Go to ...
120 Ay Vadeli ve %0,90 Faiz Oranlı Yapı Kredi Konut Kredisi


Yapı kredi bankası %0,90 faiz oranlı konut kredisi- Devlet bankalarının faiz oranlarını düşürmesi ile birlikte, özel bankalarda daha fazla dayanamayıp ellerini taşın altına koydular. Artık yüksek faiz ile kredi alma mümkün gözükmüyor. En azından bir süre için durum böyle. Buda bir süredir durgun olan bankacılık sektörünü canlandıracağa benziyor. Özellikle kuruluş amacı insanları konut sahibi yaptırmak olan Türkiye’nin ilk özel bankası Yapı Kredi, sizleri bekliyor.

YAPI KREDİ KONUT KREDİSİ GENEL AÇIKLAMA

Konut kredisinde faizler %90 lara kadar düştü. Bu durumda herkeste bir heyecan var. Acaba hangi bankadan kredi çeksem diye. Faiz oranı hangi bankada daha uygun? Ekspertiz ücreti, kredi tahsis ücreti vs. hangi bankada daha da düşük? gibi sorularınızın olduğunu biliyoruz. Zaten bu yazımız da sizlere bir alternatif oluşturması adına derlendi. BU krediye dair tüm merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabileceksiniz.

YAPI KREDİ KONUT KREDİSİ DETAYLARI

Siz de hayallerinizi süsleyen bir eve sahip olmak istiyorsanız, artık bu hayalinizi ertelemeyin. Dilediğiniz eve hemen sahip olmak için Yapı Kredi’ye uğrayarak, konut kredinizi 120 aya varan vade, en avantajlı faiz oranlarıyla kullanabilirsiniz.

ÖRNEK ÖDEME PLANI

100.000 TL Konut Kredisini 60 Ay Vade ve %0,90 Faiz oranı ile alabilirsiniz. Toplam Masraf 1.313,38 TL dir. Aylık taksit tutarı ise 2.164,28 TL olarak hesaplanmıştır. 

100.000 TL Konut Kredisini 120 Ay Vade ve %0,93 Faiz oranı ile alabilirsiniz. Toplam Masraf 1.313,38 TL dir. Aylık taksit tutarı ise 1.379,76 TL olarak hesaplanmıştır. 

Tahsis ücreti (500 TL), ekspertiz ücreti (508,38 TL), ipotek tesis ücreti (185 TL) ve yıllık DASK primi (120 TL) olarak toplam masraf içerisinde yer almaktadır. DASK sigorta primi ortalama olarak verilmiş olup, konutun özelliğine göre değişiklik göstermektedir. İhtiyari sigortalar (Konut ve Hayat) hesaplamaya dahil edilmemiştir.

YAPI KREDİ KONUT KREDİSİ AYRINTILARI

En fazla 120 ay vade ile konut kredisi kullandırımı yapılmaktadır. Konut kredilerinde kredi tutarı, satın alınacak evin ekspertiz değerinin en fazla %80’i oranındadır. %80’in üzerinde kullanım, satın alınan konutun ekspertiz değerinin %100’üne kadar ilave konut teminatı ile değerlendirilir. Konut kredisi vade sonundaki azami yaş 70’tir.Taksit ödemelerinizi belirlediğiniz dönem ve tutarlarda yapabilirsiniz.

Dilerseniz ara ödeme yapıp kalan taksitlerinizin tutarını azaltabilirsiniz Dilerseniz kredinizin kalan ödemesini belirlenen zamandan önce ödeyebilir ve kredinizi kapatabilirsiniz. Bankamızdaki mevcut kredinizi yeniden yapılandırabilir, başka bankadaki mortgage olarak kullandığınız devam eden konut kredisini, düşük faiz oranları ile bankamıza taşıyabilirsiniz. Yatırım amaçlı olarak veya tek başına ev alma imkanı olmayan iki kişi ortak olarak konut kredisi kullanabilir ve ev sahibi olabilir.

YAPI KREDİ KONUT KREDİSİNE NASIL BAŞVURUDA BULUNABİLİRİM?

Dilerseniz hemen online başvurunuzu gerçekleştirmek için BURAYI tıklayabilirsiniz.  Yapı Kredi Bireysel İnternet / Mobil Şube üzerinden İnternetten ve Mobilden Anında Şubesiz Kredi’ye 7 gün, 24 saat başvurabilirsiniz. Başvurunuzu Yapı Kredi Bireysel İnternet ve Mobil Şube’de Krediler ya da Başvurular menüsündeki “Konut Kredisi Başvurusu” adımından yapabilirsiniz. Ayrıca Yapı Kredi Şubelerinden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

YAPI KREDİ KONUT KREDİSİ İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER NELERDİR?

Bu krediye başvurmak için; Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Gelir Belgesi ve Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve adını düzenlenmiş bir fatura veya ikametgah belgesi gerekmektedir.

Artık Konut kredisi almak çok daha kolaylaştı. Sizlerde ev sahibi olmak istiyorsanız yapı kredi bankasının düşük faizli, uzun vadeli kredilerinden yararlanabilirsiniz. Biz haberini yapmış olduk. Artık değerlendirme işi de sizlere kalıyor. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarımızı da incelemeyi unutmayınız. Beğendiğinizi tıklayabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası %20 Devlet Katkılı Konut Kredisi

180 Ay Vadeli ve %0,90 Faiz Oranlı QNB Finansbank Standart Konut Kredisi

Findeks Kredi Notu Neden Düşer?

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK VE DİĞER SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin