Go to ...
Halkbank’tan Kamu Çalışanlarına Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi


Kamu Çalışanlarına İhtiyaç kredisi, Halkbank memurlara kredi, hesaplı ve düşük faizli ihtiyaç kredisi – Çok özel ve kalteli bir kredi kampanyasının tanıtımı ile karşınızdayız. Piyasayı üç aşağı beş yukarı takip edenler faiz oranlarının ciddi manada yüksek olduğuna şahit olabilirler. Bu açıdan kredi çekeceklerin çok iyi hesaplama yapması gerekiyor. Ayrıca kredi tercihini de doğru yapmaları şart. Şuan faiz oranları havalarda uçuşuyor. Mecbur kredi çekeceklere de Allah yardım etsin. Peki bu ortam da tercihimizi hangi yönde yapmamız gerekiyor?

FAİZ ORANLARI YÜKSEK, KENDİNİZE UYGUN KREDİYİ BULDUNUZ  MU?

Faizler ne kadar yüksek olsa da bankalarda kredi kuyrukları almış başını gidiyor. vatandaş mecbur kredi çekmek durumunda. Yalnız kredi çekerken o kredinin size uygun olup olmadığına baktınız mı hiç? Bunun dışında birde bankalar özel günlerde hesaplı kredi kampanyaları yaparken, bir yandan da belirli kesimlere özel kredi kampanyaları yapıyor. Örneğin emeklilere özel yada memurlara özel gibi. İşte Halkbank’ta Kamu çalışanlarına çok özel bir kredi kampanyası hazırlamış. Tabi bu bir çok kimse için büyük bir fırsat niteliğinde.

HALKBANK KAMU ÇALIŞANLARINA ÖZEL KREDİ KAMPANYASI

Adından da anlaşılacağı gibi, bu kampanyaya tüm kamu çalışanları ve personelleri başvuru yapabiliyor ve yararlanabiliyor. Tabi kredi sicilinizde herhangi bir sıkıntının olmaması gerekiyor. Birde kredi notunuzun da iyi seviyelerde olması gerekiyor. Dilerseniz BURAYI tıklayarak Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim? konulu yazımıza ulaşabilirsiniz. Biz konumuza kaldığımız yerden devam edelim isterseniz. Halkbank ile aldığınız krediyi 48 aya kadar taksit yapabiliyorsunuz. Burada maddi açıdan ödeyebilme gücünüze göre taksit sayınızı belirleyebilirsiniz.

FAİZ ORANLARI VE TAHSİS ÜCRETİ

Faiz oranları kredi tahsis ücreti ödeme isteğinize göre belirleniyor. Ben kredi tahsis ücreti öderim diyorsanız faiz oranı %1,13 oluyor. ben tahsis ücreti falan ödemem diyorsanız da faiz oranı sizler için %1,19 oluyor. Bu her iki durumda faiz oranları gerçekten de çok düşük ve çok büyük fırsat. Piyasayı şöyle bir takip ederseniz faiz oranları %1,50’lerin üstünde ve %2’ye yakın hatta üstünde olan faiz oranları da mevcut. Haliyle değerlendirilmesi gereken bir kredi kampanyası diye düşünüyorum. Ama son kararı verecek olanlar sizlersiniz.

Kredinin en yüksek limiti ise 50.000 TL dir. Bu limit gayet uygun ve yüksek bir tutardır. Hayat sigortası halkbankası tarafından yapılıyor. Bundan kurtuluş yok ve bende zaten hayat sigortası yaptırılması taraftarıyım. Hayat sigortası yaş ve cinsiyet faktörü de ele alanarak hesaplandığından farklılık gösteriyor. Bu açıdan aşağıda bazı hesaplamalar da bulunacağım. Krediye 35 yaşında erkek bir müşterinin başvuru yaptığını varsayacağım.

ÖRNEK KREDİ HESAPLAMALARI

50.000 TL kredi alacaksınız. Haliyle böylesi yüksek bir tutarı öderken 48 ay vadeden yararlanmak istiyorsunuz. Kredi tahsis ücreti öderim dediniz. Bankada faiz oranınızı %1,13 olarak belirledi. Aylık taksit tutarınız  1.424 TL dir. Kredi tahsis ücreti olarak 262,50 TL ödersiniz. Yıllık hayat sigortası ise 156 TL dir.

50.000 TL kredi alacaksınız. Haliyle böylesi yüksek bir tutarı öderken 48 ay vadeden yararlanmak istiyorsunuz. Kredi tahsis ücreti ödemem dediniz. Bankada faiz oranınızı %1,19 olarak belirledi. Aylık taksit tutarınız  1.446 TL dir. Kredi tahsis ücreti olarak 262,50 TL ödersiniz. Yıllık hayat sigortası ise 156 TL dir.

 

 

Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin