Go to ...
Yapı Kredi Bankası KOBİ Ödeme ve Tahsilat Sistemleri ile Muhasebe Yükünden Kurtulun


Yapı Kredi Bankası KOBİ Ödeme ve Tahsilat Sistemleri- Sevgili KOBİ’lerimiz, sizler için yine özel bir bankanın özel bir hizmetini sunmaya çalışacağız. Yapı Kredi Bankası Ödeme ve Tahsilat Sistemleri sizlerinde yüzünü güldürecek, zira özellikleri sayesinde yükünüz oldukça fazla hafifleyecek. Sizlerde yapı kredi bankası müşterisi iseniz enden bundan haberim yok diyeceğinize eminiz. Çünkü mükemmel bir hizmet sunuluyor. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan bu hizmetin detaylarını hep beraber inceleyelim.

ÖDEME SİSTEMLERİ

Şirketinizi muhasebe işlem yükünden kurtarmak için ödemelerinizi Yapı Kredi Bankasının sunduğu dört seçenek üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz: Banko Bankacılık, Fatura Ödemeleri, Maaş Ödemeleri ve Çek İşlemleri. Bu sayede zamanınız size kalır ve daha fazla düşünebilirsiniz.

BANKO BANKACILIK HİZMETİ

Gelişmiş güvenlik altyapısı sununulan sistemle EFT, TL ve yabancı para cinsinden havale, çek tahsilatı gibi işlemlerinizi elektronik ortamda hata riski olmadan hızlıca yapabilirsiniz. Sistem esnek yapısıyla da şirketinizin muhasebe sistemine en hızlı şekilde adapte olurken operasyonel risk ve maliyetleri asgari seviyeye indirir. Belirlediğiniz bilgisayarlara Banko Bankacılık Otomasyonu sistemini kurdurarak yalnızca tanımlı bilgisayarlar üzerinden bankaya gönderilen talimatların gerçekleşmesini sağlamanız mümkün.

Bu sayede mükerrer veya hatalı dosya gönderimlerini engelleyeceği gibi, göndermiş olduğunuz talimat emri dosyasının şifrelenmesi, elektronik ortam iletiminde herhangi biri tarafından okunması ya da değiştirilmesinin de önüne geçer. Banko Bankacılık Otomasyonu’nu Muhasebe Entegrasyonu, Serbest Bilgi Girişi ve Serbest Dosya Gönderimi yöntemleriyle üç farklı şekilde kullanabilirsiniz:

Muhasebe Entegrasyonu (Logo) – Banko™ Bankacılık Otomasyonu ile Logo muhasebe programının ilgili modüllerine bağlanılarak şirketinizin muhasebe işlemleri üzerinden tam entegrasyon gerçekleştiriyoruz. Sistemimiz üzerinden muhasebe programına kaydedilen işlemler bankaya gönderiliyor ve işlem akıbet bilgileri otomatik olarak muhasebeleştiriliyor. Sistemimiz, Logo dışındaki muhasebe programlarında da text formatında tüm dosya düzenlerine uyum sağlayıp dosya transferiyle entegrasyonu gerçekleştiriyor.

Serbest Bilgi Girişi – Banko Bankacılık Otomasyonu yüklenen tanımlı bilgisayarlar üzerinden daha önceden girişi yapılmış tedarikçilerin seçilerek, yapılacak ödemelerin tutar ve açıklamalarıyla bilgiler doğrudan bankaya gönderiliyor, bu işlemlerin yapılmasıyla birlikte akıbetlerin alınması mümkün oluyor.

Serbest Dosya Gönderimi – Banko™ Bankacılık Otomasyonu üzerinden şirketinizin muhasebe programının ürettiği text formatındaki tahsil, çek veya ödeme bilgisi dosyası bankaya gönderiliyor. Akıbet dosyası da aynı formattaki akıbet kodlarının eklenmiş haliyle alınıyor.

Gerçekleştirdiğiniz işlemleri Banko™ Bankacılık Otomasyonu ile Kurumsal İnternet Şubesi üzerinden veya ıslak imzalı talimatınızla sorgulayabilir ve onaylayabilirsiniz. İşlemlerinizin gerçekleşme saatlerini belirleyebilme ve oluşacak akıbet dosyalarının oluşum saatini belirleyebilme kontrolü tamamen firmanızda olduğu gibi, işlemleri de daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmek mümkün. Banko ile uyum sağlayan muhasebe programları aşağıdaki gibidir: LOGO; Gold ve Unity; 1.30 ve üstü sürümler, MİKRO; Standart Seri ve Series9000 10.xx ve üstü sürümler, DİYALOG; Dinamo ERP modülü, LİNK; Güneş Sistemi 4.0, Güneş Sistemi 5.0, SAP

FATURA ÖDEMELERİ HİZMETİ

Telefon, doğalgaz, elektrik, su, kablolu TV, ADSL, Digiturk, Superonline, Turkcell, Vodafone ve Avea hatlı cep telefonu faturalarınızı vereceğiniz tek bir talimatla rahat, hızlı ve kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Otomatik Ödeme Talimatı: Otomatik ödeme talimatıyla fatura ödemeniz bankamız aracılığıyla vereceğiniz talimat doğrultusunda her ay hesabınızdan gerçekleştirilir. Faturaların ödenebilmesi için, müşterilerin faturanın son ödeme gününde saat 19.00’a kadar hesabında yeterli bakiyeyi bulundurması gerekmektedir.

Yapı Kredi ATM’leri: Türkiye’nin en geniş otomatik vezne ağına sahip Yapı Kredi ATM’leri üzerinden istediğiniz zaman fatura ödemelerinizi yapabilirsiniz. Yapı Kredi ATM ekranında ödeme için yapmanız gerekenler size ödeme sırasında anlık olarak iletilir ve bu sayede işleminizi herhangi bir sorun olmadan gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi Kurumsal Bankacılığı: Yapı Kredi Kurumsal Bankacılığı (444 0 448/0850 222 0 448) üzerinden şehir içi görüşme fiyatında gerçekleştirdiğiniz aramayla telefon bankacılığı yetkilisinin yardımıyla veya otomatik yanıt sistemiyle faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Ödeme yapabilmeniz için telefon bankacılığı şifrenizin bulunması gerekmektedir.

Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi: Faturalarınızı banka şubesine veya ATM’ye gitmeden bilgisayarınızdan, Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi’ni kullanarak ödeyebilirsiniz. Ödeme yapabilmeniz için internet bankacılığı şifrenizin bulunması gerekmektedir. Şahıs firmaları, kredi kartı veya Business kart bilgileriyle kurumsal internet şubesine giriş yapabilirler. Yapı Kredi Kurumsal Mobil Şube: Yapı Kredi Kurumsal Mobil Şube üzerinden elektrik, su, doğazgaz, cep telefonu, Telekom ve Digiturk faturalarızı rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Kredi kartından yapılan fatura ödemelerinde anlaşmalı kurumlara ait faturalarda geçerli işlem ücretleri için tıklayınız.

Yapı Kredi Telefon Bankacılığı veya Yapı Kredi İnternet Şubesi üzerinden talimat verdiğiniz takdirde bankamızın sunduğu hizmetlerden kolaylıkla yararlanabilir, faturalarınızın son tarihli birer örneğiyle en yakın şubemize gelerek de işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Turkcell cep telefonu faturalarınız içinse Yapı Kredi ATM’leri, Yapı Kredi İnternet Şubesi, Yapı Kredi Telefon Bankacılığı veya Yapı Kredi Mobil Şube ile talimatınız olmadan ödeme yapmanız mümkün.

MAAŞ ÖDEME HİZMETİ

Maaş tutarlarının her ay otomatik olarak çalışanlarınızın hesabına yatmasını sağlayan maaş ödemesi talimatıyla; Şirketinizin muhasebe yükünü azaltabilir, Çalışanlarınıza yaptığınız ödemelerin takibini kolaylaştırabilir, Nakit riskini ortadan kaldırabilir, Elden maaş tesliminin yaratacağı yükünün ve zaman kaybının önüne geçebilirsiniz.

ÇEK İŞLEMLERİ HİZMETİ

Çek işlemlerinizi bankadan gerçekleştirerek nakit akışınızı risk almadan yönetmenin avantajını yaşarsınız. Sürekli çek, Logolu çek, Keşide çeki, Seyahat çeki, Döviz natık çek Dünyanın Her Yerinde Yapı Kredi Çeklerinizi Rahatlıkla Kullanabilirsiniz. Yapı Kredi şubelerine ait çek yapraklarınızla yurt dışı bağlantılı işlemlerinizde nakit kullanımı veya döviz havale transferi yapmanıza gerek kalmaz. Çeklerinizi ambargolu ülkeler hariç tüm işlemlerinizde kullanabilirsiniz. Bu işlem için tek yapılması gereken, alacaklının bankası aracılığıyla çekin bankaYa ibrazını sağlamaktır. Böylelikle işlemleriniz en hızlı şekilde gerçekleştirilir.

TAHSİLAT SİSTEMLERİ

Tahsilat süreçlerinizi size en uygun ve en verimli olacak sistemlerle kolaylaştırıyoruz. Tahsilat sistemlerimizle nakit akışınız daha verimli hale geliyor. Doğrudan Borçlandırma Sistemi, Havuz Hesap, Referanslı Havale Tahsilat Sistemi, Yurt İçi Bankalara Keşideli Döviz Çeklerinin Tahsili, Çek ve Senet Tahsilatı, Çek Okuyucu, Vekaleten Çek Cirolama ve Elektronik Çek Sistemleri hizmetleri sizlere sunuluyor.

e-Çözümler ve Operasyonel Hizmetler: Size özel tasarlanmış finansal çözümler üretilmesinden fatura ödemelerinizin gerçekleştirilmesine kadar, karşılaşabileceğiniz her türlü probleme çözüm bulabilmek adına konusuna hakim, salahiyetli ve tecrübeli Özel Bankacılık ekibimiz her an yanınızda ve yardımcınız olacaktır. Yapı Kredi İnternet Şubesi, Muhasebe Entegrasyonu ve Hesap Özeti Çözümleri sizlere sunuluyor.

 

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin