Go to ...
Akbank Karekodlu Çek Sistemi ile Güvenli ve Sağlıklı Ticaret


Akbank Karekodlu Çek ? Başvurulur?- Malumunuz, ülkemizde ödemi sistemleri açısında  çekler çok önemli bir yer kapsıyor. Özellikle işletmelerin alacak vereceklerini bu şekilde yaptıklarını biliyoruz. Bir çek dönüp duruyor. Belkide en az 4-5 el değiştirebiliyor. Bir yapıyoruz karşılığında da çek veriliyor. Tabi çeklerin güzle yanı da üzerinizde fazladan para taşımamanız ve ödemelerinizi kendi  durumunuza göre ayarlayabilmeniz. 4. Ayda mı müsatsiniz ona göre çek yazarsınız.

AKBANK KAREKODLU ÇEK GENEL AÇIKLAMA

Tabi çekler iyi ve güzel olduğu kadar çok da fazla canlar yakmıştır. Düşünün varınızla yoğunuzla bir iş alıyorsunuz. Ardından tüm varlığınızı, bu işi yapmak için gerçekleştiriyorsunuz. Karşılığında da şanslıysanız 2 veya 3 aylığına çek veriliyor.  Sonra da çek tahsilatında maalesef ki karşılıksız olduğunu öğrendiniz. İşte bu çok acı bir sonuç doğruyor. Bazende sahte çekler piyasada dönüp dolaşıyor. Peki bu sahte çeklerden kurtulmanın bir yolu yok mu?

Yada çekli alışverişlerimizi daha da güvenli nasıl getirebiliriz tarzında soruların ardı arkası kesilmiyor. Bizlerde bu sorularınıza cevap verebilme adına bugün sizler için Akbank Karekodlu Çek sisteminden söz edeceğiz. Hazırsanız başlayalım.

AKBANK KAREKODLU ÇEK NEDİR?

Aslında bu hizmet findeks tarafından sunuluyor. Ağustos 2016 yılında çek kanunları  ile ilgili resmi gazetede alınan kararlara göre ocak 2017 tarihinden sonra karekodlu çek kullanmak zorunlu hale gelmiş oldu. Peki nedir bu kara kodlu çek sistemi tam olarak. Bundan sonra artık çeklerin üzerinde bir karekodu bulunacak. Bu karekoduna göre keşidecinin daha önceki ödeme geçmişi sizlere sunulmuş olacak. Daha önce kaç çekini ödeyemedi?

Daha önce kaç çekini yazdırttı? gibi sizlere geniş bir bilgi sunar. Sizlerde buna göre çeki kabul eder veya etmezsiniz. Ayrıca çek sahte mi? Piyasada artık olarak mı dolaşıyor hepsini öğrenirsiniz. Bunun dışında çek raporu sayesinde çek üzerinde yazılan ilgilerin doğru olup olmadığını da anlarsınız. Karekodlu çeki alan kişi de, Findeks mobil uygulamasını telefonuna indirerek çek hakkında detaylı bir bilgi alır ve böylece de ticaretini daha da güvenli bir hale getirir.

AKBANK KAREKODLU ÇEK AVANTAJLARI

Bu sayede keşideci, karşıdakine daha bir güven sunarak itibarını kazanabilir. Al kardeşim, karekodlu çekimi sunuyorum. Ben buyum. Şimdiye kadar hiç bir şekilde geçmişte sıkıntım bulunmuyor. Ayrıca sana verdiğim çekte sahte değil. Bu sayede de karşı tarak çekinizi daha da kabul eder. Sizlerde karşıdakine güven verirsiniz. Çeki alan kişide bu sayede keşidecinin ödeme performansını değerlendirir. Çek yaprağını doğrulayabilirsiniz.

Tabi ki de dolandırıcılık ve sahteciliğe karşıda bu sayede en üst düzeyde önleminizi almış olursunuz. Bu açıdan bakıldığında karekodlu çekler gerçekten de emeğinizi boşa çıkarmayacak ve kendi önleminizi alabileceksiniz.

AKBANK KAREKODLU ÇEK BAŞVURUSU

Sizlerde karakodlu çek defterine sahip olmak istiyorsanız hemen bir akbank şubesine uğramanız gerekecektir. Burada sizin findeks üyeliğinize bakılır. Eğer üye değilseniz hemen findeks’e üye yapılırsınız. Ayrıca muvafakat beyanı da alınmaktadır. Ardından da karekodlu çek basımı yapıldıktan sonrada sizlere teslim edilmektedir. Çeki verdiğiniz kişide deminde bahsettiğim gibi findeks uygulaması sayesinde sizin çek raporunuza ulaşır.

Değerli okurlarımız, sizler için akbank karekodlu çek hakkında bilgilendirmelerde bulunduk. Hem güvenli alışveriş hemde itibar sağlayan karekodlu çeklere sahip olmak için akbank şubelerinden herhangi birisine başvurmanız yeterli olacaktır. ve banka haberleri için bizi takip etmeye devam ediniz. Ayrıca aşağıdaki farklı konularımızı da inceleyebilirsiniz.

Resimli Anlatım İle Findeks Kredi Notu Sorgulama

Ayda 300 Liraya 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Akbank’da

 

Tags: , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Banka

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Halkbank’tan Emekli Amca ve Teyzelerimize Düşük Faizli Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi, Halkbank Emeklilere Özel Hesaplı Kredi, Türkiye Halk Bankası Uygun Emekli Kredisi – Saygıdeğer Emekli Büyüklerimiz; Amcalarımız, Teyzelerimiz, Abilerimiz ve Ablalarımız. Bu yazı sizlere özel. Sizler için yeri geldiğinde bankaların kredi kampanyalarını paylaşıyoruz zaten. Lakin çoğu zaman emekliler gerçekten de araştırma yapmadığından yüksek faizli kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Çoğuda %1,50’nin üstünde faizlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin