Go to ...
Evin varsa kredin hazır Bankpozitif


Evine kredi, İş yerine kredi, Bankpozitif evin varsa paran var, iş yerin varsa paran var iSTANBUL, ANKARA, İZMİR- İlginç ve farklı bir yazı ile karşınızdayız. Para herkse lazım. öyle bir hal aldı ki neredeyse dünya dönmek için bile para isteyecek 🙂 Para, para, para. Varlığı bir dert. Yokluğu yara. Lakin gerçek olan bir durum var ki para olmadan ne mal nede mülk hepsi yalan. uzun yıllar çalışarak borçlanarak bir yerlere gelebiliyorsunuz. Bizlerde mecburen bankalara borçlanarak kredi çekiyor ve ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyoruz.

BANKPOZİTİF EVİN, İŞİN VARSA KREDİN HAZIR GENEL AÇIKLAMA

Değerli okurlarımız, bankalar kredi verirken şu iki hususa özellikle dikkat etmektedirler. Bunlardan birincisi kredi notu, ikincisi ise düzenli gelirinizdir. Bunlardan biri yada ikisini karşılayamıyorsanız ancak ve ancak teminat göstererek kredi çekebilirsiniz. İşte bugünde bu duruma benze bir konuyu anlatacağız. Bankpozitif’in ev ve iş yerlerinize göre verdiği kredi hakkında detaylı bir bilgilendirmede bulunacağız. Dilerseniz hızlıca bu kredi kampanyasının detaylarına inelim.

BANKPOZİTİF EVİN, İŞİN VARSA KREDİN HAZIR DETAYLARI

Kendi üzerinize kayıtlı bir eviniz veya iş yeriniz var ise, gayrimenkulünüzü teminat göstererek, tüm ihtiyaçlarınız için 500.000 TL’ye kadar kredinizi alabilirsiniz. Acil paraya ihtiyacınız var ise evinizi, iş yerinizi satmayın ihtiyacınızı Bankpozitif karşılasın, siz gayrimenkulünüzü tam değerinde, istediğiniz zaman paraya dönüştürün. Bu krediyi alırken; Eviniz veya iş yeriniz kendi üzerinize olmalıdır. Eviniz veya iş yerinizin üzerinde herhangi bir kısıtlayıcı şerh olmamalıdır.

Yapılacak ekspertiz sonucunda evin veya iş yerinizin acil satış değeri 100.000 TL ve üzerinde olmalıdır. (Ekspertiz çalışmasında evinizin acil satış değerinin zaman zaman piyasa değerinin altında çıkabileceğini dikkate alınız.) Evin acil satış değerinin %50’sine kadar kredi limiti sunulur. İş yerinizin acil satış değerinin %25’ine kadar kredi limiti sunulur. Evinizin veya iş yerinizin İstanbul, Ankara ve İzmir il sınırları içinde olması gerekmektedir.

Eviniz ve iş yeriniz son beş yıl içinde aile içi satışa konu olmamalıdır. Evinizin ve iş yerinizin Kat Mülkiyeti Tapusu veya Kat İrtifakı Tapusu olmalıdır. İş yerinizin dükkan veya ofis sınıfında olması gerekmektedir. (Benzin İstasyonu, Fabrika gibi iş yerleri değerlendirmeye alınmamaktadır.)

ÖRNEK ÖDEME PLANI

100.000 TL Krediyi 36 Ay vade ve % 1.49 Faiz Oranı ile alabilirsiniz. Taksit Tutarı  3.791 TL dir. Toplam Ödeme Tutarı 136.475 TL olarak hesaplanmıştır. Tahsis Ücreti 500 TL, Ekspertiz Ücreti 491 TL, Taşınmaz Rehin Tesis Ücreti 141,60 TL, Üçüncü Kişilere Yapılan Ödemeler 141,60 TL dir. Sigorta ücreti de YOK dur. Aylık Maliyet Oranı % 2,0710, Yıllık Maliyet Oranı ise % 24,8518 dir. Örnek Ödeme Planı, asgari faiz oranlarımız üzerinden oluşturulmuştur. Faiz ve komisyon tutarları müşteri özelinde farklılık gösterebilmektedir. Size özel hazırlanacak ödeme planınızı başvurunuzu yaptıktan sonra görüntüleyebilirsiniz.

Standart apartman dairesi baz alınmıştır. Diğer taşınmazlara uygulanacak ekspertiz ücretleri şöyledir; Bağımsız bölüm niteliği kazanmış konut, ofis veya konut amaçlı müstakil binalarda 1-250m² için 491 TL 251-500m² için 614 TL, 501 -1.000m² için 735 TL, 1.001-5.000m² için 1.103 TL, 5.001m² ve üzeri için 1.771 TL’dir. Dükkan, plaza, iş merkezi, alışveriş merkezi vb. 1-100m² için 539 TL, 101-500m² için 637 TL, 501-2.000m² için 785 TL, 2.001-5.000m² için 1.222 TL, 5.001-20.000m² için 1.771 TL, 20.001m² ve üzeri için 2.125 TL’dir. Boğaziçi kanunu kapsamındaki yalı veya eski eser niteliğindeki köşklerde (Tescilli) tamamı 2.597 TL’dir. Fiyatlara KDV dahil edilmiştir.

KREDİ BAŞVURU SÜRECİ

Başvuru: Başvurunuzu BURADAN kolayca yapın, hızlıca değerlendirilsin ardından ise banka sizi arayarak kredi sonucunuzu iletsin. Ekspertiz: Kredinizin onaylanması durumunda sizi arayarak yapılacak ekspertiz konusunda bilgi verilecektir. Çıkan ekspertiz raporuna göre kredinin koşullarını beraber belirleyebilirsiniz. Belge İmzalama: Uygun olduğunuz bir zamanda kredi belgesine imzanızı alacaklar. Son olarak da;

İpotek İşlemleri ve Kredi Kullandırım: Teminat gösterdiğiniz evinizin veya iş yerinizi ipotek konulabilmesi için sizinle tapuda buluşup işlemleri tamamlayacaklar ve kredi tutarınızı size iletecekler. Bundan sonrada Kredinizi güle güle kullanabilirsiniz.

Masrafsız kredi veren bankalar

Etiketler:, , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin