Go to ...
Bir Bakarsın Sende Evlenirsin %20 Devlet Katkılı Çeyiz Hesabı Ziraat’te


Ziraat Bankası %20 Devlet Destekli İhtiyaç Kredisi Özellikleri, Şartları ve Detayları – bu dünyadaki belkide en büyük mutluluk. Aile olmak ve aile saadetini yaşamak çok güzel bir duygu. Buy açıdan hayat arkadaşınızı, yani doğru kişiyi bulup güzel bir evlilik yapmanız bir aile danışmanı olarak benimde sevineceğim bir durum. Aklıma Aristo Tales’in söylediği bir söz geldi. Eşiniz iyi huylu biri olursa şair olursunuz, kötü huylu olursa benim gibi filozof olursunuz diyor 🙂 Sizlerinde şair olması dileğiyle yazımıza devam edelim.

BORÇ ALARAK DÜĞÜN YAPMAK İLERİDE BÜYÜK SIKINTILAR DOĞURUYOR

Değerli dostlarımız, zamanımızda boşanmalar çok ciddi boyutlar ulaşmış durumda. Gelen vakaları incelediğimizde her iki taraf da bir birimizi severek evlendik diyor. Ama derine indiğimizde asıl sorunun ekonomik sıkıntılar olduğunu görebiliyoruz. Birisi kredi alarak çeyizini tamamlamış, öteki ise kredi alarak düğün yapmış. Kartlar desen, dolmuş taşmış. Tabi borçlar üst üste birikince de sonuç kötü oluyor ve bir yerden patlak veriyor. Konumuza geçiş yapmadan önce bu önemli ayrıntıyı belirtmem gerekiyordu.

ANNE BABALAR VE OKURLARIMIZ ÇEYİZ HESABINDAN HABERİNİZ VAR MI?

Ülkemizde olumlu diyebileceğimiz bazı hamleler yapıldı. Bu hamlelerden bir tanesi de %20 devlet destekli çeyiz hesabıdır. Özellikle Anne ve babaların çocuklarını bu hesabı açtırmaları için teşvik ettirmeliler. Çocuklarının geleceklerini düşünüyorlarsa ve ileride maddi anlamda sıkıntıya düşmesini istemiyorlarsa bu mutlaka yapılması gereken bir durum. Gençlerinde düğün yaparken ekonomik sıkıntıya düşmemesi adına bu hesabı bir an evvel açtırması hayati önem arz ediyor.

ZİRAAT BANKASI’NDAN %20 DESTEKLİ ÇEYİZ HESABI AÇTIRABİLİRSİNİZ

Ziraat Bankası evlilikden öncede sonrada yanınızda. Ülkemizde 18 Nisan 2016 tarihinden itibaren çeyiz hesapları açtırılmaya başlandı. Bu hesabı duyan bir çok kişi de hemen bir hesap açtı. Ziraat bankası da buna öncülük etmeye devam ediyor. Sizlerde her hangi bir ziraat bankasına giderek çeyiz hesabınızı açtırabilir ve en az 3 yıl birikiminizi yaparak, 27 yaşınızı doldurmadan evlilik yaparsanız birikiminizin %20’si kadarda devlet desteğinden de faydalanabilirsiniz. Haydi bu konuyu şimdide detaylandıralım.

DEVLET KATKILI ÇEYİZ HESABINDAN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Devlet katkılı çeyiz hesabından; daha önce evlenmemiş ve 24 yaşını doldurmamış, tüm Türkiye vatandaşları yararlanabilirler. Evlilik tarihinden önce en az 3 yıl boyunca düzenli ödeme yapmanız da şart. 27 yaşını doldurmadan ilk evliliğini yapan kişiler 6 ay içerisinde belgeleri ile birlikte bankaya giderek devlet katkısından faydalanabilirler. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir durum var. O da aylık yada 3 aylık ödemelerinizi aksatmamanız. Eğer düzenli ödemenizi aksatırsanız devlet katkısından yararlanamazsınız bizden söylemesi.

DEVLET KATKILI ÇEYİZ HESABIN ÖZELLİKLERİ?

Kazanılan devlet katkısı, yaptığınız birikime göre değişiklik gösterebilir. Herkes bütçesine göre birikim yapacaktır. Biri,ken paranın da %20’si devlet katkısında olduğundan, kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Devlet katkısının her yıl alt limitinin ve üst limitinin yeniden değerlendirildiğini ve değerlendirme sonucunda arttırıldığını belirtelim. Şimdiki devlet katkısı ile 3 yıl sonraki devlet katkısı farklı olacaktır. Artış gösterecektir anlayacağınız. Sizlerde düzenli ödemelerinize ek olarak üst sınırı aşmamak kaydıyla, hesabınıza para yatırabiliyorsunuz.

Şunu da belirtelim. Hesabınızın açılış tarihinde bir defaya mahsus olmak kaydıyla üst limiti aşan miktarda para yatırabilirsiniz. Çeyiz hesabınızı ortaklaşa açamazsınız. Açacaksanız ayrı ayrı açtırmalısınız. Bu sayede sizde, evleneceğiniz kişi de ayrı ayrı devlet katkısından yararlanacaktır.  Kızımız eksik olan çeyizini tamamlar, erkek de düğününü güzel bir şekilde yapabilir. Döviz cinsi olarak da TL hesabı açıyorsunuz. Bir kişi en fazla bir defa çeyiz hesabı açtırabilir. Uyanıklık yapayım da farklı farklı bankalardan çeyiz hesabı açtırayım olayı yok.

Birde açtığınız çeyiz hesabını başka bankaya da taşıyamıyorsunuz. Hesabınızdan senede 2 defa para çekebilme hakkınız var. Ama asgari ödeme tutarının altına düşmemek kaydıyla. Haydi şimdide vade sayısına göre devlet katkısına bakalım.

TARİHİ İTİBARİYLE DEVLET DESTEKLİ ÇEYİZ HESABINDAN NE KADAR KAZANIRIM?

Birikim süresi 36 ay ile 47 arasında ise devlet desteği de %10 oluyor. Buna göre maksimum destek tutarı da 4.384,95 TL oluyor. Birikim süresi 48 ay ile 59 arasında ise devlet desteği de %15 oluyor. Buna göre maksimum destek tutarı da 4.933,07 TL oluyor. Birikim süresi 60 ay ve üzerinde ise devlet desteği de %20 oluyor. Buna göre maksimum destek tutarı da 5.481,9 oluyor.

Açılış esnasında 2017 yılına binaen bir defaya mahsus maksimum 16.443,56 TL yatırabilirsiniz. Ödeme döneminiz aylık ise, her ay en az 109,62 TL  ve en fazla 1.096,24 TL yatırabilirsiniz. Ödeme döneminiz 3 aylık ise, 3 ayda bir en az 109,62 TL  ve en fazla 1.096,24 TL yatırabilirsiniz. Detaylı bilgiye ziraat bankası şubelerinden ulaşabilirsiniz.

Tags: , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Banka

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Halkbank’tan Emekli Amca ve Teyzelerimize Düşük Faizli Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi, Halkbank Emeklilere Özel Hesaplı Kredi, Türkiye Halk Bankası Uygun Emekli Kredisi – Saygıdeğer Emekli Büyüklerimiz; Amcalarımız, Teyzelerimiz, Abilerimiz ve Ablalarımız. Bu yazı sizlere özel. Sizler için yeri geldiğinde bankaların kredi kampanyalarını paylaşıyoruz zaten. Lakin çoğu zaman emekliler gerçekten de araştırma yapmadığından yüksek faizli kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Çoğuda %1,50’nin üstünde faizlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin