekilde belki borsaya girebilirsiniz. Yalnız siz sadece 100 bin lira sermaye ile borsaya girecek olursanız çocuklarınızın rızkını harcamış olursunuz. Bu durumda olacak olanların alacakları evi de ileri de değerleneceğini düşündüğü semt yada mahalleden almaları avantajınız olacaktır. 3 -5 sene sonra evinizin değeri en az lira artacaktır.

BORSAYA GİRECEKLERİN ÖN HAZIRLIK YAPMALARI GEREKİR

Hayatınızı ticaret ile kazanıyorsunuz ve güzel bir de birikiminiz var. Şimdide kafanızda farklı bir mecra olan borsa işi var. Acaba buradan da ekmek yer miyiz? gibi bir düşünceniz var. Kesin kararınızı verdikten sonra sizlere tavsiyem mutlaka bir ön araştırma yapın. Hangi hisseler kazandırıyor, borsa işi yapılıyor. Bunları öğrendikten sonra da bir iki ay kendinizi hayali para ile eğitin. İşte şu hisseden şu kadar lot aldım. Günlük kazançlarınız ve aylık kazançlarını, tabi ki zararlarınızı da görün. Ardından 100 bin lira gibi bir tutar ile girmeyin. Daha düşük seviyelerden girip birde canlı olarak kendinizi deneyin.

Tags: , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Ekonomi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalmalıdır ? Esnafların Hayatta Kalma Rehberi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalabilir?, Hangi Yolları İzlemeleri Gerekir ? Neler yapılmalıdır? Esnaf nasıl ayakta durur? – Güzel ve kaliteli bir ekonomi yazısı ile tekrardan karşınızdayız. Esnaflarımızı düşünerek ela alıyoruz bu yazımızı. Daha doğrusu 6 ay önce karşılaştığım esnaf bir arkadaşıma verdiğim tüyoları sizler ile paylaşacağım. Bu tüyolar onda ne gibi değişiklikler sağladı? Sizlerde de faydalı

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada – Çok önemli ve hassas bir yazı ile sizleri selamlamak istiyorum. Banka ve ekonomi adına çok önemli ve kaliteli haberler ile sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz. Bugün ki haberimiz ise ham ekonomimizi hemde bankaları ve hemde bizi çok yakında ilgilendiriyor. Artık kredi çekmeyen ve buna bulaşmayan kimse

Erken Kapatılan Kredilerde Sigorta Ücretini Geri İstemeyi Unutmayın

Erken Kapatılan Kredilerinde Hayat Sigortası Ücretinizi Geri İstemeyi Unutmayın – Bugün çok önemli bir yazı ile sizlere seslenmek istiyorum. Hatta bu yazım, sizler için çok büyük ve önemli bir hatırlatma olacak. Malumunuz kredisiz yapamıyoruz. Öncelikle bunun altını çizelim. Herkesin kredi çekmek için kendine göre bir nedeni ve sebebi oluyor. Kimisi iş kurmak için kredi çekiyor.

Ziraat Bankası İşe Alımlar Başladı Son Başvuruya Dikkat 2017

Ziraat bankası personel alımı, ziraat bankası iş arkadaşı sınavı, 2017 ziraat bankası iş ilanları, iş başvurusu,- Değerli okurlarımız ve genç takipçilerimiz, bu yazıyı sizlere özel olarak derliyoruz. Zira ülkemizdeki işsizlerin sayısı her geçen gün artıyor. İş bulanlarda dört elle bu işlerine sarılıyorlar. Bu sıralar iş bulmak çok zor. Özellikle de devlette işe yerleşmek çok daha

Esnaf Ve KOBİ’lere Özel Ramazan Kredisi Garanti Bankası Cep ve İnternet Şubede

Garanti bankası Esnaf ve KOBİ ramazan ayı kredisi, Ramazan bayramı kredisi, anında, hızlı kredi – Bu yazımıza hızlı bir giriş yapmak istiyorum. Zira esnaf ve KOBİ’lerin en denli paraya ihtiyaç duyduklarını çok iyi biliyorum. Tüm işletmeler için bazı özel günler hayat kurtarıcı olmaktadır. Bu açıdan da özel günlere hazırlık yapıp, para kazanmak durumundadırlar. Bir çok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin