Go to ...
Banka Kartına Taksit Yapılır Mı?


Banka kartına taksit olur mu?, banka kartına taksit yapılıyor mu?- Ülkemizde kullanılan kart sayısı 115 milyona yaklaşmış durumda. Bunun 57 milyonu kredi kartı. Anlayacağınız cebimizde bir kaç tane kredi kartı ve banka kartı taşıyoruz. Hatta banka kartlarının sayısı kredi kartı sayısından daha fazla. Özellikle 2011 yılına göre banka kartları 2 katı artmış durumda. Anlayacağınız banak kartlarına ciddi anlamda bir yönelme var. Hatta öyle bir boyuta ulaşmış ki kredi kartlarını bile geçmişler.

BANKA KARTINA TAKSİT OLUR MU ÖN AÇIKLAMA

Bir kaç bankada hesabımız olabiliyor. Bundan dolayı da banka kartı sayımız artıyor. Bununla beraber banka kartı ile alışveriş yapmaya yönelmeye başladık. Özellikle de yılda binlerce insanın kredi kartı borcunu ödeyemediğinden dolayı Kara Listeye girdiğini düşündüğümüz de banka kartları ile alışveriş yapmak daha da emniyetli gibi gözüküyor. Lakin Banka kartları ile bu kadar alışveriş yaparken ister istemez acaba banka kartı ile taksitli alışveriş yapılabilir mi? sorusu insanın aklına gelmiyor değil.

BANKA KARTINA NEDİR?

Bankamatik kartları anında hesabımıza ulaşmamızı sağlayan bir banka aracıdır. Bu kartlar ile hesabımızdaki paraya göre, nakit alışverişlerimizi gerçekleştiririz. Üzerinizde nakit para taşımanızı gerektirecek bir durumda söz konusu değil. Dilediğimizde ATM’lere giderek hesabımızdaki paradan çekim yapabiliriz.  Banka Kartı; cebinizde varsa harcarsınız anlayışı ile kullanılıyor. Bu anlayış sayesinde de kredi kartı ile başınıza gelebilecek olumsuzluklardan paçanızı sıyırtabiliyorsunuz.

BANKA KARTINA TAKSİT YAPILIR MI?

Banka kartlarına bu kadar çok yönelme varken, ister istemez banka kartı ile taksitli alışveriş yapılabilir mi sorusu ortaya çıkıyor. Sonuç itibariyle hesabımda para var. Bu parayı da taksitli alışveriş de kullanmak istiyorum diyebilirsiniz. bu konuya açıklık getirme adına bu yazıyı kaleme aldık zaten. Öncelikle şunu belirtelim; normal şartlarda banka kartları nakit kullanılmak için üretilmiştir. Lakin bu sıralar bankaların bir bölümü bu kullanımı biraz değiştirmiş gibiler.

Bazı bankaların banka kartları, artık taksitli alışveriş yapabilme imkanı sunuyor. Bu sayede sizlerde banka kartınız ile taksitli alışveriş yapma keyfini sürüyorsunuz. Sizlerde kendi banka kartınızın taksit yapabilme özelliğinin olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsin. Örğneğin; “Ziraat Bankası Genç Bankkart” hem banka kartı hemde kredi kartı olma özelliği var. Bunun dışında “QNB Finansbank CardFinans Nakit” banka kartı da taksitli alışveriş yapma imkanı sunuyor.

BANKA KARTI İLE TAKSİTLİ ALIŞVERİŞ NASIL YAPILIR?

Yazımızın devamında banka kartı ile taksitli alışveriş yapmanın mantığını sizlere sunmaya çalışacağız. Diyelim ki bir ürün beğendiniz ve taksitli alışveriş yaptınız. Bunun için özel bir taksitli alışveriş yapma imkanınız bulunuyor. Diyelim ki hesabınız da 1200 lira var. Sizde 1200 liralık, 12 ay taksitli alışveriş yaptınız. Daha ilk anda hesabınızdan ilk taksit olan 100 lira düşüyor. Geri kalan 1100 lira paranızda faizde bekletiliyor ve her ay 100 lira taksit düşüyor.

Buna mukabil faizden gelen 40 TL de hesabınıza yatıyor. Kesinlikle faiz asla işlemiyor bu sayede. Ancak günü geldiğinde hesabınız müsait değilse ödemeniz gereken tutar gün başına faize biner. Bunu da söylemekte fayda var. Deminde belirttiğim gibi sizlerde bankanızı arayarak banka kartınızın taksit yapıp, yapamadığını bir telefonla öğrenebilir ve aklınıza takılan bir yer varsa bunu da sorabilirsiniz.

Sevgili okurlarımız, sizler için banka kartı ile taksit yapılabilir mi? bu soruyu cevaplandırmaya çalıştık. Umarım sizler için de istifadeli bir yazı olmuştur. Özel ve kaliteli kredi haberleri için bizi takip etmeye devam edin. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız farklı başlıklardan oluşan konu galerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir ve Nasıl Yükseltilir?

Acil Nakit İçin 2. El Eşya Sat Hemen Para Kazan

Akbank Kredi Kartı Taksitli Borç Transfer Kredisi

TEB Kredi Kartı Borç Transfer Kredisi

LÜTFEN BU YAZIYI HERKESİN GÖREBİLMESİ ADINA FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin