Go to ...
Banka Kartına Taksit Yapılır Mı?


kartına taksit olur mu?, banka kartına taksit yapılıyor mu?- Ülkemizde kullanılan kart sayısı 115 milyona yaklaşmış durumda. Bunun 57 milyonu . Anlayacağınız cebimizde bir kaç tane kredi kartı ve banka kartı taşıyoruz. Hatta banka kartlarının sayısı kredi kartı sayısından daha fazla. Özellikle 2011 yılına göre banka kartları 2 katı artmış durumda. Anlayacağınız banak kartlarına ciddi anlamda bir yönelme var. Hatta öyle bir boyuta ulaşmış ki kredi kartlarını bile geçmişler.

BANKA KARTINA TAKSİT OLUR MU ÖN AÇIKLAMA

Bir kaç bankada hesabımız olabiliyor. Bundan dolayı da banka kartı sayımız artıyor. Bununla beraber banka kartı ile alışveriş yapmaya yönelmeye başladık. Özellikle de yılda binlerce insanın kredi kartı borcunu ödeyemediğinden dolayı Kara Listeye girdiğini düşündüğümüz de banka kartları ile alışveriş yapmak daha da emniyetli gibi gözüküyor. Lakin Banka kartları ile bu kadar alışveriş yaparken ister istemez acaba banka kartı ile alışveriş yapılabilir mi? sorusu insanın aklına gelmiyor değil.

BANKA KARTINA NEDİR?

Bankamatik kartları hesabımıza ulaşmamızı sağlayan bir banka aracıdır. Bu kartlar ile hesabımızdaki paraya göre, nakit alışverişlerimizi gerçekleştiririz. Üzerinizde nakit para taşımanızı gerektirecek bir durumda söz konusu değil. Dilediğimizde ATM’lere giderek hesabımızdaki paradan çekim yapabiliriz.  Banka Kartı; cebinizde varsa harcarsınız anlayışı ile kullanılıyor. Bu anlayış sayesinde de kredi kartı ile başınıza gelebilecek olumsuzluklardan paçanızı sıyırtabiliyorsunuz.

BANKA KARTINA TAKSİT YAPILIR MI?

Banka kartlarına bu kadar çok yönelme varken, ister istemez banka kartı ile taksitli alışveriş yapılabilir mi sorusu ortaya çıkıyor. Sonuç itibariyle hesabımda para var. Bu parayı da taksitli alışveriş de kullanmak istiyorum diyebilirsiniz. bu konuya açıklık getirme adına bu yazıyı kaleme aldık zaten. Öncelikle şunu belirtelim; normal şartlarda banka kartları nakit kullanılmak için üretilmiştir. Lakin bu sıralar bankaların bir bölümü bu kullanımı biraz değiştirmiş gibiler.

Bazı bankaların banka kartları, artık taksitli alışveriş yapabilme imkanı sunuyor. Bu sayede sizlerde banka kartınız ile taksitli alışveriş yapma keyfini sürüyorsunuz. Sizlerde kendi banka kartınızın taksit yapabilme özelliğinin olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsin. Örğneğin; “Ziraat Bankası Genç Bankkart” hem banka kartı hemde kredi kartı olma özelliği var. Bunun dışında “QNB Finansbank CardFinans Nakit” banka kartı da taksitli alışveriş yapma imkanı sunuyor.

BANKA KARTI İLE TAKSİTLİ ALIŞVERİŞ NASIL YAPILIR?

Yazımızın devamında banka kartı ile taksitli alışveriş yapmanın mantığını sizlere sunmaya çalışacağız. Diyelim ki bir beğendiniz ve taksitli alışveriş yaptınız. Bunun için özel bir taksitli alışveriş yapma imkanınız bulunuyor. Diyelim ki hesabınız da 1200 lira var. Sizde 1200 liralık, 12 ay taksitli alışveriş yaptınız. Daha ilk anda hesabınızdan ilk taksit olan 100 lira düşüyor. Geri kalan 1100 lira paranızda faizde bekletiliyor ve her ay 100 lira taksit düşüyor.

Buna mukabil faizden gelen 40 TL de hesabınıza yatıyor. Kesinlikle faiz asla işlemiyor bu sayede. Ancak günü geldiğinde hesabınız müsait değilse ödemeniz gereken tutar gün başına faize biner. Bunu da söylemekte fayda var. Deminde belirttiğim gibi sizlerde bankanızı arayarak banka kartınızın taksit yapıp, yapamadığını bir telefonla öğrenebilir ve aklınıza takılan bir yer varsa bunu da sorabilirsiniz.

Sevgili okurlarımız, sizler için banka kartı ile taksit yapılabilir mi? bu soruyu cevaplandırmaya çalıştık. Umarım sizler için de istifadeli bir yazı olmuştur. Özel ve kaliteli kredi haberleri için bizi takip etmeye devam edin. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız farklı başlıklardan oluşan konu galerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir ve Nasıl Yükseltilir?

Acil Nakit İçin 2. El Eşya Sat Hemen Para Kazan

Akbank Kredi Kartı Taksitli Borç Transfer Kredisi

TEB Kredi Kartı Borç Transfer Kredisi

LÜTFEN BU YAZIYI HERKESİN GÖREBİLMESİ ADINA FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

Tags: , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Banka

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Halkbank’tan Emekli Amca ve Teyzelerimize Düşük Faizli Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi, Halkbank Emeklilere Özel Hesaplı Kredi, Türkiye Halk Bankası Uygun Emekli Kredisi – Saygıdeğer Emekli Büyüklerimiz; Amcalarımız, Teyzelerimiz, Abilerimiz ve Ablalarımız. Bu yazı sizlere özel. Sizler için yeri geldiğinde bankaların kredi kampanyalarını paylaşıyoruz zaten. Lakin çoğu zaman emekliler gerçekten de araştırma yapmadığından yüksek faizli kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Çoğuda %1,50’nin üstünde faizlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin