Go to ...
60 Ay Vadeli Ziraat Bankası Girişimciye Değer Kredisi veriyor


Ziraat Bankası Girişimciye Değer Kredisi Özellikleri- Yine KOBİ’lerimizi ilgilendiren çok özel bir kredi haberi ile karşınızdayız. ki normal bireysel vatandaşlar hayatlarının çeşitli bölümlerinde krediye ihtiyaç duyuyorlarsa KOBİ’ler de aynı şekilde, hatta ve hatta daha fazla ihtiyaç duyuyorlar. Biz çok çok araba alacağımız zaman, ev alacağımız zaman yada eşyalarımızı yenilediğimiz zaman kredi çekiyoruz. Lakin KOBİ’lerin durumu daha da farklı.

KOBİ İSEN KREDİ ŞART

Bir kobinin iş yapabilmesi ve çalışabilmesi için muhakkak ki para şarttır. Makineler eskidi, değiştirilmesi gerekiyor. Üretim yapılacak, ham madde lazım.  Siparişler yetiştirilecek, o halde ek mesai yapılacak, personel maaşlarımı dersin, ödemeleri mi? Dünyalar kadar gider ve masraf KOBİ’lerin peşini bırakmaz. Kredi çekeyim de rahat edeyim derler ama bu defa da bankalar kredi vermez. Kredi alamayan KOBİ’lerin sonu da maalesef ki bellidir.

ÇÖZÜM YOLU OLARAK ZİRAAT BANKASINI DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?

Bankalara gittiniz ve size kredi vermediler. Neymiş efendim teminatınız yeterli değilmiş. Teminat yeterli olmadığında da bankalar kredi vermiyor maalesef ki. Ama ülkemizde her şeyin bir çözümü vardır. Tabi araştırana. KOBİ’ler için Kredi Garanti Fonu vardır. Bu sayede kredi alırsınız. Ziraat bankası da KGF ile geliştirdiği kredi kampanyası ile sizlere kredi vermeye ikna olmuş. Artık sizlerde teminatta sıkıntılıysanız kredi çekebileceksiniz.

ZİRAAT BANKASINDAN GİRİŞİMCİYE DEĞER KREDİSİ

Sevgili okurlarımız, iyi ki KGF yani kredi garanti fonu kurulmuş. Teminatı olan KOBİ rahatlıkla kredi çekebiliyor tamam da, teminatı olmayan ne yapacak? İşte burada KGF devreye giriyor ve sizlere ihtiyaç duyduğunuz kefaleti sağlıyor. Arkanıza KGF’yi alınca da Ziraat Bankası da sizlere kredinin ağzını açıyor. Kredinizi koşulalrda ve faiz oranların alabildiğiniz gibi, esnek ödeme seçenekleri ile de geri ödeyebiliyorsunuz. Kredi vadesi de oldukça uzun. 60 ay kadar taksit yapabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASINDAN GİRİŞİMCİYE DEĞER KREDİSİ DETAYLARI

Alacağınız kredinin üst limitinin 250 bin lira olduğunu hemen belirtelim. Bu rakam hiçte fena değil. Özellikle küçük işletmeler için mükemmel ötesi. 5 yıl vade de sizler için artı diyebileceğimiz bir özellik. Şuan için belirlenen son başvuru tarihinin 31 Mayıs 2017 olduğunu da belirtelim. Elinizi biraz çabuk tutarsanız hiçte fena olmayacak. Yalnız bu krediden yararlanmak isteyenlerin KOBİ olma şartlarını yerine getirmesi gerekiyor. Kobiyseniz kafanız rahat.

Ayrıca Deniz Ticaret ve Meslek, ticaret, sanayi, Ticaret ve Sanayi odalarından herhangi birine veya Ticaret Borsasına kayıtlı olanlar KGF’nin kefaletinden yararlanıp ziraat bankasından kredi çekebiliyorlar.Birde kredi alacakların belirteceğimiz maddelerden en az ikisine sahip yada başvurması gerekiyor. Peki bu maddeler neler? Sigorta, internet bankacılığı, DBS, POS, Çek, KOBİ Kart, KMH, Ödeme Talimatı dır. Ayrıca başvurular KGF ve Ziraat  tarafından değerlendirmeye aşınacaktır.

FAİZ ORANLARI NELERDİR?
 • Kredi Vadesi: 1 – 12 Ay
 • Faiz Oranı: %0,88 Aylık – %10,56 Yıllık
 • Komisyon Oranı: Binde 3’dür. 
 • Aylık Maliyet Oranı: %0,97
 • Yıllık Maliyet Oranı: %12,33 dür.

 

 • Kredi Vadesi: 13 – 36 Ay
 • Faiz Oranı: %0,91 Aylık – %10,92 Yıllık
 • Komisyon Oranı: Binde 3’dür. 
 • Aylık Maliyet Oranı: %0,97
 • Yıllık Maliyet Oranı: %12,33 dür.

 

 • Kredi Vadesi: 37 – 48 Ay
 • Faiz Oranı: %0,94 Aylık – %11,28 Yıllık
 • Komisyon Oranı: Binde 5’dir. 
 • Aylık Maliyet Oranı: %1,01
 • Yıllık Maliyet Oranı: %12,82 dir.

 

 • Kredi Vadesi: 49 – 60 Ay
 • Faiz Oranı: %0,96 Aylık – %11,52 Yıllık
 • Komisyon Oranı: Binde 5’dir. 
 • Aylık Maliyet Oranı: %1,03
 • Yıllık Maliyet Oranı: %13,05 dir.

 

Değerli dostlarımız, kredi tahsis ücretinin yanında KGF komisyon ücreti de alınıyor. Ayrıca hayat sigortası yaptırmanız gerekiyor. Hayat sigortası da alacağınız kredinin limitine, vadesine ve sizlerin yaşına göre değişiklik gösterecektir. Artık değerlendirme işi sizlere kalıyor. Yeni bir yazıda buluşmak dileğiyle…

BU ÖZEL YAZIYI KOBİ’LERİN GÖREBİLMESİ ADINA FACEBOOK VE TWİTTER HESAPLARINIZ İLE BEĞENEBİLİR MİSİNİZ?

İş ortağı arıyorum diyorsan haydi sende ilan paylaş

 

Etiketler:, , , , ,

23 Responses “60 Ay Vadeli Ziraat Bankası Girişimciye Değer Kredisi veriyor”

 1. nevin
  26 Eylül 2017, 21:17

  ben 180 bine ev aldim 50 bine ihtiyacim var elden aldim bu parayi tapumu aldim.kredi alabilirmiyim

 2. İsmail Demirtaş
  20 Eylül 2017, 22:33

  Merhaba ben yeni işyeri açmak istiyorum kredi alabilirmiyim

 3. Kemal Arslan
  27 Ağustos 2017, 23:10

  Slm bende kendi is yerimi acmak istiyorum zirate gittim kredi icin dalga geciyorlar sadece ustelik bide girisimcilik belgesi olmasina rahmen neymis ben kendi paramla acicam onlar sonra vercekmis benim param olsa zaten sana ihtiyacim olmaz acarim isyerimi calisirim milletle dalga gecmekten baska isleri yok kaldirsinlar boyle sacma reklamlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin