Go to ...
Yapı Kredi Bankası Tarım Kredileri


Yapı kredi tarım kredileri, Yapı kredi tarım kredisi, Yapı kredi tarımsal krediler- Çiftçiler bir ülkenin en büyük üreten gücüdür. Ayrıca ekonominin ciddi bir boyutunu da oluştururlar. Önümüze gelen ekmekten tutunda, domatese, oradan da süte kadar bir çok emekleri vardır. Lakin bazı zamanlar inanılmaz derecede paraya ihtiyaç duyarlar. Mazot parası, sera yapımı, alınacak makine vs. vs. maddi yönden desteklenmeye ihtiyaç duyarlar. Hasat zamanından sonrada bu paraları geri öderler.

YAPI KREDİ BANKASI TARIM KREDİLERİ GENEL AÇIKLAMA

Bankalarda çiftçilerin bu ihtiyaçlarını bildiğinden farklı farklı kalemlerde kredi kampanyaları düzenlemektedirler. Bu sayede hem verdikleri kredi faizinden yararlanırlar hem de çiftçilerin birikimlerini değerlendirirler. Esasen iki taraflı bir yararlanma söz konusudur. Bizlerde çiftçilerin kredi ihtiyaçlarını giderebilmeleri adına bugün Yapı Kredi Bankası Tarım Kredileri hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız. Hazırsanız ilk tarımsal kredinin tanıtımı ile yazımıza devam edelim.

TARIMSAL ÜRETİM KREDİSİ

Kullanım Amacı: Tarımsal Üretim Kredisi, çiftçiye (üreticiye),ekim-dikim, gübreleme, sulama, hasat toplama dönemindeki tüm finansal ihtiyaçları karşılama amacıyla kullandırılan kredilerdir. Kullanım Şekli: Hasatınıza uygun bir vade ile tek ödemeli veya taksitli olarak ödeyebilirsiniz. Vade:18 aya kadardır.

BESİCİLİK KREDİSİ

Kullanım Amacı: Et amaçlı büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan işletmelere yem, bakım, ilaç, aşılama, su, elektrik vb. ihtiyaçlarını karşılanması amacıyla kullandırılmaktadır. Kullanım Şekli: Besi devrelerinize uygun bir vade ile anapara ve faizi tek seferde ve vade sonunda ödeyebilirsiniz. Vade:12 aya kadardır.

SÜT HAYVANCILIĞI KREDİSİ

Kullanım Amacı: Süt hayvancılığı işletmelerinin yem, bakım, ilaç, aşılama, su, elektrik vb. ihtiyaçlarına yönelik taksitli bir kredidir. Kullanım Şekli: Geri ödemelerinizi ayda bir, 3 ayda bir veya 6 ayda bir eşit taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Vade:18 aya kadardır.

SÜT HAYVANCILIĞI İŞLETME KREDİSİ

Kullanım Amacı: Süt hayvancılığı işletmelerinin yem, bakım, ilaç, aşılama, su, elektrik vb. ihtiyaçlarına yönelik taksitli bir kredidir. Kullanım Şekli: Geri ödemelerinizi ayda bir, 3 ayda bir veya 6 ayda bir eşit taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Vade:18 aya kadardır.

TARIMSAL YATIRIM KREDİSİ

Kullanım Amacı: Tarım sektöründe faaliyet gösteren üreticilerimizin kapasitelerini artırma, işletmelerini yenileme, modernize etme amacıyla yapacakları yatırımların (bağ-bahçe tesisi, tarımsal yapıların inşası ve tadilatı, projeli diğer yatırımlar, sulama yatırımları, arazi alımları vb.) finansmanı amacıyla kullandırılmaktadır. Kullanım Şekli: Kefalet, çek-senet, ipotek teminatlarından bir veya birden fazlası ile 1, 3, 6, 12 ayda bir eşit taksitler halinde veya hasatınıza uygun esnek taksitli olarak kullanabilirsiniz. Vade:60 aya kadardır.

HAYVAN ALMA KREDİSİ

Kullanım Amacı: Büyükbaş ve küçükbaş süt hayvanı alımlarının finansmanı amacıyla kullandırılmaktadır. Kullanım Şekli: Kefalet, çek-senet, ipotek teminatlarından bir veya birden fazlası ile 1, 3, 6, 12 ayda bir eşit taksitler halinde veya hasatınıza uygun esnek taksitli olarak kullanabilirsiniz. Vade:60 aya kadardır.

SERACILIK KREDİSİ

Kullanım Amacı: Seracılıkla uğraşan üreticilerin fide alımı, gübre, ilaçlama, plastik veya cam örtü ve benzeri tüm ihtiyaçları için kullandırılmaktadır. Kullanım Şekli: Hasadınıza uygun bir vade ile anapara ve faizi tek seferde ve vade sonunda ödeyebilirsiniz. Vade:12 aya kadardır.

SERA YAPIM KREDİSİ

Kullanım Amacı: Seracılıkla (örtü altı üretim) uğraşan üreticilere, yeni sera kurulumu veya mevcut seralarının bakım, yenileme ve modernizasyonu için kullandırılan kredidir. Kullanım Şekli: 1, 3, 6, 12 ayda bir eşit taksitler halinde veya hasatınıza uygun esnek taksitli olarak kullanabilirsiniz. Vade:60 aya kadardır.

TRAKTÖR KREDİSİ

Kullanım Amacı: Tarım sektöründe faaliyet gösteren müşterilerimizin 0 km ve 2. El traktör alımlarının finansmanı amacıyla kullandırılan kredilerdir. Kullanım Şekli: 1, 3, 6, 12 ayda bir eşit taksitler halinde veya hasatınıza uygun esnek taksitli olarak kullanabilirsiniz. Vade: 36 aya kadardır.

SÖZLEŞMELİ TARIM KREDİSİ

Kullanım Amacı: Bir firma adına sözleşmeli tarımsal üretim yapan üreticilerimize veya doğrudan üretim yaptıran firmaya, üretim için gerekli işletme sermayesi ihtiyacı (ekim, gübreleme, ilaçlama, sulama, işçilik, hasat, pazarlama vb.) için kullandırılan nakit kredidir. Kullanım Şekli: Hasadınıza ve ürün bedeli tahsilatlarınıza uygun bir vade ile anapara ve faizi tek seferde ve vade sonunda ödeyebilirsiniz. Vade: 12 aya kadardır.

TMO MAKBUZ SENEDİ KREDİLERİ

Kullanım Amacı: Toprak Mahsülleri Ofisi’ne emanet olarak verdiğiniz ve karşılığında makbuz senedi aldığınız hububat ürünleri için kısa süreli finansman ihtiyacınız için kullandırılan kredi türüdür. Kullanım Şekli: Makbuz senedinizin değeri üzerinden belirlenen limiti, TMO Genel Müdürlüğü’nün belirlediği vadeye kadar, anapara ve faiz vade sonunda tek seferde ödenecek şekilde kullanabilirsiniz. Vade: 10 aya kadar.

TARIM MAKİNELERİ KREDİSİ

Kullanım Amacı: Müşterilerimizin faaliyetlerinde kullanacakları yeni makine, ekipman, donanım, alımlarının finansmanı amacıyla kullandırılmaktadır. Kullanım Şekli: 1, 3, 6, 12 ayda bir eşit taksitler halinde veya hasatınıza uygun esnek taksitli olarak kullanabilirsiniz. Vade: 60 aya kadardır.

TİCARİ TAŞIT KREDİSİ

Kullanım Amacı: Çiftçilerimizin tarımsal faaliyetlerinde kullanacakları hafif ticari, panelvan veya pikap benzeri tüm ticari araçların finansmanında kullandırılır. Kullanım Şekli: Taşıt rehni ile 1, 3, 6, 12 ayda bir eşit taksitler halinde veya hasatınıza uygun esnek taksitli olarak kullanabilirsiniz. Vade: 60 aya kadardır.

IPARD PROJE KREDİSİ

Kullanım Amacı: IPARD kapsamında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından verilecek destekten yararlanmak ve yatırım tutarını kısmen veya tamamen kredi ile karşılamak isteyen yatırımcılara kullandırılan yatırım kredisidir. Kullanım Şekli: 1, 3, 6, 12 ayda bir eşit taksitler halinde veya hasatınıza uygun esnek taksitli olarak kullanabilirsiniz. Vade: 48 aya kadardır.

ESNEK TİCARİ HESAP

Hesabınızda yeterli bakiye olmasa dahi belli bir limit içerisinde kredi avantajından yararlanabileceğiniz hesap tipidir. Bu sayede, faturalarınızı ve düzenli ödemelerinizi gecikme kaygısı olmaksızın son ödeme tarihinde Esnek Ticari Hesabınızdan ödeyebilirsiniz.

KREDİ GARANTİ FONU (KGF) TARIM SATIŞ KOOPERATİFLERİ ÜRÜN ALIM FİNANSMAN DESTEĞİ PROGRAMINDAN KİMLER FAYDALANABİLİR?

MİLLİ TARIM PROJESİ, 17 MİLYAR TL.LİK YENİ KGF KREDİSİ VE YENİ İHRACATI DESTEKLEME KREDİLERİ

KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIĞA TARIM BAKANLIĞI DESTEKLERİ NELERDİR?

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin