Akbank Karekodlu Çek Sistemi ile Güvenli ve Sağlıklı Ticaret

Akbank Nedir? Nasıl Başvurulur?- Malumunuz, ülkemizde ödemi sistemleri açısında  çekler çok önemli bir yer kapsıyor. Özellikle işletmelerin alacak vereceklerini bu şekilde yaptıklarını biliyoruz. Bir çek dönüp duruyor. Belkide en az 4-5 el değiştirebiliyor. Bir iş yapıyoruz karşılığında da çek veriliyor. Tabi çeklerin güzle yanı da üzerinizde fazladan para taşımamanız ve ödemelerinizi kendi  durumunuza göre ayarlayabilmeniz. 4. Ayda mı müsatsiniz ona göre çek yazarsınız.

AKBANK GENEL AÇIKLAMA

Tabi çekler iyi ve güzel olduğu kadar çok da fazla canlar yakmıştır. Düşünün varınızla yoğunuzla bir iş alıyorsunuz. Ardından tüm varlığınızı, bu işi yapmak için gerçekleştiriyorsunuz. Karşılığında da şanslıysanız 2 veya 3 aylığına çek veriliyor.  Sonra da çek tahsilatında maalesef ki karşılıksız olduğunu öğrendiniz. İşte bu çok acı bir sonuç doğruyor. Bazende sahte çekler piyasada dönüp dolaşıyor. Peki bu sahte çeklerden kurtulmanın bir yolu yok mu?

Yada çekli alışverişlerimizi daha da güvenli nasıl getirebiliriz tarzında soruların ardı arkası kesilmiyor. Bizlerde bu sorularınıza cevap verebilme adına bugün sizler için Akbank sisteminden söz edeceğiz. Hazırsanız başlayalım.

AKBANK NEDİR?

Aslında bu hizmet findeks tarafından sunuluyor. Ağustos 2016 yılında çek kanunları  ile ilgili resmi gazetede alınan kararlara göre ocak 2017 tarihinden sonra karekodlu çek kullanmak zorunlu hale gelmiş oldu. Peki nedir bu kara kodlu çek sistemi tam olarak. Bundan sonra artık çeklerin üzerinde bir karekodu bulunacak. Bu karekoduna göre keşidecinin daha önceki ödeme geçmişi sizlere sunulmuş olacak. Daha önce kaç çekini ödeyemedi?

Daha önce kaç çekini yazdırttı? gibi sizlere geniş bir bilgi sunar. Sizlerde buna göre çeki kabul eder veya etmezsiniz. Ayrıca çek sahte mi? Piyasada artık olarak mı dolaşıyor hepsini öğrenirsiniz. Bunun dışında çek raporu sayesinde çek üzerinde yazılan ilgilerin doğru olup olmadığını da anlarsınız. Karekodlu çeki alan kişi de, Findeks mobil uygulamasını telefonuna indirerek çek hakkında detaylı bir bilgi alır ve böylece de ticaretini daha da güvenli bir hale getirir.

AKBANK KAREKODLU ÇEK AVANTAJLARI

Bu sayede keşideci, karşıdakine daha çabuk bir güven sunarak itibarını kazanabilir. Al kardeşim, karekodlu çekimi sunuyorum. Ben buyum. Şimdiye kadar hiç bir şekilde geçmişte sıkıntım bulunmuyor. Ayrıca sana verdiğim çekte sahte değil. Bu sayede de karşı tarak çekinizi daha da kolay kabul eder. Sizlerde karşıdakine güven verirsiniz. Çeki alan kişide bu sayede keşidecinin ödeme performansını anında değerlendirir. Çek yaprağını doğrulayabilirsiniz.

Tabi ki de dolandırıcılık ve sahteciliğe karşıda bu sayede en üst düzeyde önleminizi almış olursunuz. Bu açıdan bakıldığında karekodlu çekler gerçekten de emeğinizi boşa çıkarmayacak ve kendi önleminizi alabileceksiniz.

AKBANK KAREKODLU ÇEK BAŞVURUSU

Sizlerde karakodlu çek defterine sahip olmak istiyorsanız hemen bir akbank şubesine uğramanız gerekecektir. Burada sizin findeks üyeliğinize bakılır. Eğer üye değilseniz hemen findeks’e üye yapılırsınız. Ayrıca muvafakat beyanı da alınmaktadır. Ardından da karekodlu çek basımı yapıldıktan sonrada sizlere teslim edilmektedir. Çeki verdiğiniz kişide deminde bahsettiğim gibi findeks uygulaması sayesinde sizin çek raporunuza ulaşır.

Değerli okurlarımız, sizler için akbank karekodlu çek hakkında bilgilendirmelerde bulunduk. Hem güvenli alışveriş hemde itibar sağlayan karekodlu çeklere sahip olmak için akbank şubelerinden herhangi birisine başvurmanız yeterli olacaktır. Yeni ve güncel haberleri için bizi takip etmeye devam ediniz. Ayrıca aşağıdaki farklı konularımızı da inceleyebilirsiniz.

Resimli Anlatım İle Findeks Kredi Notu Sorgulama

Ayda 300 Liraya 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Akbank’da

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.