Go to ...
Düşük Faizli ABank Kış Kredisi Özellikleri ve Hesaplamaları


Alternatifbank kış kredisi, düşük faizli abank kış kredisi özellikleri ve başvurusu- Değerli okurlarımız, bugün sizlere adı gibi alternatif bir krediden söz edeceğiz. Malumunuz bu hayatta kredisiz bir yaşam çok zor. Bir ihtiyacı bir diğer izliyor. Şunu giderdik oh rahatlayalım diyoruz ama bir diğer geliyor. İş kuralım diyoruz, kuruyoruz ama bu defada evlilik karşımıza çıkıyor. Evleniyoruz ama bu defa da araba işin içine giriyor. Tabi bu ihtiyaçlar bir birini izliyor. Bu noktada işte para devreye giriyor.

ANCAK KREDİ İLE GEREKSİNİMLERİMİZİ KARŞILAYABİLİYORUZ

Para her istediğimiz de bulabileceğimiz bir şey değil. Babadan, abiden istesen bir türlü istemezsen bir türlü. Zaten artık bu devirde kardeşler bile bir birlerine borç para vermiyorlar. Dolayısıyla bankalara gitmek mecburiyetinde kalıyoruz. Hiç olmazsa biraz faiz ödüyoruz ama parayı da trink hesaba yatırıyorlar. Bizlerde o çok istediğimiz dünya gezisine çıkabiliyoruz. Yada ufak bir tekne alıp baklık avına çıkıp emekliliğimizi bu şekilde geçirmeye çalışıyoruz.

AMA HER KREDİ VERMİYOR

Para lazım oldu bankaya gittiniz. Bankalar sizler hakkında ufak bir inceleme yapıyor. Ha deyince kredi vermiyorlar. Ufak bir istihbarattan geçiyorsunuz. Bu istihbaratta kredi sicili bozuk olanlar eleniyor. Yani kara listedekiler kredi alamıyorlar. Ayrıca kredi notu çok düşük olanlarda kredi alamıyorlar. Bankaların tümü kredi notuna çok büyük önem veriyor. Bir diğer mesele ise düzenli bir gelirinizin olması ve bunu belgelendirebilmeniz. Eğer gelirinizi belgelendiremezseniz yani maaş bordronuzu sunamazsanız zor kredi alırsınız.

BİLİNÇLİ KREDİ ALMAYA BAŞLADIK ARAYIŞI REVAŞTA

Kimse kusura bakmasın ama artık öyle her karşımıza gelen bankadan kredi almıyoruz. Artık araştırma yapıyoruz. Kimsenin bir lirasını bile sokağa atacak durumu yok. Bankalarda babamızın malı değil ki bizlere faizsiz kredi versin. Dolayısıyla en uygun, en düşük faizli ve en hesaplı krediyi araştırma yolunu seçiyoruz. Bizlerde bu konuda gecemizi gündüzümüze katarak, sizler için araştırmalarda bulunuyor ve bankaların kredi haberini sizler ile paylaşıyoruz.

ABANK’I ALTERNATİFLERİNİZE EKLEYİN

ne kadar kredi haberi var ise bu siteden ulaşabiliyorsunuz. Örneğin bu yazımızı da ABANK’a ayırdık. Sizler için özel ve ayrıcalıklı bir kredi kampanyası hazırlamışlar. Bizlerde bu kampanyanın detaylarını ve hesaplamalarını sizler ile paylaşacağız. Ayrıca bu krediye nasıl başvuru yapacağınızı da yazımızın devamında bulabileceksiniz. Sabırsızlandığınızın farkındayım. Dilerseniz hep beraber detayları inceleyelim.

ALTERNATİFBANK (ABANK) KIŞ KREDİSİ SİZLERİ BEKLİYOR

Alternatifbank kış aylarında para ihtiyacı duyan tüm vatandaşlar için kaliteli bir kredi kampanyası sunuyor. Kış ayı deyip geçmeyin. Esnafı da krediye ihtiyaç duyuyor, KOBİ’side, emeklisi de memuru da, SSK’lısı da. Alternatifbank’da bu ihtiyacınızı gidermek istiyor. Sizlere faiz oranı olarak %1,25 rakamını sunuyor. Bu oran fena değil. Çünkü bazı bankalarda faiz oranı %1,70’in üzerine çıkıyor. Bunun dışında bir de vade sayısını da 48 aya kadar uzatabiliyorsunuz. Vadesi de fena değil.

ÖRNEK KREDİ PLANINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Sevgili okurlarımız, azsonra sizler ile hesaplamalara geçeceğiz. Ama bilmeniz gereken bazı durumlar var. Örneğin kredi tahsis ücreti olarak alacağınız kredinin limitinin binde beşi oranında Kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekiyor. Ayrıca bu krediyi alacak olanları hayat sigortası yaptırması da şart. Biliyorsunuz ki vefat durumunda hayat sigortanız devreye girecek ve sizlerin kredi borcunuzu mirasçılarınızın yerine ödeyecek. Bu esasen önemli bir mevzu.

Hesaplamalarımız da da diğer ücretten kastımız bir yıllık hayat sigortası primidir ve 35 yaşındaki erkek bir bireye göre belirlenmiştir. Zira hayat sigortası kişinin yaşına, kişinin cinsiyetine, kredinin tutarına ve taksit sayısına göre belirleniyor. Bu açıdan aşağıdaki hesaplamada hayat sigortası primi değişebilir. Son olarak yıllık maliyet oranına sigorta ve vergiler dahil edilmemiştir. Bunu da belirtmekte fayda var.

ALTERNATİF BANK ÖRNEK ÖDEME PLANLARI VE HESAPLAMALARI

30.000 lira kredi talep ettiğinizi faz edelim. Krediyi de 12 ay vade ile aldığınızı düşünelim. Tabi bu durumda faiz oranı %1,25 olarak belirlendiğinden aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 2.750 TL olacaktır. Hemen Toplam da ödenecek kredi tutarının 33.005 TL olduğunu belirtelim. Kredi tahsis ücreti ise 30 bin liranın binde beşi olduğuna göre 150 lira ödemeniz gerekiyor. Diğer ücretler ise 63,48 TL dir. Aylık maliyet oranı %1,58 ve yıllık maliyet oranı ise %18,97 dir.

30.000 lira kredi talep ettiğinizi faz edelim. Krediyi de 24 ay vade ile aldığınızı düşünelim. Tabi bu durumda faiz oranı %1,25 olarak belirlendiğinden aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 1.498 TL olacaktır. Hemen Toplam da ödenecek kredi tutarının 35.945 TL olduğunu belirtelim. Kredi tahsis ücreti ise 30 bin liranın binde beşi olduğuna göre 150 lira ödemeniz gerekiyor. Diğer ücretler ise 110,18 TL dir. Aylık maliyet oranı %1,54 ve yıllık maliyet oranı ise %18,52 dir.

30.000 lira kredi talep ettiğinizi faz edelim. Krediyi de 36 ay vade ile aldığınızı düşünelim. Tabi bu durumda faiz oranı %1,25 olarak belirlendiğinden aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 1.085 TL olacaktır. Hemen Toplam da ödenecek kredi tutarının 39.045 TL olduğunu belirtelim. Kredi tahsis ücreti ise 30 bin liranın binde beşi olduğuna göre 150 lira ödemeniz gerekiyor. Diğer ücretler ise 167,81 TL dir. Aylık maliyet oranı %1,53 ve yıllık maliyet oranı ise %18,36 dir.

30.000 lira kredi talep ettiğinizi faz edelim. Krediyi de 48 ay vade ile aldığınızı düşünelim. Tabi bu durumda faiz oranı %1,25 olarak belirlendiğinden aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 881TL olacaktır. Hemen Toplam da ödenecek kredi tutarının 42.301 TL olduğunu belirtelim. Kredi tahsis ücreti ise 30 bin liranın binde beşi olduğuna göre 150 lira ödemeniz gerekiyor. Diğer ücretler ise 242,22 TL dir. Aylık maliyet oranı %1,52 ve yıllık maliyet oranı ise %18,28 dir.

BAŞVURU NASIL YAPABİLİRİM?

Başvuru yapmak isteyenler eğer bulundukları illerde ABank var ise şubelerine uğrayabilir ve buradan hem detaylı bilgi hemde anında kredi kullanabilirler. Tabi gerekli şartları yerine getirdikleri takdirde. Birde internetten Abank’a ulaşma imkanınız vardır. Sizlerde bu abank.com.tr/tr/hakkimizda/bize-ulasin/bizimle-iletisime-gecin/ linki tarayıcınıza yapıştırarak Abank’a ulaşabilirsiniz. Bilgilerinizi girersiniz ve açıklamanızı yazarsınız. Ardından yetkilileri sizin ile iletişime geçerler.

Saygıdeğer okurlarımız, Abank’ın güncel olarak sizlere sunduğu kış kredisi hakkında detaylı bir yazı sunmuş olduk. Özellikle de örnek ödeme planları ile bu konuyu daha da iyi anlamanıza yardımcı olduk. Biz üzerimize düşeni ziyadesiyle yaptık. Bundan sonra değerlendirme işini sizlere bırakıyoruz. Ayrıca aşağıda sizler için çok özel bir konu galerisi hazırladık. Bu galerinin içeriği de ilginizi çekecektir. Yeni bir yazıda buluşmak dileğiyle….

LÜTFEN KREDİ ÇEKECEK ARKADAŞLARINIZIN DA BU YAZIMIZI GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK VE TWİTTER HESAPLARINIZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Garanti Bankası KGF Kredileri ile KOBİ’lerin Nakit İhtiyacına Çözüm

KOSGEB 150.000 TL Girişimcilik Destek Programı ile Kendi İşinin Patronu ol

48 Ay Vadeli İmzasız Evraksız Anında Kredi İçin QNB Finansbank

 

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin