Go to ...
Ev Kredisi Mi Lazım? BankPozitif Konut Kredisine Ne Dersiniz?


BankPozitif Konut Kredisi Başvuru Şartları ve Ayrıntıları- Hadi bakalım, İstanbul, Ankara ve İzmir’den ev alacaklar buraya toplanın. Özel bir konut kredisi haberi ile karşınızdayız. Sadece ülkemizde değil, tüm dünyadaki insanların en büyük ihtiyacı ev dir. Ev sahibi olabilmek için ciddi emekler veririz. Para biriktirmek için ek mesailer yaparız. Kim ne derse desin ama emekli olunduğunda eğer bir eviniz yoksa işiniz çok zor demektir. Hele birde okuyan çocuklarınız varsa Allah yardımcınız olsun.

EVLER PAHALI ÇÖZÜM YOLU İSE KREDİ

Tamam herkes konut sahibi olmak istiyor ama, bir ev de ucuz bir şey değil. Hani gidelim de pazardan alalım tarzında bir şey değil. Çok büyük ücretler karşılığında ev satın alabiliyoruz. Lakin bizde bu kadar bir parayı cebinden çıkarıp da verecek kaç kişi var? Eğer babadan ciddi oranlarda para kalmadıysa yani miras kalmadıysa ev almak için tek çözüm yolu karşımıza çıkıyor. O da banka kredileri. Binlerce hatta yüz binlerce kişi de konut kredileri sayesinde ev bark sahibi oluyor.

BANKA KREDİLERİNE BAĞIMLIYIZ

Kredilere bağımlı bir şekilde yapıyoruz. Bu çok önemli bir gerçek. Kredi almadan yapamıyoruz. Ama bunda da birazda  mecburuz. Çünkü kredi almadan da mal mülk sahibi olunmuyor. Borç yiğidin kamçısıdır deyip bankalara borçlanıyoruz. Ama amacımız az para ödemek. Tamam kredi çekeceğiz ama hiç olmazsa hesaplı ve uygun olanı olsunun derdindeyiz. Bu açıdan araştırma yapmak durumundayız. Lakin araştırmanızı da doğru yerde yapmanız çok önemli.

BANKPOZİTİF KONUT KREDİSİNİ MERAK ETTİNİZ Mİ?

Bizler 724kredinotu.com olarak sizlere sunduğumuz haberlere yorum katmadan olduğu gibi aktarmaya çalışıyoruz. bunu yaparken de sade ve özgün bir dille gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Olanı biteni gözler önüne sererek en avantajlı krediyi seçmenize yardımcı oluyoruz. Bugünü de BankPozitife ayırdık. Bankpozitif sizlere özel bir konut kredisi teklifi sunuyor. Tabi bu kredinin ayrıntılarını da anlaşılır bir dille yazımızın devamında bulabilirsiniz.

BANKPOZİTİF KONUT KREDİSİ DETAYLARI

İstanbul, İzmir ve Ankara da ev alacakların düşünebileceği güzel bir konut kredisi kampanyası sizlere sunuluyor. Sizlerde sonunda beğendiğiniz evi buldunuz. Bu evi mutlaka almalıyım dediniz. Cebinizi yokladınız ama yeterince paranızın olmadığını gördünüz. İşte burada BankPozitif imdadınıza yetişiyor. 120 aya kadar taksit yani vade yapabiliyorsunuz. 10 yıl güzel bir süre. Peki bu konut kredisi nasıl alınıyor ve nasıl başvuru yapılıyor? Dilerseniz şimdide bunlara bakalım.

Bir ay ile 24 ay arasında kredi çekerseniz faiz oranı %0,99 olarak belirleniyor. 25 ay ile 120 ay arasında kredi çekerseniz de faiz oranı %1,15’e çıkıyor. Alacağınız konutun değerinin en fazla %70’ine kadar kredi alabiliyorsunuz. Bu açıdan %30’da peşinatınızın olması gerekiyor. 100 bin liraysa konutun değeri 70 bin lira bankadan 30 bin lirada sizden olacak. Bu şekilde sizlerde hesaplamanızı yapabilirsiniz. Alacağınız evin inşaat halinde olmaması gerekiyor.

Hazır tamamlanmış ve oturulabilecek seviyede olmalı. Satın alacağınız konutun değerinin en az 100.000 TL olması da şart. BankPozitif gerekli görürse kefil ve ek belgede isteyebilir. Ödemelerinizi de basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir banka hesabınızdan Bankpozitif’e EFT yapabilirsiniz örneğin. yada Denizbank ve PTT şubelerinden ücretsiz bir şekilde ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz..

BANKPOZİTİF KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU

Bu krediye başvuru yapmak isteyenlerin işi çok basit. Şu belirttiğimiz bankpozitif.com.tr/Tr/Bireysel/e_kredi?loanType=40101 linki alıp tarayıcınıza yapıştırıp arama tuşuna basıyorsunuz. Ardından bir form açılıyor, daha doğrusu başvuru ekranı. Forma bilgilerinizi girip başvuru yap diyorsunuz. Ardından yetkililer sizler ile iletişime geçiyorlar. Konut kredisi ile ilgili en uygun ödeme imkanını beraberce belirliyorsunuz. Buna göre de konutunuza kavuşabiliyorsunuz.

BANKPOZİTİF KONUT KREDİSİ ÖRNEK ÖDEME HESAPLAMALARI
 • Kredi Tutarı: 100.000 TL dir. 
 • 120 Ay vade ile alınması düşünülüyor.
 • Buna göre uygulanacak faiz oranı da %1,15’dur.
 • Aylık taksit tutarı ise 1.920 lira olarak hesaplanmış.
 • Yıllık maliyet oranı %15,0591 dir.
 • Ekspertiz ücretinin de 527,46 lira olduğunu hemen söyleyelim. 
 • Kredi tahsis ücreti 500 lira ve Dask ücreti ise 100 liradır. 

 

 • Kredi Tutarı: 100.000 TL dir. 
 • 24 Ay vade ile alınması düşünülüyor.
 • Buna göre uygulanacak faiz oranı da %0,99’dur.
 • Aylık taksit tutarı ise 5.080 lira olarak hesaplanmış.
 • Yıllık maliyet oranı %13,9083 dir.
 • Ekspertiz ücretinin de 527,46 lira olduğunu hemen söyleyelim. 
 • Kredi tahsis ücreti 500 lira ve Dask ücreti ise 100 liradır. 

 

Saygıdeğer okurlarımız, sizlere konut kredisi lazımdır. Bizlerde 3 il için bir alternatifte bulunduk. İlla bu krediyi çekeceksiniz diye bir durum asla söz konusu değil. Zaten tarafsızlığımıza da uymaz. Konut kredisi haberlerini paylaşıyoruz. Son karar verici merci burada sizlersiniz. Bizlerden şimdilik bu kadar. Yeni bir yazıda buluşmak dileğiyle. Hoş çakalın dostça kalın ve bizimle kalın…

LÜTFEN BU YAZIMIZI FACEBOOK VE TWİTTER ADRESLERİNİZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

20 yıl 240 ay vadeli konut kredisi şartları neler hangi bankalar veriyor

Konut kredisi Borç Transfer İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Konut Kredisinde Erken Ödeme Cezası Var Mıdır?

 

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin