Go to ...
Emeklilere Özel ICBC Turkey %1,12 Faiz Oranlı İhtiyaç Kredisi


ICBC Turkey SGK Emeklilerine Özel Hesaplı Kredi, Emeklilere düşük faizli ihtiyaç kredisi, uygun kredi – Emekli abilerim ve ablalarım, malumunuz hayat gittikçe daha da zorlaşıyor. Lakin ihtiyaçların da ardı arkası kesilmiyor. 20 yıllık eşyaların yenilenmesi gerekiyor. Yada güzel bir balıkçı teknesi almak isteyen olabiliyor. Kızı evlenecek çeyizini tamamlamak isteyenlerden tutunda oğlunu evlendirecek, hatta iş kuracaklar da var. Haliyle de kredi çekilmesi gerekiyor. Tıpkı diğer ihtiyaçların temini gibi, bu ve buna benzer ihtiytaçlar için krediye yöneliyoruz.

EMEKLİLER BANKA SEÇİMİNİ DOĞRU YAPMALARI GEREKİYOR

Tabi kimimiz yüksek faizli kredi alıyor, kimimiz de düşük faizli kredi. Sonradan da bu durum içimize oturuyor. Ben neden düşük faizli kredi almadım diye. Aslında bunun nedeni pek fazla araştırmamaktan kaynaklanıyor. Ayrıca da bazı büyük bankaların kredi kampanyalarına da aldanabiliyoruz. Bu açıdan ben her zaman söz konusu kredi olursa, küçük yada büyük banka ayırımı yapmayın diyorum. Hangi banka hesaplı ise ondan kredinizi alın. Sizlere yardımcı olabilmek ve elinizde bir kredi alternatifi olması için ICBC Turkey’in Emeklilere Özel sunduğu kredi kampanyasından söz edeceğim.

ICBC TURKEY EMEKLİLERE ÖZEL HESAPLI KREDİ KAMPANYASI

ICBC Turkey, son zamanlarda oldukça güzel ve başarılı kredi kampanyaları yapmaya başladı. Bu kampanyalardan birini de siz emeklilere özel olarak sunuyor. Üstelik faiz oranları ise çok uygun. Daha doğrusu vade sayısını 2 ay ile 48 ay arasında seçebiliyorsunuz. Ama eğer vade sayısını 13 ay ile 48 ay arasında yaparsanız, sizlere sunulan faiz oranı %1,12 oluyor. Bu oran ise mükemmel ötesi. Şuan piyasadaki bir çok kredi kampanyasına göre çok çok hesaplı. Zaten bu kampanyayı cazip kılan özelliklerden birisi düşük faiz oranıdır.

KREDİ LİMİTİ

Kampanyayı cazip ve çekici kılan bir diğer özellik ise Kredi limitidir. En yüksek kredi limiti 100.000 TL dir. Şuan bu tutarı veren ancak 2 yada 3 tane banka vardır. Tabi herkes kendi aylık geliri ölçüsünde kredi alabilecektir. Kredi hesaplamasında aylık gelir dikkate alınıyor. Bu açıdan da maaşınızın dışında eğer varsa ek gelirleriniz ve bunu da belgelendirebiliyorsanız alabileceğiniz kredi limiti daha yüksek olacaktır. Ama en yüksek limitin 100 bin lira olduğunu unutmayın. Kredi tahsis ücreti olarak alacağınız kredinin %0,5’i oranında ödeme yaparsınız.

ÖNEMLİ AYRINTILAR

Yalnız bilmeniz gereken bir husus var. Bu kampanyadan yararlanmak isteyen emeklilerin maaşlarını ICBC Turkeyden Almaları gerekiyor. Yada taşımanız gerekiyor. Banka kefil ve teminat istemiyor. Size de maaşınız ölçüsünde bir kredi veriyor. Buna rağmen, kredi bana yetmez derseniz, ancak o zaman kefil yada teminat gösterebilirsiniz. Bu arada eğer 2 ay ile 12 ay arasında vade ile kredi alırsanız da faiz oranı %1,21 oluyor.

15.000 TL ÇİN EMEKLİ KREDİSİ HESAPLAMALARI

15.000 TL ihtiyaç kredisi çekmeye karar verdiniz. Kredi vadenizi de 48 ay olarak belirlediniz. Bu durumda faiz oranı sizler için %1,12 oluyor. Aylık taksit tutarınız 426 TL oluyor. 75 TL kadar tahsis ücreti ödemeniz gerekiyor. Hayat sigortası da yıllık ortalama olarak 50 TL kadar oluyor. Efektif faiz oranı da %17,9316 dir.

15.000 TL ihtiyaç kredisi çekmeye karar verdiniz. Kredi vadenizi de 12 ay olarak belirlediniz. Bu durumda faiz oranı sizler için %1,21 oluyor. Aylık taksit tutarınız 1.371 TL oluyor. 75 TL kadar tahsis ücreti ödemeniz gerekiyor. Hayat sigortası da yıllık ortalama olarak 50 TL kadar oluyor. Efektif faiz oranı da %20,8508 dir.

One Response “Emeklilere Özel ICBC Turkey %1,12 Faiz Oranlı İhtiyaç Kredisi”

  1. mehmet şen
    10 Ağustos 2017, 16:39

    kocaelinden yazıyorum ICBC bankası nerelerde şube acmıs bulunuyor sgk ile anlaşmalı yazıyor ben emekliyim.2400tl net maaş alıyorum. yalnı bir kac yıl önce ameliyat oldum bankalardan kredim vardı.tabi ödeyemedim avukatlık oldum.daha sonra iyilestim ve emekli oldum.bankalara olan borclarımı ödedim ama kırmızı kalem yedim.ben sgk emeklisiyim bankanızdan kredi alma imkanım olabilirmi.merak ediyorum aydınlatırsanız memnun olurum.teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin