Go to ...
Fibabanka Hayvan Hayat Sigortaları


Fibabanka Hayvan Hayat Sigortaları- Özel insanların özel ekonomi sitesi olan 724kredinotu.com olarak sizelere yine özel ve mükemmel bir yazı sunuyoruz. Ülkemizde milyonlarca insan geçimini hayvancılık yaparak kazanıyor. Hayvancılıkda aynı çiftçilik gibi oldukça büyük bir önem arz ediyor. Çünkü ülkemizde üretimin yapıldığı önemli kalemlerden birtanesi olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca ciddi bir istihdam gücünüde ortaya çıkarıyor.

FİBABANKA HAYVAN HAYAT SİGORTALARI ÖN BİLGİ

Deminde belirttiğim gibi bir çok insan geçimini hayvancılık ile sağlıyor. Ayrıca bu işlerde de oldukça büyük yatırımlar yapıyorlar. Lakin bazı zamanlarda bu yatırımları heba olabiliyor. Örneğin geçenlerde okumuştum; bir doğal afet sonucu bir çiftçinin 300 bin liralık hayvanı telef olmuş. Dünya hali. her an ne olacağı belli olmuyor. Madem hayvancılık yapanların böyle bir sıkıntısı var o halde bizlerde bugün sizler için Fibabanka hayvan hayat sigortaları hakkında detaylı bir bilgi vermek istedik.

Bu sayede sizlerde hayvanlarınızı güvence altına alabilir ve rahat bir şekilde hayvancılık iş ve işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Ufak bir bilgide verelim hemen; Tarım Sigortaları, 5363 sayılı Tarım Sigortaları Kanunu çerçevesinde kurulan Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) tarafından devlet destekli olarak yapılmaktadır. Bu fırsatları kaçırmamanız dileğiyle.

BÜYÜKBAŞ VE KÜÇÜKBAŞ HAYVAN HAYAT SİGORTASI

Hayvan Hayat Sigortası ile büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarınızı; hastalık, cerrahi müdahale,kaza,zehirlenme, doğal afetler, güneş çarpması, yangın ve infilak risklerine karşı güvence altına alın. Sigorta Kapsamındaki Büyükbaş Hayvanlar :Veteriner Bilgi Sistemine (TÜRKVET ) kayıtlı olan süt ve erkek besi sığırları ile mandalar dır.  Sigorta Kapsamındaki Küçükbaş Hayvanlar : Veteriner Bilgi Sistemine (TÜRKVET) kayıtlı olan koyun ve keçi ile koç ve tekelerdir.

Teminatlar: Genel Şartlarda belirtilen istisnalar dışında kalan her türlü hastalık, gebelik, doğum veya cerrahi müdahale, Her türlü kaza, yılan ve böcek sokması, Zehirli çayır otlarına ve yeme bağlı zehirlenme, Her türlü doğal afet ve güneş çarpması, Yangın veya infilak sebebiyle meydana gelen ölümler ve mecburi kesim, Teknik şartlar çerçevesinde yavru atma riski sigorta kapsamındadır.

% 50 Devlet Desteği : Poliçede yazılı primin %50’si Devlet tarafından karşılanır. Sigortalı tarafından ödenecek olan primin %25’i peşin alınır, kalan prim tutarı 5 eşit taksitte ödenebilir. Hasar İhbarı : En geç 24 saat içinde Fibabanka Şubeniz ile görüşmeniz veya TARSİM Çağrı Merkezi’ne başvurmanız yeterlidir. Hayvan Hayat Sigortası bir TARSİM ürünüdür ve Sompo Japan Sigorta A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

KÜMES HAYVANLARI HAYAT SİGORTASI

Kümes Hayvanları Hayat Sigortası ile kapalı sistemde üretim yapan, bio-güvenlik ve hijyen tedbirleri alınmış tesislerde yetiştirilen kümes hayvanlarınızı; hastalık, kaza, zehirlenme, doğal afetler, yangın ve infilak risklerine karşı güvence altına alın. Teminatlar: 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununa göre, ihbarı mecburi bulaşıcı hastalıklar hariç olmak üzere, tüm kanatlı hayvan hastalıkları, Her türlü kaza ve zehirlenme, Her türlü doğal afet,

Yangın veya infilak sebebiyle meydana gelen ölümler, zorunlu öldürme, mecburi kesim sigorta kapsamındadır. % 50 Devlet Desteği : Poliçede yazılı primin %50’si Devlet tarafından karşılanır. Sigortalı tarafından ödenecek olan primin %25’i peşin alınır, kalan prim tutarı 5 eşit taksitte ödenebilir. Hasar İhbarı : En geç 24 saat içinde Fibabanka Müşteri Temsilciniz ile görüşmeniz veya TARSİM Çağrı Merkezi’ne başvurmanız yeterlidir.

SU ÜRÜNLERİ HAYAT SİGORTASI

Su Ürünleri Hayat Sigortası ile denizlerde ve iç sularda yetiştirilen su ürünlerinizi; hastalık, kaza, zehirlenme, doğal afet risklerine karşı güvence altına alın. Teminatlar: Genel şartlarda belirtilen istisnalar dışında kalan tüm hastalıklar, Yetiştiricinin kontrolü dışındaki kirlenme ve zehirlenmeler, Her türlü kaza, Her türlü doğal afet, Predatörler ve alg patlaması nedeniyle meydana gelen ölümler ve fiziksel kayıplar sigorta kapsamındadır.

% 50 Devlet Desteği : Poliçede yazılı primin %50’si Devlet tarafından karşılanır. Sigortalı tarafından ödenecek olan primin %25’i peşin alınır, kalan prim tutarı 5 eşit taksitte ödenebilir. Hasar İhbarı : En geç 24 saat içinde Fibabanka Şubeniz ile görüşmeniz veya TARSİM Çağrı Merkezi’ne başvurmanız yeterlidir. Ayrıntılı bilgi için size en yakın Fibabanka şubesini ziyaret edebilirsiniz.

ARICILIK SİGORTASI

Arıcılık Sigortası ile plakalı, modern ve aktif (içinde arı olan) kovanlarınızı; fırtına, hortum, yangın, heyelan, deprem, taşıt çarpması, sel ve su baskını ve taşınma esnasında meydana gelebilecek çarpma, çarpışma, devrilme ve yanma risklerine karşı güvence altına alın. % 50 Devlet Desteği : Poliçede yazılı primin %50’si Devlet tarafından karşılanır. Sigortalı tarafından ödenecek olan primin %25’i peşin alınır, kalan prim tutarı 5 eşit taksitte ödenebilir.

Hasar İhbarı : En geç 24 saat içinde Fibabanka Şubeniz ile görüşmeniz veya TARSİM Çağrı Merkezi’ne başvurmanız yeterlidir.  Arıcılık Sigortası bir TARSİM ürünüdür ve Sompo Japan Sigorta A.Ş. tarafından sunulmaktadır. Fibabanka A.Ş., Sompo Japan Sigorta A.Ş. acentesidir.

Değerli dostlarımız, gördüğünüz gibi Fibabanka arıcılık, su ürünleri, küçükbaş, büyük baş ve kümes hayvanlarınız için büyük bir hayat sigortası imkanı sunuyor. Tabi haberini yapmak bizden. Değerlendirme işi de sizden. Biz üzerimize düşeni yaptık.

RİCA ETSEM BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

TKDK IPARD II HAYVANCILIK HİBE PROGRAMI NEDİR NE DEĞİLDİR?

DENİZBANK VE ZİRAAT BANKASI BÜYÜKBAŞ HAYVANCILIK KREDİLERİ NELERDİR?

DENİZBANK VE ZİRAAT BANKASI BÜYÜKBAŞ HAYVANCILIK KREDİLERİ NELERDİR?

ZİRAAT BANKASI HAYVANCILIK KREDİLERİ NELERDİR? HANGİ AMAÇLAR İÇİN KULLANILABİLİR?

 

Etiketler:, , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin