Go to ...
TEB %0,90 Faiz Oranlı Konut Kredisi


TEB %0,90 Faiz Oranlı Konut Kredisi Başvurusu- Konut yani ev insanların en çok istediği ve en çok arzuladığı bir ihtiyaç. Mağara devrinden beri yani ilk insanlık tarihinden beri barınma ve kendini dış etkenlerden koruma isteğinin olduğunu görebiliyoruz. Arkeolojik kazılarda bile dört duvarların nasıl ortaya çıktığına şahit oluyoruz. Ev insanın özelidir. Ev insanın barınağıdır. Ev insanın ailesidir. Ev insanın yurdudur ve memleketidir. Bu açıdan herkes ev almak istiyor.

KONUT KREDİSİ ÖN AÇIKLAMA

Ev almak için cebimizi yokladığımızda çok çok 5’te 1’i kadar para çıkıyor. Tabi bu da konut almak için yeterli bir tutar değil. Durum böyle olunca da ister istemez bankalardan kredi çekme yoluna gidiyoruz. İşte tamda burada yazılarımız sizlere ışık tutuyor. Zira bankaların konut kredisi haberlerini anlık olarak sizler ile paylaşıyoruz. Bugünde TEB Konut Kredisini haberlerimize taşıyoruz. Tüm detaylarınız sizler için aktarmaya çalışacağız. Hazırsanız il özelliği ile yazımıza devam edelim.

TEB KONUT KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Bu krediyi incelediğimizde düşük faiz oranı direk dikkatimizi çekiyor. Son 2 aydır konut kredilerinde ciddi manada bir düşüş yaşandı. Bu düşüşün TEB’e de uğradığını görebiliyoruz. TEB Konut kredisinde 3 -60 Ay vade de faiz oranını %0,90 olarak belirlemiş. 60 Ayda böyle bir oran iyi. 61 – 121 Ay arasında ise faiz oranı olarak %0,95 rakamı karşımıza çıkıyor. Sizlerde uzun vadede ve düşük faiz ile evinize kavuşabilirsiniz. Hemde kira öder gibi.

FAİZ VE ÜCRETLER NELERDİR?
  • 3 – 60 Ay İçin Çekilen Konut Kredisi: Aylık Faiz oranı: %0,90, Kredi tahsis ücreti %0,5, Ekspertiz Ücreti 508,38 TL, İpotek Tesis Ücreti 159,30 TL,  Yıllık Maliyet Oranı %11,9177, Sigorta Masrafı 760 TL dir.
  • 61 – 120 Ay İçin Çekilen Konut Kredisi: Aylık Faiz oranı: %0,95, Kredi tahsis ücreti %0,5, Ekspertiz Ücreti 508,38 TL, İpotek Tesis Ücreti 159,30 TL,  Yıllık Maliyet Oranı %12,3359, Sigorta Masrafı 760 TL dir.
  • 121 – 180 Ay İçin Çekilen Konut Kredisi: Aylık Faiz oranı: %1,29, Kredi tahsis ücreti %0,5, Ekspertiz Ücreti 508,38 TL, İpotek Tesis Ücreti 159,30 TL,  Yıllık Maliyet Oranı %16,9087, Sigorta Masrafı 760 TL dir.
  • Erken Kapatma Komisyonu %2 dir.

 

ÖRNEK ÖDEME PLANI

100 bin lira konut kredisini 60 ay vade ile aldığınız da %0,90 faiz oranı uygulanıyor. Buna göre aylık taksit tutarınız ise 2.164,28 TL dir. Kredi tahsis ücreti 500 TL, sigorta 1603,62 TL, Ekspertiz 508,38 TL, İpotek ise 159,30 TL dir. Yıllık Maliyet Oranı %11,9177 dir.

KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU

Aylık düzenli bir gelire sahip olan ve bunu da belgelendiren tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurularını gerçekleştirebilirler. Ayrıca bu krediye ülkemize yerleşen yabancılarda bir T.C. Vantandaşı kefaleti ile başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvuru için herhangi bir TEB şubesine uğramanız gerekiyor. Gerekli olan belgeleri de hemen sayalım. Olmazsa olmaz belge olarak Nüfus cüzdanı hemen karşımıza çıkıyor.

Bunun dışında gelir belgesi yani maaş bordronuzu da sunmanız şart. Serbest meslek sahipleri ise son 3 yıllık bilanço, vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi. Son olarak alacağınız evin tapusunu da getirmeyi unutmayınız. Tüm belgelerinizi sunduktan sonra başvurunuz 24 saat içerisinde cevaplandırılıyor. Ben şube ile uğraşamam diyorsanız da başvuru için bu içinizi online olarak da gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz BURAYI tıklayarak da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bu arada TEB’den konut kredisi alanlar Hayat sigortası, Konut Sigortası ve DASK yaptırmaları gerekiyor. Bu sayede hem banka hemde siz kendinizi güvence altına almış olacaksınız. Vefat durumlarında kalan borcunuz bankaya ödenir aileye de ödediğiniz tutarlar geri iade edilir. Deprem durumunda binanız zarar görürse tamir masrafları eğer oturulmayacak durumda ise evinizin ücreti size verilir.

Sevgili dostlarımız, TEB Konut kredisine ait tüm detaylara değinmeye çalıştık. Faiz oranını 60 ay vade ile alanlar için %0,90 olarak belirlemişler. Sizlerde ev sahibi olmak istiyorsanız ve şartlarda uyuyorsa elbetteki düşünebilirsiniz. Bizden şimdilik bu kadar. Ayrıca aşağıda sizler için özel olarak hazırladığımız konu galerimizi de inceleyebilirsiniz.

Konut Kredisinde Sigorta Yaptırma Zorunlu Mu?

Fazla para ödemek istemiyorum Konut kredisi alırken nelere dikkat etmeliyim?

 

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin