Go to ...
0 Faizli KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?


kendi işini kurmak veya var olan işini geliştirenlere faizsiz kredi vermektedir. Kosgeb bu desteğini yeni iş kuran işletmelere verdiği gibi işini büyütmek, geliştirmek, uluslararası pazarlara açılmak isteyen firmalara da verebilmektedir.  Bilindiği gibi KOSGEB kurulduğu ilk dönemlerde sadece imalat/ yapan küçük ve orta ölçekli işletmelere destek, hibe ve kredi vermekteydi.

Ancak son yıllarda KOSGEB desteklediği alanlara hizmet üretimi ve ticaret alanlarını da eklemiş bulunmaktadır. Yani artık mal ve hizmet üreten girişimcilerin yanı sıra ticaret yaparak para kazanmayı hedefleyen firmaları da destek kapsamına almıştır. Kosgeb bir fikri , projesi, planı olan herkesi ama herkesi 2016 yılı itibariyle desteklemektedir. Bu desteklerin bir kısmı Hibe şeklinde yani geri ödemesiz olabildiği gibi daha büyük bir kısmı ise geri ödemeli ama faizsiz kredi şeklinde olabilmektedir.

KOSGEB Faizsiz Kredi Mi Veriyor Yani; Aynen öyle değerli arkadaşlarım. Kosgep özellikle makine , gereç gibi giderlerinizi karşılamanız için 0 faizli kredi vermektedir. Bu faizsiz krediler belirli bir hibe desteğinin ardından verilmektedir genellikle . Yani çift katlı ekmek kadayıf olmaktadır. 2016 yılı sonu itibariyle “Acil Kredi Faiz Desteği” ile  “Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği” programları bulunmaktadır. Kosgeb ayrıca her türlü terör saldırısından zarar gören girişimci, ve zanaatkarımıza da destek olmaktadır.

Kosgeb faizsiz kredi verebilmektedir. Hatta 100 Bin Tl.’ye kadar faizsiz kredi verebilmektedir. Bu krediden faydalanmak istiyorsanız Kosgeb’in şartlarını bilmeniz ve yerine getirmeniz gerekmektedir. Kosgeb destek programları konulu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Faizsiz Krediden faydalanabilmek için ise; Kosgeb veya işbirliği yaptığı kurumlar tarafından verilen Uygulamalı Girişimcilik kurslarına katılarak kurs bitirme belgenizi almak, (Bu kurslar Kosgeb’in dışında genellikle; üniversiteler, iş adamları kurumları, dernek, vakıf, belediye gibi kurumlar tarafından verilmektedir.) , desteklenen sektörler kapsamında bir iş planı (proje ) hazırlamak ve bunu kosgebe sunmak gibi ön işlemleri tamamlamanız gerekmektedir. Kosgeb sizin projenizi yani iş planınızı onaylarsa size geri ödemeli ancak faizsiz kredi verebilmektedir.

Kosgeb 0 faizli kredileri genellikle bir paket programın ikinci safhasını oluşturmaktadır. İlk aşama genellikle Hibe (geri ödemesiz) şekilde olmakta , ödenen miktarın yetmemesi durumunda ikinci aşamada faizsiz ancak geri ödemeli krediler devreye girmektedir.  Kadın girişimcilere verilen hibe ve krediler, Gençlere yönelik hibe ve krediler, yeni iş yeri kuranlara yönelik verilen yeni girişimci hibe ve kredisi bu türden iki aşamalı hibe ve faizsiz kredilere örnek olarak verilebilir.

Kosgeb yıllardır hemen hemen her sektörden yeni girişimcilere, var olan işini geliştirmek isteyenlere, kadınlara(ev hanımları dahil) , gazilere, şehitlerimizin yakın akrabalarına,  vatandaşlarımıza ayrım yapmaksızın, küçük büyük demeksizin destek olmaktadır. Hibe ve kredi şeklinde olan bu destekler toplum içerisinde oldukça yankı uyandırmıştır. Onun için bizde iş kurmak veya var olan işini geliştirmek niyetinde olan vatandaşlarımızın sermaye temini açısından bu destek, hibe ve krediler hakkında bilgi vermeyi kendimize bir görev olarak belirledik. Hoşçakalın.

Tags: , , , , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Ekonomi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalmalıdır ? Esnafların Hayatta Kalma Rehberi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalabilir?, Hangi Yolları İzlemeleri Gerekir ? Neler yapılmalıdır? Esnaf nasıl ayakta durur? – Güzel ve kaliteli bir ekonomi yazısı ile tekrardan karşınızdayız. Esnaflarımızı düşünerek ela alıyoruz bu yazımızı. Daha doğrusu 6 ay önce karşılaştığım esnaf bir arkadaşıma verdiğim tüyoları sizler ile paylaşacağım. Bu tüyolar onda ne gibi değişiklikler sağladı? Sizlerde de faydalı

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada – Çok önemli ve hassas bir yazı ile sizleri selamlamak istiyorum. Banka ve ekonomi adına çok önemli ve kaliteli haberler ile sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz. Bugün ki haberimiz ise ham ekonomimizi hemde bankaları ve hemde bizi çok yakında ilgilendiriyor. Artık kredi çekmeyen ve buna bulaşmayan kimse

100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır?

100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır? – Güzel bir ekonomi yazı ile siz değerli okurlarımın karşısındayım. Esasen bu konuyu okurumuz Sadettin Bey sayesinde kaleme aldım. Dilerseniz Sadettin Bey‘in bizlere yönelttiği soruyu sizler ile paylaşalım; Merhabalar, 30 yıldır bir finans kuruluşunda güvenlikçi olarak çalışıyorum. Geçenlerde ise babamdan kalma

Erken Kapatılan Kredilerde Sigorta Ücretini Geri İstemeyi Unutmayın

Erken Kapatılan Kredilerinde Hayat Sigortası Ücretinizi Geri İstemeyi Unutmayın – Bugün çok önemli bir yazı ile sizlere seslenmek istiyorum. Hatta bu yazım, sizler için çok büyük ve önemli bir hatırlatma olacak. Malumunuz kredisiz yapamıyoruz. Öncelikle bunun altını çizelim. Herkesin kredi çekmek için kendine göre bir nedeni ve sebebi oluyor. Kimisi iş kurmak için kredi çekiyor.

Ziraat Bankası İşe Alımlar Başladı Son Başvuruya Dikkat 2017

Ziraat bankası personel alımı, ziraat bankası iş arkadaşı sınavı, 2017 ziraat bankası iş ilanları, iş başvurusu,- Değerli okurlarımız ve genç takipçilerimiz, bu yazıyı sizlere özel olarak derliyoruz. Zira ülkemizdeki işsizlerin sayısı her geçen gün artıyor. İş bulanlarda dört elle bu işlerine sarılıyorlar. Bu sıralar iş bulmak çok zor. Özellikle de devlette işe yerleşmek çok daha

One Response “0 Faizli KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?”

  1. celal meşur
    30 Haziran 2017 at 00:15

    emlak danişmanlık hızmetı vermek ıstıyorum ama sermaye gereklı kredı alabılırmıyım halk eğitim merkezınde kursa yazıldım cep numaram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan