Go to ...
Havale ve EFT Ücreti Almayan Bankalar


EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar- Yine sizleri heyecanlandıracak bir yazıya imza atıyoruz. Malumunuz para transferlerimiz de artık pek fazla bankaları kullanmıyoruz. Oturduğumuz yerden internet bankacılığından veya mobil bankacılığından bu işlemlerimizi rahatlıkla gerçekleştirebiliyoruz. Lakin bu işlemler için alınan ücretler belli bir aşamadan sonra can sıkıntısı olmaya başlıyor. Efet ve havale işlemlerini günde onlarca kez kullanan kişiler oluyor.

HAVALE VE EFT ÜCRETİ ALMAYAN BANKALAR GİRİŞ BÖLÜMÜ

Yukarıda da belirttiğim gibi günde onlarca havale işlemi yapan insanlar var. Bugün en düşük EFT işlemi 1,5 TL dir. günde 10 tane bile bu işlemi yaparsanız aylık ciddi boyutlara ulaşıyor. Özellikle esnaflar için can sıkıcı bir durum. Çünkü onlar alacak vereceklerini bu sistem üzerinden gerçekleştiriyorlar. Bizlerde bu sıkıntınızı görerek ve farkına vararak sizler için Havale ve EFT Ücreti Almayan Bankalar hangisi ondan söz edeceğiz.

ALBARAKA TÜRK BANKASI

Albaraka Türk Bankası, aldığı karar gereği havale ve eft işlemlerinden ücret almıyor. Ayrıca hesap işletim ücreti de yok. Katılım bankası ile çalışanların değerlendirebileceği bir kampanya. Hem faizsiz bankacılık hizmetlerinden faydalanırsınız hemde yaptığınız işlemlere  ücret ödemezsiniz. Algısı vergisi olmayan güzel bir sistem yani.

ZİRAAT BANKASI

Sıradaki bankamız Osmanlı İmparatorluğundan günümüze kadar gelen Türkiye’nin en köklü bankası. Çiftçinin, esnafın, köylünün kısacası vatandaşın yanında olan ziraat bankası hesap işletim ücreti talep etmeyen bir diğer banka. Aynı şekilde havale ve eft işleminden de ücret talep edilmiyor. Özellikle de son zamanlardaki faiz indirimleri ile oldukça fazla rağbet gördüğünü de belirtmek gerekiyor.

TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB)

Türk Ekonomi Bankasının bir uygulaması olan CEPTETEB genel itibariyle internet bankacılığını kullanan müşterilerin tercih ettiği özel bir bankacılık sistemi. Kesinlikle hesap işletim ücreti alınmıyor. Kart aidatı bulunmuyor. Ayrıca Havale ve EFT işlemlerinden de ücret talep  edilmiyor. Bu sistemi değerlendirenlerin oldukça memnun olduklarını söyleyebiliriz.

KUVEYT TÜRK BANKASI

Kuveyt Türk müşterilerinden hesap işletim ücreti talep etmeyen bir banka. İster TL ister Döviz, isterse Altın hesabınız olsun. Kesinlikle aidat gibi bir ücret ödemiyorsunuz. Dahada güzeli Havale ve EFT ücreti de talep edilmiyor. Kaçırılmayacak bir fırsat. Özellikle faizsiz bankacılık ile uğraşanların tercih edebileceği bir alternatif.

FİNANSBANK

Hesap işletim ücreti talep etmeyen bir diğer yer ise Finansbank’ın internet platformu olan Enpara.com dur. Kredi kartı olan Fix kartın da yıllık aidatı bulunmuyor. Havale ve EFT işlemi de ücretsiz. Rahat rahat şubeye gitmeden oturduğunuz yerden işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Finansbank müşterileri bu sistem ile bir çok adıma anında ulaşabiliyorlar.

DİĞER BANKALAR DA HAVALE VE EFT ÜCRETİ ÖDEMEMEK İÇİN NE YAPMAK GEREKİR?

Sevgili okurlarımız, diğer bankalarda ise eft ve havale ücreti ödemeyen bir çok insan var. Örneğin maaş müşterilerinin çoğu bu işlemlere para ödemez. Bir çok iş yeri banka ile yapılan sözleşmelerinde bu hususa dikkat eder ve anlaşma metnine havale ve eft ücretinin alınmayacağını ekletir. Çalışanlarda rahat eder. Aynı zamanda bankalar emeklileri çekebilmek adına maaşını taşıyanlardan ne hesap işletim ücreti nede havale ve eft ücreti alacaklarını söylerler.

Esnaf ve KOBİ’lerinde anlaşmalarını iyi bir şekilde yapmaları gerekiyor. Zaten bir defa gözlerini korkuttunuz mu hemen geri adım atacaklardır. Çünkü hiç bir banka esnaf ve kobileri kaybetmek istemez. Çünkü sürekli nakit akışını olduğundan bunu kaybetmek istemezler.

Bir yazımızın daha sonuna gelmiş olduk. Umarım sizler için faydalı ve istifadeli bir yazı olmuştur. Sizlerde eft ve havale ücreti ödememek için ne yapacağınız beliyorsunuz artık. Ya yukarıdaki bankaları tercih edecek yada kendi bankanız ile anlaşma yoluna gideceksiniz. Bizden haber yapması. Bu yazı dışında dilerseniz aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarımızı da inceleyebilirsiniz.

Kredi geçmişimiz bankalar için neden önemli

%0,80 Faiz Oranlı Ziraat Bankası Konut Kredisi

Kredi alma ihtimalinizi artırmanın yolları

Cumartesi günü açık olan banka şubeleri

LÜTFEN BU YARARLI YAZIYI FACEBOOK VE DİĞER SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin